Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czy materace lateksowe są dobrym wyborem dla par?

  • Dodano: 2020-03-18 16:15, aktualizacja: 2020-06-02 07:40

Śpisz w jednym łóżku z bliską Ci osobą i szukasz rozwiązań, które zwiększą komfort nocnego wypoczynku?

Tutaj z pewnością przyda się dobrze dobrany materac. Jednak w tej kwestii pojawia się wiele pytań. Przede wszystkim, jaki rodzaj materaca wybrać? Coraz częściej mówi się o materacach lateksowych. Czy to faktycznie będzie dobre rozwiązanie dla Ciebie i Twojej drugiej połówki? Sprawdź, co warto wiedzieć na temat wyboru materaca lateksowego.

Materace lateksowe, czyli jakie?

Materace lateksowe wykonywane są z płyty lateksowej o różnej grubości. Materiał ten charakteryzuje się dużą wytrzymałością, dzięki czemu jeden materac można użytkować bez uszczerbku na jego jakości. Podobnie jak inne materace wysokiej jakości, tak i materace lateksowe mają wydzielone różne strefy twardości. Może być ich aż siedem. Co to oznacza dla użytkownika? Przede wszystkim to, że jego kręgosłup uzyskuje odpowiednie wsparcie na całej długości. Dzięki czemu wypoczynek na łóżku jest bardziej komfortowy. Jednocześnie zmniejsza się ryzyko tego, że będą występowały bóle pleców związane z niewygodną pozycją w czasie spania. Wiele osób ceni sobie materace lateksowe z uwagi na to, że zapewniają one dobrą wentylację powietrza w czasie snu. Odpowiedni przepływ powietrza minimalizuje też ryzyko rozwoju roztoczy czy bakterii, które mogą powodować alergie.

Materac lateksowy – czy to dobry pomysł dla pary?

Jak się okazuje, materace lateksowe chętnie wybierane są przez pary do podwójnych, dużych łóżek. Dzieje się tak, gdyż wykonywane są one z grubej płyty lateksowej. Podwójne materace mogą mieć nawet 18 cm grubości. Przykładem może być tutaj model Hilding melody dostępny w sklepie sleepinghouse.pl. Co taka grubość oznacza dla użytkownika? Materac ten zapewni odpowiednie wsparcie kręgosłupa obu osobom, które będą na nim leżały. Nawet, jeśli pomiędzy nimi występuje duża różnica w wadze. Istotne jest również to, że materace lateksowe nie odkształcają się, co pozwala na zmianę stron spania, gdy zajdzie taka potrzeba. Nie ma wówczas obawy, że wówczas sen będzie mniej komfortowy. Warto tutaj wspomnieć, że jeden materac lateksowy będzie też dobrym rozwiązaniem ze względu na to, że na całej powierzchni łóżka nie będą tworzyły się różnice poziomów, co może mieć miejsce w przypadku dwóch osobnych materacy dla każdego z partnerów.

Co jest ważne przy wyborze materaca dla pary?

Przy wyborze materaca dla pary należy pamiętać, by był on dopasowany odpowiednio do wielkości łóżka. Dla par polecane są materace i łóżka o minimalnych wymiarach 140x200 cm. Taki rozmiar zapewni już swobodę ruchów dla obu osób, które będą leżały na materacu. W zależności od tego, na jaki rodzaj materaca się zdecydujesz, zwróć uwagę na to, żeby był on dostosowany twardością do wagi cięższej osoby. Dlatego właśnie materac lateksowy jest tutaj dobrym wyborem. W przypadku materacy piankowych czy sprężynowych, niekiedy przy bardzo dużej różnicy wagi, partnerzy decydują się na dwa osobne materace, na które kładą dodatkowy materac nawierzchniowy niwelujący szparę i różnicę poziomów, które mogą pojawić się w tej sytuacji.

Artykuł powstał przy współpracy z https://www.zdrowykregoslup.pl/.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.