Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Bezpieczny kredyt, czyli jaki? 3 rzeczy, o których musisz pamiętać

  • Dodano: 2019-10-23 06:15, aktualizacja: 2019-10-23 06:26

Potrzebujesz kredytu, ale obawiasz się zaciągania długotrwałych zobowiązań finansowych? Dobrze przemyślana decyzja, wybór odpowiedniego banku i znalezienie najlepszej oferty, mogą znacznie zminimalizować Twój stres. Przeczytaj więcej o najważniejszych rzeczach, o których musisz pamiętać biorąc bezpieczny kredyt!

Wybierz bank, któremu możesz zaufać

Na rynku usług finansowych jest wiele opcji, z których możemy skorzystać jeżeli potrzebujemy dodatkowych pieniędzy. Kredyty gotówkowe warto brać w sprawdzonych miejscach o dobrej renomie. Popytaj wśród znajomych – być może któryś z nich ma już za sobą doświadczenia z tym sposobem pozyskiwania funduszy i chętnie podzieli się z Tobą swoją wiedzą? Nie bez znaczenia są również własne poszukiwania.

 Sprawdź opinie o bankach w Internecie i wybierz ten, który cieszy się największym zaufaniem swoich klientów, tak jak na przykład Santander Consumer Bank – Bank od kredytów.  Niektóre instytucje mają określony profil swojej działalności. Wymieniony tu Santander Consumer Bank jest obecnie jednym z liderów jeżeli chodzi o udzielanie kredytów gotówkowych w naszym kraju, o czym świadczą liczne opinie zadowolonych klientów.

Mierz siły na zamiary – dobrze oszacuj swoje potrzeby

Kiedy myślimy o dodatkowym zastrzyku gotówki dla domowego budżetu, bardzo łatwo jest ulec pokusie i pożyczyć więcej niż jest nam potrzebne. Nie zawsze jest to dobre wyjście. Często kończy się to tym, że nadwyżka finansowa rozpływa się w tajemniczych okolicznościach. Kiedy decydujemy się na tą formę wsparcia dobrze jest przygotować sobie szczegółowy kosztorys wydatków, które zamierzamy pokryć z pożyczonych pieniędzy.

 Stworzenie planu i ścisłe trzymanie się powziętych założeń uchroni nas przed pochopnym ich wydawaniem. To dobry pomysł, zwłaszcza jeżeli planujemy wziąć kredyt gotówkowy na więcej niż jeden wydatek.

Czytaj i szukaj najlepszej oferty

Kiedy już określimy potrzebną sumę i zdecydujemy się na wybór banku, nadejdzie czas wyboru oferty. Możemy tradycyjnie, udać się do jego oddziału  i porozmawiać z pracującym tam doradcą kredytowym. Dobrym rozwiązaniem jest również przejrzenie strony internetowej banku w domowym zaciszu i porównaniu ze sobą interesujących nas opcji.

Kredyt to zobowiązanie, które najczęściej będzie nam towarzyszyło przez najbliższych kilka lat – wybierając go, warto pomyśleć o swojej wygodzie i możliwościach domowego budżetu. Jeżeli poświęcimy odrobinę czasu na znalezienie najlepszej i dopasowanej do naszych oczekiwań oferty, wybierzemy zaufany bank, oraz dobrze zaplanujemy koszty – może nam bardzo ułatwić życie!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.