Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zimowisko w SP nr 41

  • Dodano: 2017-02-03 06:45, aktualizacja: 2017-02-03 07:05

Ach, co to były za ferie! Na nudę na pewno nie mogli narzekać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 41 w Rudzie Śląskiej, którzy przez czas przerwy zimowej uczestniczyli w półkoloniach organizowanych w szkole. Bo atrakcji było co nie miara.

Nasi uczniowie uczestniczyli w wielu ciekawych, kreatywnych oraz wszechstronnie rozwijających zajęciach – mówi Pani Aleksandra Janus-Holka, kierownik zimowiska w szkole. – Dla naszych podopiecznych nie zabrakło atrakcji ruchowych oraz sportowo-rekreacyjnych, takich jak wyjście na basen, czy zabawy w sali zabaw, w każdym tygodniu dla uczniów zorganizowano wyjście do kina oraz szereg innych niespodzianek.

Do najważniejszych atrakcji programowych, jakie czekały na uczestników zimowiska można zaliczyć: wypiekanie chleba w Parku Etnograficznym w Chorzowie, seans edukacyjny w śląskim Planetarium, zajęcia edukacyjne: "Ptaki zimą”, dzięki którym szkoła wzbogaciła się o kilka własnoręcznie wyrobionych przez uczestników karmników.

Dzięki warsztatom w Muzeum Miejskim dowiedzieliśmy się co nieco na temat karnawału, ponadto każdy z nas zrobił sobie ciekawą maskę karnawałową – zachwyca się jedna z uczestniczek zimowiska.

Ci uczestnicy, którzy wciąż czuli niedosyt atrakcji edukacyjnych, mogli poszerzać swą wiedzę podczas pokazu suchego lodu oraz innych chemicznych „ciekawostek”. Zaś dla tych, którzy wierzą, że nauka to czysta magia, nasz gość specjalny, czy prawdziwy magik, przygotował program oparty na niewiarygodnych iluzjach. Ponadto nie zabrakło tradycyjnych zabaw, konkursów wiedzy, konkursów plastycznych. Uczniowie Szkoły Podstawowej podczas zimowiska uczestniczyli w warsztatach bębniarskich oraz mieli okazję podziwiać nasze najbliższe okolice w miniaturze, zaprezentowanej podczas wystawy „Kolejkowo” w Gliwicach. Nie zabrakło również spotkań z przedstawicielami służb bezpieczeństwa, którzy zarówno w pierwszym, jak i drugim tygodniu ferii dostarczyli dzieciom niezbędnej wiedzy o bezpieczeństwie.

Wiadomo, że każda okazja jest dobra, by poszerzać wiedzę i zainteresowania uczniów, ale zorganizowane w naszej szkole zimowisko, to również czas na zabawę i uśmiech. W tym roku ogromną dawkę uśmiechu oraz zabawy dostarczył kuglarz, który podczas zimowiska nie tylko zaprezentował dzieciom swój program, lecz również przeprowadził zajęcia ruchowe, które były doskonałą okazją do ćwiczenia podstaw żonglerki czy innych cyrkowych akrobacji – wyjaśnia Pani Aleksandra Janus-Holka.

A że zarówno naszym uczestnikom, jak i kadrze pedagogicznej nigdy nie brakowało uśmiechu to czas spędzony podczas zimowiska upłynął bardzo szybko. Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom program się podobał i oczywiście nie możemy się doczekać następnych ferii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.