Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Chcesz zmienić pracę? To dobra chwila!

  • Dodano: 2019-05-17 14:45

Jeszcze kilka lat temu znalezienie nowej pracy trwało średnio ponad kwartał. Obecna sytuacja rynkowa i ciągły rozwój gospodarczy sprawia, że znacznie łatwiej dostać się na nowe stanowisko - statystyczny Polak znajduje nową pracę już po ok. 2 miesiącach. Dobra koniunktura sprawia, że jeżeli zastanawiamy się nad zmianą firmy, to właśnie teraz jest najlepszy czas, aby zrealizować swój plan w miarę sprawnie i z dużymi możliwościami wyboru ciekawych miejsc pracy.

Dlaczego Polacy zmieniają pracę?

Badania dotyczące rynku pracy jasno pokazują, że najważniejszym powodem podjęcia decyzji o zmianie zatrudnienia jest chęć podniesienia zarobków. Niemal połowa osób poszukujących nowego zatrudnienia chce po prostu otrzymywać większe wynagrodzenia. Niemal 20% pracowników poszukujących nowej pracy uważa zaś, że obecna firma nie daje im możliwości rozwoju i szans na awans. Niewielka część pracodawców stara się znaleźć nowe zatrudnienie z powodu poważnych konfliktów z przełożonymi oraz nieprzyjaznych warunków współpracy. 

Zanim zmienisz - pomyśl!

Brak rąk do pracy sprawia, że aktualnie bardzo łatwo zmienić miejsce zatrudnienia. Nie zawsze jednak jest to dobra decyzja. Dlatego też nie warto robić tego pod wpływem emocji. Podjęcie nowej pracy wiąże się z często z koniecznością „zaczynania od zera” - niepewne są też warunki czy jakość współpracy z nowym teamem. Przeglądając ogłoszenia na portalu pracuj.pl, dowiedzieć możemy się jakie wymagania stawiają pracodawcy i co oferują. Nie sprawdzimy tu jednak czy nowi koledzy z pracy będą pomocni lub uprzejmi, a także nie uzyskamy informacji o pewnych codziennych niedogodnościach w pracy. 

Jeżeli przyczyną zmiany pracy jest poważny konflikt lub np. zbliżający się upadek firmy, to faktycznie takiej decyzji nie należy odkładać w czasie. W przypadku gdy marzy nam się awans lub podwyżka, lepiej bardzo dokładnie przeanalizować dostępne oferty, poszukać opinii byłych pracowników oraz sprawdzić, czy w obecnej pracy nie można jeszcze poprawić swojej sytuacji. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.