Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zmiany organizacji pracy Wydziału Komunikacji

 • Dodano: 2020-10-22 16:00

Zmiany organizacji pracy Wydziału Komunikacji. Od 26 października na wizytę w wydziale będzie można przyjść jedynie po wcześniejszej rezerwacji terminu.

- W związku z faktem, iż Ruda Śląska znajduje się w tzw. strefie czerwonej, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników urzędu, zaistniała konieczność zmiany organizacji pracy Wydziału Komunikacji - czytamy na stronie rudzkiego magistratu.

Od 26 października obowiązują następujące ograniczenia:

 • rejestracja pojazdu zarejestrowanego już na terytorium RP odbywa się tylko po wcześniejszej rezerwacji terminu wizyty w Wydziale Komunikacji na stronie: http://www.rudaslaska.pl/rezerwacje;
   
 • rejestracja pojazdu nowego (z salonu) lub sprowadzonego z zagranicy odbywa się wyłącznie na podstawie biletu wydawanego w Biurze Obsługi Mieszkańców – parter, budynek główny Urzędu Miasta Ruda Śląska. Uwaga: rezerwacje terminów dokonane do 23 października włącznie zachowują swoją ważność.

Pozostałe sprawy z zakresu działania Wydziału Komunikacji odbywają się na dotychczasowych zasadach.

Jednocześnie przedstawiciele rudzkiego magistratu poinformowali, że przerejestrowanie pojazdu zarejestrowanego już na terytorium RP nie należy do spraw wymagających natychmiastowego działania, ponieważ można korzystać z pojazdu na dotychczasowych tablicach rejestracyjnych i na podstawie posiadanych dokumentów. Jedyny obowiązek, jaki w tym przypadku spoczywa na właścicielu, to zgłoszenie nabycia pojazdu. W tym celu należy złożyć w urzędzie odpowiedni wniosek (5.2) i dołączyć do niego kopię umowy kupna pojazdu.

- Przypominamy, że od 01.10.2018 r. nie ma obowiązku posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego w czasie kierowania pojazdem zarejestrowanym na terenie RP - czytamy na stronie rudzkiego magistratu.

Zobacz także

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • Padre

  Skoro można jeździć bez dowodu rejestracyjnego to po co jest wydawany dowód tymczasowy(oczywiście płatny ekstra)

 • norbi

  Połowa tego wydziału jest na kwarantannie. Stąd pewnie te zmiany.

 • Mieszkaniec

  Znowu postawiono strażników a urzendasy sie pozamykajom.

 • Urzendasy

  Jak to powiedziałeś "urzendasy" "pozamykajom" przed takimi inteligentnym człowiekiem jak ty oczy bolą jak od błędów, które piszesz jak i od głupoty która pewnie prezentujesz w życiu codziennym. Idź do urzędu i powiedz pracownikowi urzędu bądź strażnikowi miejskiemu że jest "urzendasem" a nie udawać wielkiego Pana bo ma się problem. Polecam słowniki ortograficzny bądź dokończyć edukację, którą pewnie zakończyłeś na szkole podstawowej :-)

 • boluś

  Kiej sie szkryklo po swojymu to" słowniki ortograficzny"cytat mogom jyno służyć do podciyrania rzyci. Radza dokończyć edukacji. Wszak w Urzyndzie niy przystoi być niyukiem ' kiej Zarząd

 • Sejak

  Większość spraw w tym wydziale powinniśmy załatwić przez internet , zrobić potrzebne opłaty, wysłać scan umowy kupna sprzedaży , dokumenty samochodu i przyjechać do urzędu tylko odebrać nowy dowód rejestracyjny i tablice.Czas trwania takiej akcji - max 10 minut tymczasem to co się dzieje w tym wydziale to paranoja :-(.

 • n4u

  jasne, przerejestrować trzeba w ciągu 30 dni bo dostanie się 1000zł kary, a jak zrobi się to przed zakupem polisy to potem trzeba pisać aneks ze zmianą tablicy, a pewnie potem będzie gorzej to tylko się prosić o problemy, nie ma co czekać ...

 • jo...

  Ciekawie że tylko urząd miasta sobie robi takie sprawy że tylko na wyznaczono godzinka trzeba przyjść .a inne zakłady i sklepy jakoś bez problemu pracują i przyjmują klientów..moim zdaniem najgorsze co jest to urzędy miasta i urzędy gminne bo jak mają coś zwykłemu człowiekowi coś załatwić to masakra .a w urząd miasta w Rudzie Śląskiej to jest 1 miejscu

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.