Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zieloni domagają się obowiązkowych szczepień na Covid-19 dla dzieci

 • Dodano: 2021-12-17 06:00, aktualizacja: 2021-12-17 06:28

Partia Zieloni domaga się, by szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat przeciwko Covid-19 były obowiązkowo - oświadczył w czwartek rzecznik ugrupowania Maciej Józefowicz.

Szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat obowiązkowe?

"Kilka miesięcy temu domagaliśmy się obowiązkowych szczepień na Covid, co później podchwyciły inne partie, tak samo teraz żądamy wpisania szczepień na Covid na listę obowiązkowych szczepień dla dzieci. Tak jak dzieci szczepione są na polio, na inne choroby zakaźne, powinny być szczepione na Covid" - powiedział Józefowicz na konferencji prasowej w Sejmie.

Podkreślił, że "szczepionki są wielkim osiągnięciem nauki, wielkim osiągnięciem ludzkości, przyczyniły się do zwalczenia wielu groźnych, śmiertelnych chorób". Stąd, zdaniem Zielonych, szczepienia powinny być obowiązkowe dla wszystkich, którzy ze względów zdrowotnych mogą być zaszczepieni.

Rzecznik Zielonych zaapelował też do rodziców, by "tak szybko, jak to możliwe" zaszczepili dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Przekonywał, że "nawet gdy dzieci mają choroby przewlekłe, w większości przypadków to wcale nie jest przeciwwskazanie przeciwko zaszczepieniu".

"Jeśli dziecko, które już na coś choruje nie zaszczepi się i zachoruje na Covid, to przebieg tej choroby będzie znacznie cięższy i realnie będzie zagrażał życiu" - mówił.

Od czwartku ruszają szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Są wykonywane preparatem Comirnaty (Pfizer-BioNTech) w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej.

E-skierowanie na szczepienie dla dzieci w wieku 5-11 lat wystawiane jest automatycznie z chwilą skończenia przez dziecko 5 lat. Dopuszczone kanały rejestracji na szczepienie to m.in. infolinia 989, e-Rejestracja i punkty szczepień.

Kwalifikację do szczepienia dzieci wykonuje lekarz z ważnym prawem wykonywania zawodu, również lekarz stażysta i lekarz rezydent.Szczepionki przeciw COVID-19 w grupie dzieci 5-11 lat mogą być podawane wraz z innymi szczepionkami w ramach Programu Szczepień Ochronnych, tylko w różne części ciała. Schemat szczepienia jest dwudawkowy przy zachowaniu rekomendowanego odstępu co najmniej 21. dni między dawkami. (PAP)

Zobacz także

Komentarze (7)    dodaj »

 • Michał

  Kto to jest? Tak zwany ZIELONY to Lewacki odłam PZPR Który za panowania wychowywał dzieci, przydzielał dobra narodowe.ZIELONI to przykrywka najgorszych psychopatów 21 wieku.

 • Pusia

  Niech se kazdy zielony decyduje w sprawie swojego dziecka

 • Agenda 2030

  Wy zieloni durnie odczepcie się od dzieci i dorosłych również.Mało to ludzi zmarło po eksperymencie( bo to nie szczepionka) ,które zarejestrowane są w MZ jako nopy ,powikłań tez mnóstwo a ile jest niezarejestrowanych ?Jak to było na początku ? Szczepieni mieli nie mieć wirusa i co mają; potem jeśli już się zarażą to mieli nie roznosić i co roznoszą; nast. mieli nie chorować ,potem nie chorować ciężko potem nie umierać na cowida.Okazało się to kłamstwem Mało tego szczepieni mają teraz mniejszą odporność i chorują ,obserwuję w pracy i w rodzinie.Tak jak maski ,jeśli nawet by był grożny wirus to one i tak nie chronią tylko szkodzą i zresztą to symbol poddania się a nie ochrony swojej czy kogoś .Tzw, Cowid to tylko wstęp do depopulacji i wręcz totalnej kontroli.Żeby nie było kto chce niech się szczepi ale od innych wara.Przecież to jest wojna z ludżmi w obronie wirusa jeśli tego nie widzicie to najwyższy czas otworzyć oczy zanim będzie za pózno.

 • Ewa

  Zielone durnie niech się zajmą własnymi sprawami .

 • Edi

  Zielone szczypiorki bezczelnie namawiają do rzezi niewiniątek , o zgrozo!

 • *v*..

  Jestem za szczepieniami ale nie tym sugerowanym depopulacyjnym ścierwem .

 • anty

  a ta cała Tracz ma chociaż dzieci że wypowiada się w imieniu rodziców? czy może jej się wydaje ze wie jak to jest bo ma psa i kota w domu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.