RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Chcesz pracować za granicą? Sprawdź jak działa najlepsza agencja pracy za granicą

  • Dodano: 2022-08-04 08:45, aktualizacja: 2022-08-04 08:48

Zagraniczny rynek pracy zachęca perspektywą wyższych zarobków i dobrych warunków zatrudnienia. Wiele osób decyduje się na podjęcie pracy sezonowej, co jest popularne zwłaszcza wśród ludzi młodych, chcących zdobyć pierwsze doświadczenie. Czym się kierować przy wyborze agencji pracy i jak bezpiecznie podjąć pracę za granicą? Podpowiadamy! 

Jak działa agencja pracy – kontakt z zagranicznymi pracodawcami i sprawdzone oferty

Poszukiwanie pracy w obcym kraju na własną rękę zazwyczaj wiąże się z dużymi trudnościami i nie zawsze jest skuteczne. Najczęściej oprócz znajomości zagranicznego rynku pracy, wymagana jest dobra znajomość języka obcego. Ważna będzie również odpowiednia weryfikacja potencjalnego pracodawcy oraz samodzielne zorganizowanie transportu i zakwaterowania. Dużo lepszym, a przede wszystkim bezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalnej agencji pracy.

Co w ten sposób można zyskać? Agencja pośrednictwa pracy ma dostęp do sprawdzonych ofert pracy, gdyż często przez dłuższy czas współpracuje z konkretnymi pracodawcami. Każdemu kandydatowi zapewnia niezbędne wsparcie – pomoc w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych i przejściu procesu rekrutacji. Pracownicy agencji w imieniu kandydata mogą negocjować warunki umowy, w tym wysokość wynagrodzenia. 

Najlepsza agencja pracy za granicą – co zapewni wyjeżdżającym pracownikom?

Dobra agencja pracy powinna zapewnić pracownikom opiekuna, z którym mogą się kontaktować w razie potrzeby. Taki opiekun wspomoże w sytuacjach zaistnienia konfliktu z pracodawcą, problemów mieszkaniowych lub związanych z podatkiem i ubezpieczeniem. Jest wręcz niezbędny w przypadku braku lub niewystarczającej znajomości języka obcego.

Pracownicy wyjeżdżający grupowo do pracy za granicę, często mogą skorzystać z zorganizowanego transportu do miejsca docelowego oraz powrotem do Polski. Biuro pracy gwarantuje także możliwość zakwaterowania lub pomoc w wynajęciu mieszkania w przystępnej cenie.

Jak znaleźć dobre biuro pośrednictwa pracy tymczasowej – o tym musisz pamiętać

Ważną kwestią jest wybór pośrednika. Z uwagi na swoje bezpieczeństwo warto skierować się do profesjonalnej i sprawdzonej organizacji np. agencji pracy KONO, która działa już od 2005 roku. Dobre opinie oraz zaufanie klientów niewątpliwie są ważnym wyznacznikiem i świadczą o rzetelności agencji. 

Pamiętaj, że każda agencja pośrednictwa pracy powinna posiadać stosowne pozwolenia oraz certyfikaty. Jednym z najważniejszych dokumentów jest wpis do rejestru podmiotów prowadzących agencje zatrudnienia.

Biuro pośrednictwa pracy – w jakich sektorach najłatwiej znaleźć zatrudnienie za granicą?

Zwykle duża liczba pracowników wyjeżdża do prac sezonowych, związanych głównie z rolnictwem, gastronomią czy turystyką. Są to m.in. wszelkiego rodzaju prace przy zbiorach warzyw i owoców, obsługą lokali turystycznych czy utrzymaniem porządku w obiektach turystycznych. 

Warto mieć na uwadze, że często będą to zajęcia monotonne oraz wymagające sprawności fizycznej. Szczególnie w rolnictwie pracownicy powinni cechować się dużą odpornością, gdyż praca często jest wykonywana przez wiele godzin i niezależnie od warunków pogodowych.

Niemniej jednak korzyści – przede wszystkim finansowe – przeważają nad mankamentami. Wyjazd na kilka tygodni lub parę miesięcy może przynieść spory zastrzyk gotówki. Za zaletę należy uznać także możliwość spędzenia czasu w zupełnie nowym otoczeniu oraz zdobycia cennego doświadczenia zawodowego i życiowego. 

Osoby poszukujące stałego zatrudnienia za granicą najczęściej wybierają wyjazd do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Szwecji. Na jakich pracowników jest popyt? Brakuje przede wszystkim budowlańców, mechaników, serwisantów i pracowników produkcji.
 

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj

  • ant

    Ja się tyle najeździłem za granicę, że uważam że warto. I też jeżdże z agencją bo jednak tak jest bezpiecznie, dla mnie w tej chwili najlepiej to z otto. Jeszce się nie zawiodłem na nich.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.