Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Żłobek zwiększył liczbę miejsc dla dzieci

 • Dodano: 2015-12-11 11:00, aktualizacja: 2015-12-11 13:37

Do żłobka przy ul. Piasecznej od poniedziałku, 14 grudnia, będzie uczęszczać o 16 maluchów więcej. Wszystko dzięki zaadaptowaniu niewykorzystanych pomieszczeń pod sale dydaktyczne oraz unowocześnieniu kuchni i żłobkowego tarasu.

Fundusze na remont udało się pozyskać z resortowego programu "Maluch".  Inwestycja kosztowała około 300 tysięcy złotych. 80% kosztów remontu poniosło ministerstwo, a 20% sfinansowało Miasto Ruda Śląska

Dzięki przeprowadzonym pracom możemy udostępnić dla maluchów z Rudy Śląskiej dwie nowoczesne sale z miejscem do spożywania posiłków, do spania oraz zabawy i nauki. Dzięki temu 16 dzieci między 1 a 2 rokiem życia oczekujących na liście do przyjęcia może już uczęszczać do naszej placówki, z czego bardzo się cieszymy. To grupa, u której widoczne jest największe zapotrzebowanie na usługi świadczone przez żłobki w mieście - powiedziała dyrektor Jolanta Włoś podczas dzisiejszego oficjalnego otwarcia nowej przestrzeni żłobkowej.
 
Po remoncie na dzieci czekają dwie przestronne kolorowe sale z nowymi mebelkami, zabawkami oraz miejscami do spania. Program umożliwił także doposażenie żłobkowej kuchni w nowy piec, uatrakcyjnienie placu zabaw na nowym tarasie z miękką nawierzchnią. Udało się dodatkowo wykonać drenaż i osuszanie części budynku oraz jeszcze lepiej dostosować całą placówkę do przepisów przeciwpożarowych.
 
W poniedziałek maluchy po raz pierwszy zobaczą swoje sale. Rodzice nowo przyjętych dzieci mogli się już z nimi zaznajomić podczas zorganizowanego dla nich zebrania. Wszystkim podobały się barwne, dobrze wyposażone przestrzenie, w których ich maluchy będą spędzać czas.
 
Mam nadzieję, że zwiększenie ilości miejsc w orzegowskim żłobku przyczyni się choć trochę do poprawy sytuacji w mieście związanej z zapotrzebowaniem na miejsce w żłobkach. Jestem pewna, że dzieci będą się tutaj dobrze czuły, przebywając w tak przyjaznym otoczeniu oraz z tak wspaniałymi opiekunami - mówiła prezydent Grażyna Dziedzic podczas porannej wizyty w Orzegowie.
 
Dziś dwójka "starszaków" wraz z zaproszonymi gośćmi zobaczyła oddawane do użytku sale. Radość dzieci przejawiła się tym, że od razu chwyciły za nowe zabawki i wypróbowały przygotowane dla nich sprzęty.
 
Z okazji otwarcia nowych miejsc w żłobku przy ul. Piasecznej trzyletnie dzieci ze starszej grupy zaprezentowały zebranym gościom występ jasełkowy, w którym wcieliły się w role Świętej Rodziny, małych aniołków, pastuszków i trzech króli. 
 
Zobaczcie zdjęcia z wizyty w żłobku!
Żłobek zwiększył liczbę miejsc dla dzieci

Galeria zdjęć

następne zdjęcia »

Komentarze (11)    dodaj komentarz »

 • Gall anonim.

  Zapisałam dzicko jak byłam w ciąży.. w 2014 roku. Dopiero w tym zostało przyjete.

 • opiekunka

  Tak jak pisałam poniżej - odpowiednio wcześnie tzn. zanim ciąża... Lea Twoje dziecko przesunęło się przez rok z 72 na 66 miejsce bo musiało znaleźć się miejsce dla wszystkich pociotków i znajomych znajomych... Jak wszędzie. Na temat żłobka słyszałam bardzo dużo dobrego. Niestety musiałam skorzystać z opieki żłobka prywatnego znajdującego się na drugim końcu miasta (jestem z Orzegowa) ale tam była tragedia plus finansowo drogo no i dojazd... To wszystko spowodowało że zdecydowałam się na opiekunkę, której muszę oddać miesiąc w miesiąc połowę wypłaty. Cóż układy i układziki zawsze były, są i będą... Każdy z nas tego nie raz doświadczył

 • Znawca

  Moje przesunęło się w ciągu miesiąca z 66 pozycji na 67, więc o czym my tu piszemy :(

 • Agata

  Nie jestem "szlachcianką" a moje dziecko dostało się do żłobka zanim skończyłam urlop rodzicielski. Wystarczy się zainteresować odpowiednio wcześnie jeśli ktoś chce wrócić do pracy i nie ma z kim zostawić dziecko. Na stronie żłobka są zamieszczone wszystkie niezbędne informacje. A co do opieki w żłobku w Orzegowie to ja jestem bardzo zadowolona. Pozdrawiam

 • lea

  Wow trzy żłobki z 130 miejscami na całą Rudę czyli 140 000 mieszkańców. Moje dziecko było zapisane rok temu. Z miejsca 72 przesunęło się na 66. Czyli jednak tylko dla szlachty bo ja muszę sobie radzić sama. Brawo 16 miejsc! Super!!!Jakieś medale trzeba rozdać

 • opiekunka

  A żeby dziecko dostało się do miejskiego żłobka to trzeba je zapisać zanim się zacznie planować zajście w ciążę...

 • IIA

  Zarówno placówka na "Orzegowie" jak i na "Wirku" wzorcowe wykonywanie swoich obowiązków służbowych zarówno pod względem opiekuńczym jak i wychowawczym. Wszystko działa jak w dobrym szwajcarskim zegarku.

 • xyz

  Opieka w żłobku i całokształt pierwsza klasa. Nie tylko dla szlachty...

 • Alicja

  Bardzo ładnie ! Gratuluję otwarcia nowych miejsc dla dzieci i tak pięknie urzadzanych!

 • czytelnik

  Redakcja chciała napisać, że żłobek zwiększył liczbę miejsc, a nie ich ilość, prawda? ;-)

 • Aaaaa

  Miejsca oczywiście tylko dla szlachty ;-)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.