RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zbiórka odzieży używanej na rzecz Elżbiety Żurek z Rudy Śląskiej

  • Dodano: 2021-09-13 14:15, aktualizacja: 2021-09-14 12:15

58-letnia Elżbieta Żurek z Rudy Śląskiej walczy z nowotworem. W najbliższą niedzielę odbędzie się charytatywna zbiórka odzieży używanej, z której zysk zostanie przekazany na rzecz kosztownej terapii rudzianki.

Akcja "Pomaganie przez ubranie" na rzecz Elżbiety Żurek

19 września na parkingu przy CH Plaza odbędzie się charytatywna zbiórka używanej odzieży. Zbiórkę organizują Fundacja Aktywni My i Stowarzyszenie Polska 2050 w celu wsparcia finansowego mieszkanki Rudy Śląskiej, której jedyną nadzieją na wyzdrowienie jest kosztowna terapia Car T-Cell.

Rudzianka potrzebuje kosztownego leczenia za 1,5 miliona złotych

Elżbieta jest nauczycielką i mamą trojga dzieci. Myślała, że chorobę ma już za sobą, jednak w marcu 2021 roku nastąpił nawrót. Elżbieta cierpi na chłoniaka, a jej jedynym ratunkiem jest specjalistyczna terapia Car T-Cell, która nie jest refundowana w Polsce i kosztuje 1,5 miliona złotych.

- Pogodziłam się z myślą, że mojej rodziny nie stać na ratunek dla mnie i mój czas się kończy - przekazuje Elżbieta Żurek na stronie internetowej zbiórki. - Wieczorem zadzwoniłam do męża, żeby przekazać mu tę wiadomość. Bez chwili zastanowienia powiedział, że nie podda się. Będzie z synami robił wszystko, żeby zebrać tę kwotę, żeby mnie ratować. Jednak sami, nawet ze wsparciem naszych przyjaciół i znajomych, tego nie zrobimy. Muszę prosić o pomoc całą Polskę z nadzieją, że znajdą się ludzie o dobrych sercach, którzy nie pozwolą mi umrzeć - dodaje.

Fundacja Aktywni My i Stowarzyszenie Polska 2050 zapraszają do wzięcia udziału w zbiórce każdego, kto chce pomóc rudziance. Wpłat na jej rzecz można również dokonać poprzez stronę internetową fundacji SiePomaga TUTAJ lub biorąc udział w licytacjach na facebookowej grupie "Licytacje dla Elżbiety" TUTAJ.

Akcja charytatywna

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.