Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Aranżacja okna - jak z jej pomocą podkreślić styl wnętrza?

  • Dodano: 2019-10-31 12:00

Na aranżację wnętrza ma wpływ wiele czynników. Wśród nich są meble, podłogi, kolory ścian, ale i także dekoracje okienne. Jeśli odpowiednio je przemyślimy, zwłaszcza wygląd okna, możemy sprawić, że przestrzeń nabierze charakteru, a ponadto może wydać się w zależności od potrzeb: mniejsza lub większa. To, w jaki sposób zaaranżujemy okno zależy w dużej mierze od tego, jakie dane wnętrze ma przeznaczenie.

Karnisze sufitowe - świetne rozwiązanie dla każdej przestrzeni

Niemal w każdej przestrzeni doskonale odnajdą się karnisze sufitowe (np.: https://rolety.eu/pl/4-karnisze). Dzięki swojemu designowi oraz zastosowaniu często stanowią element okiennych aranżacji w wielu mieszkaniach. Z powodzeniem karnisze montowane do sufitu można zastosować zarówno w przypadku dużych parapetów, jak i konstrukcji karton-gipsowych, które montowane są nad oknami. Tego typu karnisze stanowią rozwiązanie bardzo funkcjonalne, ponieważ możemy je zamontować w dowolnej odległości od okna, które chcemy zasłonić. Montaż karniszy mocowanych do sufitu nie powinien przysporzyć problemów z uwagi na to, że wsporniki sufitowe są równie łatwo montowane, co ich ścienne odpowiedniki.

Zobacz również: http://www.zw.com.pl/artykul/673107.html

Aranżacja okien - wybór firan i zasłon

Firany i zasłony stanowią dekoracje okienne, które nigdy nie wyjdą z mody. Owszem, są okresy, gdzie możemy je zauważyć w znacznie rzadziej, jednak nie zmienia to faktu, że cały czas są obecne w większości mieszkań lub domów. Ich odpowiedni wybór, zarówno pod względem koloru, jak i tkaniny jest niezwykle ważny na drodze do osiągnięcia ciekawej i spójnej ze stylistyką wnętrza aranżacji. Tego typu dekoracje są także świetnym sposobem na ukrycie różnego rodzaju nieestetycznie wyglądających rur oraz grzejników.

Długie zasłony i firanki pasują raczej do wnętrz o niewielkim metrażu, jasnych, ale w których jednocześnie brakuje odrobiny przytulności. Będą one doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza, jeśli zamontowaliśmy karnisz sufitowy. Wysoko zawieszone w doskonały sposób optycznie podwyższą pomieszczenie.

Jeśli podobają nam się firanki i zasłony, które są podpięte z jednej strony, wówczas świetnie będą prezentowały się, jeśli nasze wnętrza są wyposażone w wysokie, acz wąskie okna. To świetny patent m.in. do sypialni, w której będziemy chcieli mieć zarówno intymność, jak i dostęp do drzwi balkonowych.

Gdy marzy nam się dekoracja okienna podpięta z obu stron, wówczas dobrze będzie ją zastosować w przypadku, gdy wnętrze jest nastrojowe, stylizowane. Akcesoria pomocne do upięcia są obecnie tak rozmaite, że spokojnie dopasujemy je do swoich upodobań.

Artykuł powstał we współpracy z rolety.eu

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.