Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zawodnicy Slavii znów błysnęli formą!

• Dodano: 2018-07-10 06:30, aktualizacja: 2018-07-10 06:47

Zawodnicy ZKS SLAVIA Ruda Śląska wywalczyli cztery medale Mistrzostw Polski w zapasach w stylu wolnym, tym razem w grupie seniorów, czyli najbardziej prestiżowej.

Championat krajowy rozegrany został w dniach 7-8.07.2018 w Teresinie na Mazowszu.

Po raz trzeci z rzędu tytuł mistrzowski wywalczył Andrzej Sokalski, który tym razem rywalizował w kategorii do 79 kg.

Po rocznej przerwie, na najwyższy stopień podium wrócił Grzegorz Łabus, który po dramatycznym pojedynku w finale kategorii do 61 kg, pokonał  zawodnika gospodarzy Viktara Shmuliai.

W pojedynku finałowym kategorii do 92 kg wystąpił Kamil Wojciechowski, musiał on jednak uznać wyższość swego przeciwnika, którym był Zbigniew Baranowski z AKS Białogard. Bez względu na to srebrny medal to doskonały wynik Kamila.

Dużą niespodziankę sprawił Dawid Strzałka, najmłodszy  z zawodników Slavii uczestniczących w Mistrzostwach Polski. Po doskonałych pojedynkach Dawid wywalczył brązowy medal w kategorii do 70 kg.

Adrian Drobina, Arkadiusz Orłowski i Adam Gryc zajęli wysoko punktowane piąte miejsca.

W klasyfikacji klubowej ZKS SLAVIA Ruda Śląska zajął drugie miejsce, ulegając jedynie ekipie gospodarzy, czyli LKS Mazowsze Teresin.