Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

3 pomysły na aktywne podróże poślubne

  • Dodano: 2020-01-14 06:45, aktualizacja: 2020-02-20 13:04

Podróż poślubna kojarzy Ci się z nieustannym wylegiwaniem się na plaży? Czas zatem przełamać te stereotypy. Wyjazd ten może być pełen romantyzmu i jednocześnie pozwalać na aktywny wypoczynek. Jak to możliwe? Wystarczy, że wybierzesz egzotyczne wakacje do najciekawszych zakątków świata. Jakie to miejsca? Poznaj nasze trzy propozycje na aktywne spędzenie podróży poślubnej.

Podróż poślubna połączona z nauką nurkowania – idealna propozycja dla osób chcących poznać sekrety podwodnego świata

Podróż poślubna połączona z nauką nurkowania to jedna z ciekawszych propozycji dla osób, które lubią nowe wyzwania. Na tego rodzaju podróż warto wybrać się tam, gdzie życie podwodne jest naprawdę kolorowe. Do najciekawszych kierunków na taką podróż poślubną zalicza się między innymi Seszele, Malediwy czy Mauritius. Tamtejsze plaże nazywane są niejednokrotnie rajskimi. Natomiast wody są krystalicznie czyste, co pozwala na lepsze warunki dla obserwacji podwodnego życia. Wspomniane wyspy leżą na Oceanie Indyjskim i wokół nich znajdują się bajecznie kolorowe rafy koralowe będące schronieniem dla wielu gatunków wodnych zwierząt. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat takiego sposobu organizacji podróży poślubnej, zajrzyj do artykułu – Podróż poślubna wśród raf koralowych – poradnik snorkingu dla zakochanych.

Poznaj dziką Afrykę z lotu ptaka

Kolejną propozycją dla aktywnych osób będzie wyprawa do Afryki. Chodzi tutaj głównie o część wschodnią tego kontynentu. Leżą tam kraje takie jak Tanzania czy Kenia, które słyną z ciągnących się kilometrami sawann. To właśnie tam znajdują się największe parki narodowe Afryki. Na ich terenie można wziąć udział w bezkrwawym safari – na zwierzęta można „zapolować” jedynie przy pomocy aparatu fotograficznego. Wyprawa taka odbywa się samochodem terenowym z napędem 4x4. Jednak prawdziwie niezapomniane przeżycia może dostarczyć inna forma safari, czyli lot balonem nad sawanną. Po zakończeniu takiej wyprawy można skorzystać z uroków wybrzeża Tanzanii lub udać się na należącą do niej wyspę Zanzibar, która słynie z malowniczych plaż.

Egzotyczna podróż poślubna do Nepalu – propozycja dla miłośników trekkingu

Egzotyczna podróż poślubna nie musi wcale oznaczać wyprawy do gorących krajów i wylegiwania się na plaży. Jedną z ciekawszych propozycji dla aktywnych jest bowiem wyjazd do Nepalu. To właśnie tutaj znajdują się jedne z najciekawszych terenów trekkingowych. W czasie wycieczki można wybrać się np. w okolice Annapurny. Jeżeli sam trekking to dla Ciebie za mało. Możesz zdecydować się również na lot paralotnią.

Pamiętaj też, że Nepal to jeden z najciekawszych krajów pod względem kulturowym. Na jego terenie zobaczysz niesamowite zabytki kultury hinduskiej i buddyjskiej. Niezapomnianym przeżyciem może okazać się również spotkanie z ascetami w świątyni Pashupatinath. Nepal to także niesamowita przyroda. Tamtejszy Park Narodowy Chitwan można podziwiać siedząc na grzbiecie słonia, a w czasie wycieczki na Twojej drodze mogą stanąć m.in. nosorożce czy krokodyle.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Marysia

    Jesteśmy z mężem aktywną parą z tego powodu na wycieczkę ślubną wybraliśmy wyjazd na trekking ze sportevents. Było to spore wyzwanie i próba sił, ale udało się. Było warto. Na pewno taka aktywna wycieczka jest lepsza niż tydzień leniuchowania na leżaku.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.