Wiadomości z Rudy Śląskiej

Czy serwis floty musi być wyzwaniem?

  • Dodano: 2020-01-16 12:15

W obecnych czasach nawet niewielkie firmy posiadają flotę samochodową. Jednym z najważniejszych wyzwań jest jej serwisowanie, które może być prostym procesem, albo może przysparzać wielu kłopotów za każdym razem. Od czego to zależy? Dziś postaramy się 'odczarować' serwisowanie aut flotowych i przedstawić kilka możliwości.

Wzrost świadomości

Serwis floty nie należy do najłatwiejszych czynności. Należy dość skrupulatnie prowadzić kalendarz prac serwisowych i pamiętać o każdym pojeździe. Oczywiście im większa flota, tym więcej obowiązków, które ktoś powinien wziąć na swoje barki. Na szczęście rośnie świadomość wśród właścicieli firm, jak ważne jest skuteczne zarządzanie flotą. Coraz więcej osób przekonuje się o tym, jak wiele może zyskać na sprawnym monitorowaniu floty. Zalet jest sporo, jednak jedną z najważniejszych jest uzyskany czas, co w pośrednim lub bezpośrednim stopniu przekłada się na zysk.

Oczywiście zarządzanie flotą to nie tylko trzymanie pieczy nad jej serwisowaniem, ale dziś skupimy się właśnie na tym elemencie, gdyż odpowiednio serwisowane auta generują wiele oszczędności. Profesjonalne wsparcie oferuje sporo firm na rynku, dzięki temu można zredukować koszty związane z flotą nawet o połowę.

Kompleksowa obsługa serwisowa samochodów to jeden z kluczowych elementów w zarządzaniu flotą firmy. Aktualnie klientom możemy zaoferować m.in. bezgotówkową realizację usług serwisowych zarówno w ogólnopolskiej sieci warsztatów samochodowych, jak i w autoryzowanych stacjach obsługi. Co więcej możemy serwisować także flotę samochodów dostawczych. - mówi Tomasz Pełczyński, specjalista z firmy MOTO Flota – czołowego dostawcy usług z zakresu zarządzania flotą. Dzięki nam klienci uzyskują pełną kontrolę nad swoimi pojazdami oraz znacząco redukują koszty serwisowania – dodaje.

Obszar działania

Pełna kontrola jest niezwykle ważna, zwłaszcza że serwisowanie aut flotowych może przysporzyć sporo trudności. Warto zacząć od tego, że samochody firmowe mogą znajdować się w dowolnym miejscu gdy wystąpi awaria. Pojazd taki musi być w najkrótszym możliwym czasie odstawiony do serwisu samochodowego, gdzie będzie mógł być naprawiony. Jeżeli firma sama zajmuje się swoją flotą osoba zarządzająca pojazdami, musi osobiście skontaktować się z warsztatem, umówić naprawę, przekalkulować kosztorys, a następnie usługę rozliczyć. Na tym pozornie niewielkim łańcuchu zdarzeń może wystąpić sporo utrudnień. Nigdy nie wiadomo, czy losowo wybrany warsztat będzie gwarantował wysoką jakość oferowanych usług, co może powodować dalsze naprawy i kolejne wydatki. Wolisz wybrać ASO? Możliwe, że najbliższa stacja będzie znajdować się w odległości nawet kilkudziesięciu kilometrów, co wiąże się z koniecznością zorganizowania np. lawety i tym samym generowania kolejnych kosztów. Późniejsze rozliczanie kilkunastu faktur również jest problematyczne, ponieważ polega na dopasowywaniu odpowiednich dokumentów do konkretnych zleceń, co zajmuje sporo czasu, a dodatkowo generuje wyższe koszty związane z utrzymaniem księgowości.

Najgorszy w tym wszystkim jest zmarnowany czas. Można to jednak zrobić dużo prościej. Niezależnie od pory i miejsca wystąpienia awarii lub konieczności przeprowadzenia natychmiastowej naprawy, nasi klienci w szybki i wygodny sposób mogą zlecić jej wykonanie. Wszystko odbywa się błyskawicznie, głównie dzięki szerokiemu wachlarzowi możliwości kontaktu – telefonicznie, mailowo, za pomocą witryny internetowej lub dedykowanego programu MOTO Flota Manager. Dodatkowo świadczymy szereg usług około serwisowych, jak wynajem auta zastępczego, czy transport samochodu i/lub kierowcy. - podkreśla Tomasz Pełczyński.

Warsztaty sieciowe

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednym rozwiązaniu, dzięki któremu serwisowanie floty staje się o wiele prostsze i mniej czasochłonne. Odpowiedzią jest sieć niezależnych warsztatów samochodowych. Jedną z takich sieci stworzyła właśnie MOTO Flota i za jej pomocą jeszcze szybciej i wygodniej można realizować serwisowanie pojazdów w ramach zarządzania flotą. Serwisy sieciowe są sprawdzane pod względem zakresu oraz jakości oferowanych przez siebie usług. Co więcej znajdują się one zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach, dzięki czemu niezbędną naprawę, czy zaplanowany przegląd firmowego auta można przeprowadzić w jednym z kilkuset punktów na terenie całej Polski – tam, gdzie w danym momencie jest najwygodniej. Dla naszych klientów proponujemy indywidualnie wynegocjowane ceny, jedną stawkę za roboczogodzinę oraz duże zniżki na części w warsztatach niezależnych, a także korzystne ceny i atrakcyjne rabaty w ASO. Wszystko po to, by flota mogła być w idealnym stanie przy jednoczesnym ponoszeniu najniższych, możliwych kosztów – zaznacza Tomasz Pełczyński, specjalista z firmy MOTO Flota.

Serwis floty – nie taki diabeł straszny!

Odpowiadając na pytanie w tytule: 'czy serwis floty musi być wyzwaniem?' - nie musi! Powyżej przedstawiono kilka metod i sposobów na to, jak można ułatwić sobie sprawę z serwisowaniem pojazdów flotowych, by nie spędzała ona snu z Twoich powiek lub osoby odpowiedzialnej w Twojej firmie za flotę. Tobie pozostaje trzeźwa ocena sytuacji i prosta kalkulacja zysków i strat. Powodzenia!


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.