Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dlaczego warto rozliczyć pit w biurze rachunkowym?

  • Dodano: 2020-04-29 12:15

30 kwiecień – co roku jest to ostateczny dzień, do którego należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym i złożyć wymagane deklaracje podatkowe oraz zapłacić podatek dochodowy od osób fizycznych za rok poprzedni. Wielu z nas odkłada to na ostatnią chwilę. Dlaczego? Często nie wiemy jak się za to zabrać i od czego zacząć. Formularze z tabelkami i rubryczkami, opisanymi niezrozumiałym językiem przerażają, więc znów przekładamy to na kolejny dzień. A co jeśli się pomylę? – i taka myśl może pojawić się w naszych głowach. Nikt z nas przecież nie ma ochoty być pociąganym do odpowiedzialności w razie pojawienia się błędów. Wezwanie do Urzędu Skarbowego nie kojarzy nam się z niczym przyjemnym. Możemy skorzystać z pomocy programów do rozliczania PITów dostępnych w Internecie, ale nie każdy potrafi z nich korzystać. Wówczas z pomocą przychodzą nam biura rachunkowe, które wypełnią zeznania podatkowe za nas.

Roczne zeznania podatkowe

W terminie do końca kwietnia każdego roku należy rozliczyć zeznania podatkowe na formularzach PIT-37 i PIT-38. Dotyczy to podatników, którzy uzyskują dochody z tytułu umów o pracę, o zlecenie, dzieło, z praw autorskich, rent, emerytur lub uzyskują dochody kapitałowe.

Pomoc biura rachunkowego

Biura rachunkowe przychodzą nam z pomocą, gdy bezradnie rozkładamy ręce i nie jesteśmy w stanie samodzielnie rozliczyć PIT lub zwyczajnie nie mamy na to czasu. Terminy zazwyczaj nie są długie, a my zyskujemy pewność poprawnie wypełnionego PITu. Naszym jedynym zadaniem w tym przypadku będzie złożenie dokumentu w odpowiednim Urzędzie Skarbowym.

Koszty rozliczenia PITu w biurze rachunkowym

Nie pobieramy za to dużych pieniędzy. Z reguły jest to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych” – opowiada nam księgowa z Biura Rachunkowego w Rudzie Śląskiej. Jest to uzależnione od tego, kto się rozlicza. Osoby samotne i posiadające dochody z jednego źródła zapłacą mniej aniżeli podatnik, który indywidualną działalność gospodarczą i rozlicza się wspólnie z współmałżonkiem. Jednak za gwarancję prawidłowo wypełnionego rozliczenia warto zapłacić. Zyskujemy w ten sposób pewność, że nie będziemy musieli borykać się ze składaniem korekt i wyjaśnień.

„Nie” na ostatnią chwilę

Jeżeli decydujemy się skorzystać z pomocy biura rachunkowego, nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę. W miesiącu kwietniu biura otrzymują najwięcej PIT-ów do wypełnienia, co wiąże się z dłuższym okresem oczekiwania, sięgającym nawet kilkanaście dni. Oczywiście, można dopłacić za ekspresową realizację zadania, ale po co?


Źródło: Artykuł sponsorowany.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • lech

    w tym roku ze względu na pandemię ostateczny termin składania przypada na ostatni dzień maja

  • Trampek

    Artykuł pisany przez niekompetentną osobę. Za wprowadzanie w błąd i nieumieszczanie komentarzy dostajecie bana

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.