Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zajmuję się sprzedawaniem marzeń - Katarzyna Pfeifer

  • Dodano: 2013-12-11 11:00, aktualizacja: 2015-10-01 13:44

O tym gdzie można wybrać się na zimowy wypoczynek rozmawiamy z Katarzyną Pfeifer z biura Sun Travel.


Proszę opowiedzieć o działalności firmy
Katarzyna Pfeifer: Nasza firma, jest biurem podróży. Zajmujemy się sprzedażą ofert wakacyjnych, wycieczek, wczasów, kolonii, czy obozów. Jesteśmy agentem turystycznym, czyli pośredniczymy w sprzedaży touroperatorów. Muszę podkreślić, że cena jest taka sama u agenta jak i organizatora. W ofercie posiadamy wakacje i wycieczki największych biur podróży w kraju, dzięki czemu możemy zaproponować klientowi podróż w każdy zakątek świata. Wszystkie dodatkowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej.


Skąd pojawiła się decyzja o pracy w turystyce?
K.F.: W turystyce pracuję już siedemnaście lat. Największą satysfakcję z tej pracy przynoszą mi zadowoleni klienci, wracający z wakacji. Można powiedzieć, że zajmuję się sprzedawaniem marzeń. Nie są to małe kwoty, w związku z tym, bardzo zależy mi na tym, aby klient był usatysfakcjonowany.


Kto jest klientem biura?
K.F.: Praktycznie każdy może być klientem. Są to osoby zarówno starsze, jak i młode. Głównie odwiedzają nas osoby z Rudy Śląskiej, ale czasem zdarzają się także klienci z miast ościennych.


Gdzie najczęściej wyjeżdżają tacy klienci?
K.F.: Wszystko uzależnione jest od ceny. Zawsze staramy się dopasować ofertę do portfela klienta. Nie można ukryć, że najwięcej zależy od tego, jaką kwotę chce wydać klient na dany wyjazd. Niemniej jednak, jeżeli chodzi o oferty samolotowe, to najtańszymi miejscami, ale takimi o dobrym standardzie, są pięciogwiazdkowe hotele w Egipcie. Jest też Tunezja, czy Turcja. W tym roku dużą popularnością cieszyły się także wyspy greckie.


Jaką kwotę powinniśmy przygotować, aby pojechać na udane wakacje?
K.F.: Jeżeli chodzi o ofertę autokarową, to mówimy tutaj o kwocie, już od 800 do 1000 złotych. Przykładowo, za takie pieniądze, możemy wyjechać na dziewięć dni do Bułgarii czy Grecji. Natomiast jeżeli chodzi o oferty samolotowe, to jest to kwota około 2000 złotych. Jest to cena, zwierająca przelot oraz wyżywienie w opcji all inclusive, która staje się ostatnio coraz bardziej popularna. W tym przypadku klient nie musi wydawać żadnych dodatkowych pieniędzy, z wyjątkiem swoich przyjemności, czy wycieczek fakultatywnych.


Na co powinniśmy zwracać uwagę przeglądając oferty wakacyjne?
K.F.: Najważniejsze powinno być sprawdzenie tego, czy biuro posiada ubezpieczenie. Ponadto warto sprawdzić czy agent ma podpisaną umowę z biurem, i czy legalnie sprzedaje nam ofertę wakacyjną. Coraz częściej staje się tak, że nowo powstałe biura nie maja możliwości sprzedaży danej oferty, a jednak ją sprzedają. Często wygląda to tak, że robią to poprzez znajomych z branży turystycznej. To, czy dany agent ma podpisaną umowę z organizatorem, możemy sprawdzić na stronie internetowej organizatora.
Jest jeszcze Ogólnopolskie Stowarzyszenie Agentów Turystycznych, które zajmuje się rekomendowaniem danych agentów. Chciałabym żeby wszyscy agenci podejmowali wspólne działania , negocjowali dobre warunki współpracy oraz dbali o dobro klienta.


Jak ocenia Pani współczesny rynek agencji biur podróży?
K.F.: Trudno jest mi to ocenić. Mam nadzieję, że wszystkim funkcjonuje się dobrze, gdyż każdy upadek lub zachwianie wpływa ogólnie źle na całą branżę. My, na szczęście, mamy wielu klientów, którzy ufają nam i wracają do nas co roku. Mamy bardzo mały odsetek reklamacji. Myślę, że jest to spowodowane szczerością. Nigdy nie obiecujemy tego, czego nie będziemy mogli zrealizować. Dlatego też, moim cichym marzeniem, jest to, aby okoliczna konkurencja, była tą zdrową. Żeby wszystkie biura raczej współpracowały, gdyż tutaj liczą się zadowoleni klienci.


Jak prowadzi się interes w Rudzie Śląskiej?
K.F.: Generalnie nie mogę narzekać. Tak jak wspomniałam, mamy bardzo duże grono stałych klientów. Naszym stałym schematem sprzedażowym jest oferta first minute, czyli wczesna rezerwacja. Chodzi o to, że już od końca września sprzedajemy ofertę na lato 2014. Nasi stali klienci wiedzą, że pod koniec roku mamy zniżki i już wtedy do nas zaglądają.
Z kolei jeżeli chodzi o prowadzenie biznesu, to niewątpliwie przydałaby się pomoc dla mniejszych przedsiębiorstw. Chociażby w pozyskiwaniu środków z UE.


Wspomniała pani o wakacjach w lecie, jednak zbliża się zima. Co można wybrać podczas tej pory roku?
K.F.: Wszystko uzależnione jest od budżetu klienta. Dużą popularnością, ze względu na atrakcyjność, są jarmarki. Nie są to duże koszty, już za około 120 złotych możemy w ciekawy sposób spędzić weekend w Pradze, Wiedniu, czy Budapeszcie. Mamy także oferty na sylwestra. Tutaj koszt mieści się w granicach 700 – 800 złotych. Inną ciekawą ofertą, na święta, jest wigilia, którą można spędzić w górach. Wiele osób może powiedzieć, że takie wyjazdy cieszą się niewielka popularnością, a jednak korzysta z nich bardzo wiele osób. Koszt takiej 3-4 dniowej wigilii mieści się w 450 - 500 złotych.
Oczywiście organizujemy także wyjazdy na narty. Popularnymi kierunkami są tutaj Włochy czy Austria. Możemy także wyjechać w ciepłe kraje. Tutaj polecamy Egipt czy Wyspy Kanaryjskie. Modnym krajem stała się także Wenezuela.


Czego w takim razie życzyć biurze w przyszłości?
K.F.: Myślę, że nowych i stałych klientów, a także tego, żeby ludzi było stać przynajmniej na jeden wakacyjny wyjazd w roku. No i tego , żeby już nigdy żaden organizator nie zbankrutował, a ludzie czuli się bezpiecznie zostawiając u nas swoje ciężko zapracowane pieniądze. Coś dużo mam tych życzeń...

Tego też życzymy. Dziękuję za rozmowę.


Dane firmy:
Biuro Podróży SUN TRAVEL

ul.Wolności 20,
41-700 Ruda Śląska
tel. 32 243 52 99
tel.kom. 607 278 099


WWW


Źródło: D.Dyga