Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zapaśnik Pogoni, Filip Chrząszcz złotym medalistą Młodzieżowych Mistrzostw Polski

• Dodano: 2019-09-24 06:30, aktualizacja: 2019-09-23 16:15

W dniach 20-21.09.2019 w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym.

Rewelacyjnie spisał się zawodnik nowobytomskiej Pogoni - Filip Chrząszcz który w kategorii Olimpijskiej 87 kg wywalczył złoty medal.

W drodze do finału pokonał Biele z Cementy Gryf Chełm , Rusa z Legi Warszawa oraz w finale Kaziemierczuka  z GKS Bełchatów.

Wszystkie walki wygrał przed czasem, kładąc przeciwników na łopatki  lub przez przewagą techniczną. Liczymy że dobry występ dał Filipowi przepustkę na listopadowe Mistrzostwa Świta U-23 na Węgrzech. Gratulujemy  również trenerowi złotego medalisty Piotrowi Topolskiemu!