Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zaproponuj pytanie do zbliżającej się debaty wyborczej!

 • Dodano: 2018-10-12 11:15

Portal RudaSlaska.com.pl oraz telewizja Sfera.TV organizują debatę, w której Ty również masz szansę zadać swoje pytanie kandydatom na urząd prezydenta miasta.

Jeżeli chciałbyś, aby Twoje pytanie miało szanse pojawić się podczas zbliżającej się debaty wyborczej, napisz je w komentarzu pod tym artykułem. Pamiętaj, że pytanie musi być tak zadane, aby każdy z kandydatów mógł na nie odpowiedzieć, nie może być zatem kierowane do konkretnej osoby, a raczej powinno dotyczyć jakiegoś konkretnego zagadnienia związanego z Rudą Śląską. 

Dwadzieścia najciekawszych propozycji zostanie zamkniętych w kopertach, a podczas debaty każdy z kandydatów wylosuje po jednym pytaniu, na które będzie musiał odpowiedzieć.

Na pytania czekamy do niedzieli, do godziny 24:00.

Więcej na temat organizowanej debaty w osobnym artykule tutaj.

Komentarze (34)    dodaj komentarz »

 • :):)

  Jak kandydaci widza problem gospodarki odpadami w naszym mieście (wzrost segregacji, opinia na temat spalarni itp.)

 • Danka

  Czy zamierzają Panstwobwprowadzic prohibicje w mieście również dla stacji paliw?

 • Maryna

  Dlaczego we wszystkich dzielnicach jest pełno marketów tylko nie na Goduli i Orzegowie. Na te dwie dzielnice jest tylko jedna Biedronka, w której jest codziennie masa ludzi a w soboty stoi się w ogromnych kolejach.

 • Och maryna

  Co za głupie pytanie.Sklepów Ci brakuje?Niech wytna park na pl.niepodległości i niech postawią market zebys mogla siedzieć i zbierać naklejki do swierzaka.Halemba ma same markety i jakość z tego powodu mieszkańcy nie są dumni.

 • Zyg paw

  Jest tez tesco :) dzięki temu ze tak malo tego są takie sklepy jak Kuś.Poza tym robisz tragedię a na szombiekrach masz całą masę sklepów.

 • Godula

  Nie każda starsza osoba ma siły, by dźwigać siaty z Paryża lub z Szombierek. Proszę spojrzeć trochę szerzej wokół. Nie wszyscy są młodzi, nie wszyscy są zdrowi. Czemu w innych dzielnicach market koło marketu a u nas prawie nic.Kuś i tak będzie miał klientów, bo tam się co innego kupuje.

 • Magdalena

  Jakie zmiany Państwo planują w zwiazku z popołudniową i świąteczną opieką medyczną.Jeden punkt na całe miasto absolutnie nie spełnia oczekiwań.

 • Eeee

  Co dalej z budowa n s w kierunku bytomia

 • Anna

  Kiedy skończą się absurdy komunikacji miejskiej:1/ na pętli w Halembie nie wsiada się ani wysiada na oznaczonym przystanku,2/ dlaczego autobusy 155 i 255 wyjeżdżając z Halemby mają napisy że jadą do Halemby (co z tego, że okrężnie-myli to osoby z innych miast),Ponadto: 3/ miasto traci kasę za nieopłacone groby, które nie są likwidowane.4/ utworzenie tylko w Goduli zdrowotnej opieki świąteczno-wieczornej jest totalnym absurdem, potrzebna opieka w każdej dzielnicy.

 • Halembianka

  Pytanie 1: Czy w czasie zbliżającej się kadencji, planowane są jakiekolwiek zmiany w funkcjonowaniu KZK-GOP w naszym mieście?Pytanie 2: Czy mają zostać podjęte działania odnośnie dzików, które coraz częściej widziane są w głębi osiedla, na przykład Halemba czy Kochłowice? Pytanie 3: Mowa jest o drodze pomiędzy Halembą a Kochłowicami - którędy ona ma konkretnie biec?Pytanie 4: Czy zostaną podjęte jakiekolwiek działania, aby zmniejszyć korki tworzące się na Halembie, na ulicy 1-go maja ( droga z dwoma rondami) ?Pytanie 5: Czy w planach jest poprawa zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców Rudy Śląskiej, jeśli tak to w jaki sposób?

