Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zgłoś uwagi do projektu

  • Dodano: 2018-10-04 15:30

Od 3 października br. w rudzkim magistracie będzie można składać uwagi i wnioski do projektu „Planu Adaptacji Miasta Ruda Śląska do zmian klimatu do roku 2030” oraz związanej z nim prognozy oddziaływania na środowisko. Dokumenty te to pokłosie porozumienia, jakie władze miasta podpisały z Ministrem Środowiska. Tym sposobem Ruda Śląska, jako jedno z 44 miast włączyło się w projekt „Opracowanie miejskich planów adaptacji do zmian klimatu w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców”.

Celem miejskiego planu adaptacji jest przystosowanie miasta do zmian klimatu, zwiększenie jego odporności na ekstremalne zjawiska klimatyczne oraz zwiększenie potencjału do radzenia sobie w sytuacji wystąpienia takich zjawisk.

Z treścią projektu „Planu Adaptacji Miasta Ruda Śląska do zmian klimatu do roku 2030” oraz prognozy oddziaływania na środowisko można zapoznać się:

  • w Urzędzie Miasta Ruda Śląska, w Wydziale Ochrony Środowiska i Górnictwa, pl. Jana Pawła II 6, IV piętro (pokój 403), w godzinach pracy Urzędu Miasta, tj. poniedziałek, wtorek, środa od godz. 8:00 do godz. 16:00, w czwartek od godz. 8:00 do godz. 18:00 oraz w piątek od godz. 8:00 do godz. 14:00,
  • na stronie internetowej miasta Ruda Śląska pod adresem: www.rudaslaska.pl,
  • na stronie internetowej miasta Ruda Śląska w Biuletynie Informacji Publicznej, w Menu przedmiotowym „Ochrona Środowiska – Rok 2018”, pod adresem: www.rudaslaska.bip.info.pl.

Uwagi i wnioski do Projektu Programu oraz Prognozy można składać od 3 października br. do dnia 23 października br.:

  • w formie pisemnej na adres: Urząd Miasta Ruda Śląska, Wydział Ochrony Środowiska i Górnictwa, pl. Jana Pawła II 6, 41-709 Ruda Śląska,
  • ustnie do protokołu,
  • za pomocą środków komunikacji elektronicznej na adres e-mail: wosig@ ruda-sl.pl, bez konieczności opatrywania ich bezpiecznym podpisem elektronicznym.

Więcej szczegółów na temat projektu znajdziecie TUTAJ


Źródło: UM Ruda Śląska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również