Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zawodnicy UKS Grot na XI Międzynarodowym Memoriale im. Karola Hibnera

  • Dodano: 2020-02-05 07:45, aktualizacja: 2020-02-05 07:56

Miniony weekend spędziliśmy na Mazowszu, biorąc kolejny raz udział w zawodach, które już od lat na stałe wpisaliśmy do naszego kalendarza. Mimo, że odległość jest znaczna (320km), to na zawodach tych zdecydowanie należy być, a to za sprawą głównie świetnej organizacji, wysokiego poziomu sportowego i fantastycznej atmosfery.

Stąd nasze serdeczne podziękowania dla LKS Mazowsze Teresin za zaproszenie i jednocześnie gratulacje za zorganizowanie imprezy na miarę XXI wieku!

W Teresinie startowaliśmy w dwóch kategoriach wiekowych: młodzikach i kadetach. W sobotę rozegrano kwalifikacje kadetów i turniej młodzików.

Znakomicie zaprezentowały się nasze dziewczęta:
2 m-ce - Karolina Grudzień
3 m-ce - Kinga Ratyńska
4 m-ce - Emilia Balint
9 m-ce - Hanna Kuś

Młodzicy chłopcy:
14 m-ce - Filip Olearczyk

Drugiego dnia swoje finały strzelali kadeci. Do pojedynków w systemie pucharowym przystąpiliśmy w sile 4 zawodników i 4 zawodniczek. Aż czworo z nich dotarło do półfinałów, czyli najlepszych czwórek swoich kategorii, a następnie aż troje z nich wywalczyło sobie finał. Wśród kadetów bratobójczy pojedynek w finale stoczyli Jakub Sroka i Adrian Szłapak, z którego zwycięsko wyszedł ten pierwszy. W finale strzelała również Marta Zielińska, która musiała uznać wyższość zawodniczki z Teresina, ale Marcie należą się ogromne brawa za ten wynik, bo atakowała z 16 miejsca a zakończyła zawody na 2! Dramatyczny przebieg miała również walka kadetek o brązowy medal, w której Natalia Lepa z inną zawodniczką z Teresina przy stanie 5:5 strzelała baraż. Obie zawodniczki w barażu strzeliły liniowe dziewiątki i w ruch poszła linijka. Ostatecznie bliżej środka tarczy była zawodniczka z Teresina, a różnica wynosiła 1 milimetr! Ostatecznie Natalia zajęła 4 miejsce.

Zmagania kadetek na 9 miejscu ukończyła Dominika Brzezina, a na 17 Dominika Ratyńska. Kadeci : Paweł Korzonek i Mateusz Synowiec znaleźli się obaj na 9 miejscu.

Na podstawie sobotnich kwalifikacji rozstrzygnięto również zawody młodzików starszych (rocznik 2005), gdzie na podium stanęło aż troje naszych: wśród chłopców zwyciężył Jakub Sroka, a wśród dziewcząt druga była Natalia Lepa, trzecia zaś Dominika Brzezina.

Podsumowując, zdobyliśmy w Teresinie 7 medali, ale dla nas cenniejsze od medali jest nabywane doświadczenie startowe.

Nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być lepiej.

Na koniec relacji niestety musimy dołożyć łyżkę dziegciu do tej beczki miodu. W wyniku braku jakiejkolwiek dotacji UM Ruda Śląska, wyjazd i wszystkie koszty w 100 procentach finansowali rodzice. Ze względu na wysoki koszt tego startu (transport, nocleg, wyżywienie) nie wszyscy powołani zawodnicy mogli sobie na niego pozwolić...

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.