 • MIEJSKA

  Grażyna Dziedzic nie powinna na to pytanie odpowiadać.Przecież dala nam obietnice -darmowa komunikację miejska

 • młoda mama

  czy będzie darmowa komunikacja miejska na terenie wszystkich dzielnic Rudy Sląskiej?

 • KrystynaBadura

  1. Czy uważacie Państwo, że zostając wybranym na stanowisko Prezydenta miasta powinno się reprezentować wszystkich mieszkańców Miasta, czy tylko tych którzy okazali Wam wsparcie, mają podobny Wam światopogląd, podzielają Wasze zainteresowania?2. Załóżmy, że ogólnopolskie media prezentują materiał nieprzychylny miastu, przedstawiając nasze Miasto w złym świetle. Jak powinien się zachować w takiej sytuacji Prezydent Miasta?

 • Antek

  Czy w Mieście powstanie przynajmniej jedno duże miejsce dla mieszkańców, gdzie będzie można odpocząć, pospacerować, uprawiać sport itp. na wzór Świętochłowickiej Skałki czy Tyskich Paprocan? Nie mam na myśli Parku Strzelnica, gdzie jest plac zabaw dla max 10 dzieci

 • Bronka

  A w Parku Koziola na max7

 • henry

  większość tych pytań powinniscie zadac komendantowi policji

 • Urzedowa

  Śledząc ogłaszane konkursy na stanowiska pracy w UM, słysząc wypowiedzi Pani Prezydent na temat zarobków Strażników miejskich oraz znając temat z autopsji zapytam jakie kandydaci mają pomysły by godnie wynagradzać urzędników? Wprawdzie w tym roku w Urzędzie były podwyżki, ale nie objęły całej załogi, są starsi pracownicy, którzy od conajmniej 6 lat nie otrzymali podwyżki. Więc i drugie pytanie: czy kandydaci uważają, że podwyżki powinny być indywidualne? Czy należy postarać się o atrakcyjne wynagrodzenie dla wszystkich zatrudnionych w Urzędzie miasta?

 • SEBAzKafałzu

  Hajery minusuja

 • Haha

  Nie. Tylko dla prezesów miejskich zadłużonych spółek.

 • n4u

  1) Czy ma pan/pani zamiar wdrożyć wzmożone kontrole kominów / działkowych palenisk (a raczej tego co się z nich wydobywa) włącznie z przyszłą spalarnią odpadów w dzielnicy Ruda1.5) Czy ma pan / pani zamiar zainwestować w analizatory spalin dla rudzkiej policji2) Czy ma pan / pani zamiar poszerzyć sieć czujników smogu3) Czy ma pan / pani jakieś plany / propozycje w związku z ochroną / dewastacją przyrody (włączając w to odstrzały i wycinkę drzew), oraz jak wg pani/pana ma się to do rozbudowy sieci dróg / ścieżek rowerowych 3.5 Czy ma pani / pan zamiar forsować nasadzanie nowych drzew zamiast tylko je wycinać4) Jakie są pani / pana plany dot. modernizacji skrzyżowania wolności z zabrzańską5) Wbrew pozorom, części (a raczej większości) mieszkańców zależy na łatwym dostępie do punktów handlowych, czy ma pani / pan zamiar utrudniać ten dostęp w celu ratowania sklepów mało-powierzchniowych 6) Co pani / pan jest w stanie zaoferować w stosunku do reszty kandydatów7) Co proponuje / zamierza pan / pani zrobić przy przyciągnąć do miasta firmy z branży nowych technologii

12

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.