Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zintegrowany Informator Pacjenta, czyli nowości NFZ

  • Dodano: 2013-07-22 15:30, aktualizacja: 2013-07-24 12:56
ZIP (Zintegrowany Informator Pacjenta), to ogólnopolski serwis udostępniający zarejestrowanym użytkownikom dane o ich leczeniu i jego finansowaniu , gromadzone od 2008r. przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Elektroniczny system oficjalnie ruszył w całym kraju 1 lipca 2013r.
 
 
Do tej pory, aby uzyskać informacje na temat przebiegu naszych chorób i ich leczenia, trzeba było osobiście udać się do oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia bądź  zwrócić się z taką prośbą na piśmie. Obecnie można to sprawdzić bez wychodzenia z domu. 
 
 
Co możesz zyskać  rejestrując się w ZIP?
Po pierwsze szybki dostęp do informacji na temat  świadczeń zdrowotnych, dotychczasowym  leczeniu i udzielonych świadczeniach oraz o przepisanych lekach a także informacje o kwotach, jakie  zostały przekazane na poczet Twojego leczenia. Można też sprawdzić  do jakiej przychodni i do którego  lekarza podstawowej opieki zdrowotnej jesteśmy zapisani czy też kto jest naszą pielęgniarką środowiskową. Jest to pomocne gdy z racji np. sporadycznych wizyt lekarskich możemy nie pamiętać nazwiska lekarza czy tym bardziej pielęgniarki do których jesteśmy zapisani.
 
 
Jak uzyskać dostęp do ZIP?
Pierwszym krokiem jest zapoznanie się z zasadami korzystania z ZIP. Następnie należy wejść  na stronę rejestracji (www.zip.nfz.gov.pl ) i wypełnić zamieszczony na niej formularz. Po jego wypełnieniu trzeba udać się z dowodem osobistym do jednego z oddziałów NFZ (adres poniżej)  w celu uzyskania swoich danych dostępowych (identyfikator użytkownika oraz hasło). Po ich otrzymaniu można swobodnie  zacząć korzystać z serwisu. Zarówno rejestracja jak i korzystanie z serwisu są bezpłatne.
 
Jeżeli wizyta w Katowicach jest dla Was utrudnieniem, będziecie mogli się zarejestrować do ZIP w siedzibie Urzędu Miasta Ruda Śląska  w dniach 12-14 sierpnia oraz 19 - 20 sierpnia, gdzie będa dyżurować pracownicy  Narodowego Funduszu Zdrowia.
 
A czy Wy już wypróbowaliście nowy internetowy  informator NFZ?  
 
                                                      
Biuro Obsługi Ubezpieczonych w Katowicach
ul. Kossutha 13, 40-844 Katowice
Godziny urzędowania: 8.00-16.00
Telefon: 32 735 16 00
Email: zip@nfz-katowice.pl

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • czytelnik

    dokładnie, niektórym to trzeba narysować...pisze że po zapisaniu się do tego zip-u nie trzeba bedzie chodzić do przychodni żeby się czegoś dowiedzieć, sama rejestracja wymaga wizyty w jakichs punktach nfz...czytanie ze zrozumieniem się kłania:/

  • dsw

    Bądźmy konsekwentni, skoro można to załatwić bez wychodzenia z domu, tak jak jest to napisane na początku artykułu to w takim układzie, co oznacza zapis: "Po jego wypełnieniu trzeba udać się z dowodem osobistym do jednego z oddziałów NFZ"? Zero profesjonalizmu :/

  • rudzianin

    Raz załatwiasz osobiście, później sprawdzasz dane bez wychodzenia z domu. Ale niektórym trzeba łopatologicznie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.