Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Zobacz film w plenerze

 • Dodano: 2015-06-25 13:45, aktualizacja: 2015-06-29 09:09
Rudzkie instytucje kultury zapraszają w sierpniu na 5 seansów filmowych pod chmurką! W repertuarze znajdą się śląskie produkcje.
 
Oto harmonogram przygotowanych seansów:
 
7 sierpnia, godz. 21:00 - "Sól ziemi czarnej", K. Kutz, Miejsce: ogród MCK im. H.Bisty
14 sierpnia, godz. 21:00 - "Perła w koronie", K. Kutz, Miejsce: Dom Kultury Bielszowice
20 sierpnia, godz. 21:00 - "Bunt stadionów", M. Pilis, Miejsce: CIS MBP "Stary Orzegów"
21 sierpnia, godz. 21:00 - "Paciorki jednego różańca", K. Kutz, CIS MBP "Stary Orzegów"
28 sierpnia, godz. 21:00 - "Sól ziemi czarnej", K. Kutz, Muzeum Miejskie im. M.Chroboka
 
Otwieramy nasz ogród wokół Miejskiego Centrum Kultury na różne inicjatywy. Wreszcie jego potencjał zostanie dobrze wykorzystany. Dlatego już w lipcu zapraszamy na wydarzenie "ogrody śniadaniowe", a w sierpniu chcemy zaproponować "letnie kino w plenerze". Będzie ono odbywało się częściowo w ogrodzie MCK, a częściowo w innych miejscach kultury w Rudzie Śląskiej - mówi dyrektor Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty, Katarzyna Furmaniuk.
 
Pomysłodawcą kina pod chmurką w Rudzie Śląskiej było Miejskie Centrum Kultury, lecz szybko w inicjatywę włączyły się inne instytucje kulturalne z miasta, dzięki którym będziemy mogli oglądać filmy w różnych częściach miasta, to Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka, Dom Kultury Bielszowice, Centrum Inicjatyw Społecznych "Stary Orzegów" Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej.
 
W razie niepogody pokazy kina letniego nie zostaną odwołane. Seanse przeniosą się do pomieszczeń, przy których akurat odbywa się pokaz. Warto wspomnieć, że wstęp na "kino w plenerze" jest darmowy!
 
Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców na nasze seanse. Szczególny odbiór filmów zapewni fakt, że oglądać je będziemy w otoczeniu specyficznej śląskiej architektury, która mogłaby niejednokrotnie być tłem i stanowić scenografię do tych filmów - podsumowuje dyrektor Katarzyna Furmaniuk.
 

Seanse będą możliwe do obejrzenia dzięki instytucji Silesia Film, która zdobyła licencję na emisję filmowych produkcji. Organizatorzy planują umieścić w plenerze około 50 miejsc siedzących, lecz, jak zapowiadają, każdy może zabrać ze sobą jeszcze dodatkowe krzesło czy leżak, przez co wspólnie stworzymy dodatkowe miejsca do wygodnego oglądania filmów.

Miejskie Centrum Kultury zaprasza w wakacje także na inne swoje wydarzenia. Śniadania w ogrodzie ruszają już w tę sobotę. Dodatkowo dla dzieciaków przygotowano zajęcia fotograficzne, a także warsztaty z robotyki z wykorzystaniem nowych technologii. Będzie się działo!Patronem medialnym wydarzenia jest portal RudaSlaska.com.pl.
Patronat portalu RudaSlaska.com.pl

Zobacz film w plenerze

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Marian Makula

  Kochani Kino pod chmurką juz u nas było i nie jest to pomysł nowy . Otóż w sierpniu 2006 r wspólnie z wydzialem kultury UM Ruda Śl moja agencja zrealizowała 3 dniowy przegląd filmów Lecha Majewskiego w parku Strzelnica w Bielszowicach w razie czego służę zdjęciami i wycinkami z gazet . Pozdrawiamm

 • nic za nic

  Zamiast docenić innych, tylko Twoje ja i ja i ja

 • no i co?

  Marian - no i co? 3 dni na przestrzeni 9 lat... Jest moc;)

 • observer

  Fajny pomysł;) Pomimo że obejrzałem te filmy kilkakrotnie...w takim klimacie zobaczę ponownie z przyjemnością;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.