Wiadomości z Rudy Śląskiej

2. Festiwal Wspomnień

 • Dodano: 2010-04-30 10:15, aktualizacja: 2011-01-26 08:59

W tym roku, zasadniczo 4 czerwca, w pięknych okolicznościach przyrody zapraszamy na 2 edycję Festiwalu Wspomnień, do nagle powstałego Muzeum PRL-u.

Patronat medialny nad festiwalem sprawuje portal RudaSlaska.com.pl.

Na każdym zebraniu jest taka sprawa, że ktoś musi zacząć pierwszy, więc od 16:00 w Rudzie Śląskiej Bielszowicach, przy ul. Zajęczej 42 Krzysztof Skiba w stroju milicjanta wskazywać będzie najlepszą drogę do dobrej zabawy, gwiżdżąc przy tym na wszystkich gości.

Michał Ogórek nie zawstydzi się uronić łzy nad starymi kronikami filmowymi, bo jak prawdziwy chłop płacze, to musi być święto!

W filmie polskim nuda, nic się nie dzieje… Tylko festiwalowe Kino Uciecha zaprasza na kultowe polskie filmy.

W filmie "Kosmos 1999" Księżyc uwalnia się z orbity Ziemi, w rzeczywistości w roku 1989 uwolniła się Polska - w rudzkim Muzeum PRL-u z okazji XXI rocznicy wolnych wyborów do Sejmu i Senatu przygotowano specjalną wystawę.

Quiz z tendencyjnymi pytaniami w ramach gry integracyjnej dla młodzieży uczącej się i studiującej, bo każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem jest szczególnym dobrem narodu.

Śpiewać każdy może; jedni trochę lepiej - więc na scenie zagra i zaśpiewa zespół Liverpool, a inni trochę gorzej - pod sceną.

To będzie piknik na skalę naszych możliwości:

 • z dwoma oddzielnymi programami (Pierwszym na pogodę i Drugim na deszcz),
 • z szeroką perspektywą i śmiałą wizją (jak łany zbóż falujące pod czujnym kierownictwem partii i rządu),
 • z gorącymi niespodziankami (jak herbata z termosu),
 • miły i pożyteczny (jak Adam Słodowy),
 • a w dodatku pierońsko zabawny (jak Małpy z Kosmosu).

Obecność, pod karą grzywny, obowiązkowa!

Zabacz więcej na: www.festiwalwspomnien.pl

Kliknij aby powiększyć!Patronem medialnym wydarzenia jest portal RudaSlaska.com.pl.
Patronat portalu RudaSlaska.com.pl

Komentarze (10)    dodaj »

 • I.K.

  zapraszam do obejrzenia zdjęć z otwarcia:http://www.wiadomosci24.pl/artykul/muzeum_prl_u_w_rudzie_slaskiej_otwarte_141699.html

 • : |

  niestety według mnie organizatorzy sie nie spisali jeśli chodzi o dowóz osób. Na stronie napisane było, że co 15 minut spod urzędu miasta będą jeździć busiki, które nie jeździły!!! i w końcu nie dotarłem. ale trudno sie mówi, mam nadzieje, że następnym razem gdy będą coś organizować to wywiążą się z tego co piszą.

 • Katarzyna:)

  Stwierdzam, że festiwal był świetny! Mimo, że nie mogłam zabawić dłużej tylko do 19 to i tak mi się bardzo podobało! Sam pomysł muzeum PRL'u w Bielszowicach to świetna sprawa! Nawet nie wiedziałam, że istnieje takie miejsce, w którym muzem powstało! Szczerze gratuluję organizatorom udanej imprezy! ;)

 • Ola

  Bardzo fajny pomysł - na pewno będziemy tam z rodziną. Dzieciom trudno sobie wyobrazić dzisiaj tamte czasy, to im pomoże zrozumieć:) Pozdrawiam.

 • Pracownik Biedronki

  Witam zgromadzonych,Ciesze się, że kolejny raz będę mógł świętować i wspominać mój ulubiony czas PRL. Rosja ma swoje mauzoleum Lenina to my przynajmniej w R. Śl. mamy muzeum ale brakuje w nim zabalsamowanych zwłok. Mam nadzieję, że ktoś zwróci uwagę na to niedopatrzenie i będę mógł w spokoju odwiedzić miejsce pogańskiego kultu i odprawić taniec go-go

 • kiki ruda sl

  podobno jedzie parowóz na festiwal

 • A.

  Proponuje pkp do Katownia lub do Zabrza.A potem z autobusami z Katowic - linia 7 bezpośrednio do przystanku - Bielszowice Kolonia lub Pawłów Szyb - dojazd twa ok. 1,5 h a z Zabrza przystanek Zabrze Goethego (obok Dworca PKP) linia 7, 89, 199 bezpośrednio do przystanku Pawłów Szyb.Co do noclegów w Rudzie odsyłam tutaj https://rudaslaska.com.pl/p,s,200196,o,katalog_kategorie,id_kat,257.html

 • GM

  Podaję link do strony DOJAZD NA FESTIWALhttp://www.festiwalwspomnien.pl/?kontakt

 • red_ol2

  najlepiej do katowic pociągiem, z katowic autobusem lini 7 / 23 - stają najbliżej miejsca imprezy. co do noclegów kilka linków:https://rudaslaska.com.pl/p,s,200198,o,katalog_wpisy,id_kat,436681,id_wpisu,500836.htmlhttps://rudaslaska.com.pl/p,s,200198,o,katalog_wpisy,id_kat,257,id_wpisu,1590.htmloraz kilka innych:https://rudaslaska.com.pl/p,s,200196,o,katalog_kategorie,id_kat,257.html https://rudaslaska.com.pl/p,s,200198,o,katalog_wpisy,id_kat,58,id_wpisu,585.html

 • Michał

  Ludziska z Rudy Śląskiej. Jak dojechać z Warszawy ? Jakim pociągiem lub autobusem ? Jak jest z noclegami u Was ?Pozdrawiam : Michał http://www.nostalgia.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.