Wiadomości z Rudy Śląskiej

Złoto dla szczypiornistek SPR Grunwald Ruda Śląska!

  • Dodano: 2021-12-06 12:45, aktualizacja: 2021-12-06 14:09

Dwie żeńskie drużyny z Rudy Śląskiej wzięły udział w Turnieju Piłki Ręcznej im. bł. Ks. Jana Machy, który odbywał się w ubiegły weekend. Obie drużyny doszły do finału, ale najlepsze okazały się zawodniczki SPR Grunwaldu Ruda Śląska.

Rudzianki walczyły o pierwsze miejsce podczas Turnieju Piłki Ręcznej

W ubiegłą sobotę i niedzielę 4 i 5 grudnia w Zabrzu i Katowicach rozegrano turniej piłki ręcznej juniorów młodszych, upamiętniający postać błogosławionego ks. Jana Machy. W rozgrywkach wzięły udział dwie rudzkie drużyny żeńskie -  KS Zgoda Bielszowice i SPR Grunwald Ruda Śląska, które zmierzyły się ze sobą w finale.

Ostatecznie w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła drużyna SPR Grunwald Ruda Śląska, zwyciężając 16:13. Trzecie miejsce zajęła drużyna MUKS Skałka Świętochłowice, a czwarte Husaria Lubliniec.

Skład zwycięskiego zespołu

Zawodniczki SPR Grunwald Ruda Śląska wystąpiły w następującym składzie: Julia Margasińska, Julia Flicińska, Julia Skalik, Julia Kisiel, Hanna Namysło, Hanna Dolecka, Amelia Brylewska, Zuzanna Kisiel, Weronika Kubiś, Milena Kubiś, Antonina Chmielorz, Honorata Szczepańska, Małgorzata Rawicz-Grotowska, Sara Konieczny, Magdalena Anders, Maria Jarek, Marta Skołud oraz Blanka Skuczeń.

Trenerzy: Andrey Hapal, Adam Wodarski, Sebastian Kisiel.

Wyróżniono Martę Skołud, która z powodu kontuzji nie mogła zagrać w finale, natomiast najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Sara Konieczny. 

Turniej Piłki Ręcznej im. bł. Ks. Jana Machy 

W turnieju zmierzyło się łącznie dziesięć drużyn, w tym cztery żeńskie i sześć męskich. Początkowo w turnieju miało wziąć udział sześć żeńskich oraz sześć męskich zespołów, jednak z powodu konieczności odbycia kwarantanny niektóre drużyny musiały wycofać się z rozgrywek. Ostatecznie w rywalizacji chłopców wziął udział zespół o dwa lata młodszy od rywali - K.S. Zgoda Ruda Śląska Bielszowice. 

Zawody były jednym z wydarzeń towarzyszących beatyfikacji śląskiego księdza męczennika - Jana Machy, która miała miejsce dwa tygodnie wcześniej. Organizatorem turnieju był Instytut Gość Media.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj »

  • sportsmenka

    już lepszego patrona do sportu nie mogli wymyśleć tylko jakiegoś kościelnego :D a tak wgl kto to jest ten Macha :D

  • mM

    Brawo, gratulacje

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.