Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zmierzyli się z łamigłowkami

  • Dodano: 2017-06-09 07:15, aktualizacja: 2017-06-09 07:19

Jak co roku, nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 41, zorganizowali dla uczniów klas IV-VI -  turniej w układaniu łamigłówek „3 x HAPPY”.

Zasada udziału w turnieju jest prosta – należy w jak najszybszym czasie trzykrotnie ułożyć wylosowaną przez siebie łamigłówkę przestrzenną z serii „HAPPY CUBE”.

Aby zdobyć tytuł mistrza, każdy uczestnik musi wykazać się niezwykle rozwiniętą wyobraźnią przestrzenną, logicznym myśleniem, spostrzegawczością, pamięcią oraz przede wszystkim wytrwałością.

Każdy, kto przynajmniej raz zetknął się z "radosnymi sześcianami" wie, że nie jest to wcale takie proste. Opanowanie strategii układania puzzli wymaga dużego samozaparcia oraz serii powtórzeń, które są gwarancją sukcesu. 

W tym roku do rozgrywek zgłosiło się 34 uczniów. Po zaciętej walce podczas półfinału i finału wyłoniono zwycięzców.

Zostali nimi:

  • Julia Ryncarz – klasa 6D,
  • Anna Polewka – klasa 4B,
  • Jan Garcarz – klasa 6A,
  • Martyna Porębska – klasa 5A,
  • Paulina Kitel – klasa 5A,
  • Magdalena Rutkowska – klasa 5B.

Poziom, jakim wykazali się uczestnicy był bardzo wysoki i wyrównany. Bywało, że o wygranej decydowały sekundy.
Wspaniałe emocje, które co roku towarzyszą podczas treningów, eliminacji i rozgrywek utwierdzają organizatorów w przekonaniu, że warto kontynuować te przedsięwzięcie. W ten niekonwencjonalny sposób uczniowie kształcą swoją wyobraźnię przestrzenną, koordynację wzrokowo-ruchową, a co najważniejsze, uczą się zasad fair-play. Układanie łamigłówek może stać się świetną alternatywą do efektywnego spędzania wolnego czasu.

Osoby zaangażowane w przeprowadzenie eliminacji, półfinału i finału Szkolnego Turnieju "3 x HAPPY" (A. Dobrowolska, J. Prachnio, M. Kajzer oraz B. Dobrowolski).

Szkolny koordynator turnieju: Agnieszka Dobrowolska

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.