Wiadomości z Rudy Śląskiej

Dobre materace kieszeniowe - doradzają liderzy branży z SleepMed!

  • Dodano: 2020-06-30 11:00, aktualizacja: 2020-07-06 14:06

Materace kieszeniowe, które oferują solidne wsparcie dla ciała są bezpiecznym wyborem do każdej sypialni. Na co zwrócić uwagę, wybierając nowe wypełnienie łóżka?

1. Sprężyny kieszeniowe typu Multi

Sprężyny stanowią trzon materacy kieszeniowych. Kupując nowy sprzęt, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich rodzaj, ale także wielkość i zagęszczenie.

Krótko mówiąc, im więcej sprężyn, tym lepiej. W najpopularniejszych wariantach materacy sprężynowych znajdziemy 272 sprężyny na m2. Lepszym wyborem będzie jednak sprzęt o większym zagęszczeniu pozwijanych drutów (508 sztuk sprężyn/m2).

Materace kieszeniowe SleepMed zostały wypełnione sprężynami Multipocket o niewielkiej średnicy, które idealnie dopasowują się do anatomicznych krzywizn ciała. Sprężynki tego typu, pracując niezależnie od siebie, generują aż dwa razy więcej punktów nacisku niż standardowe materace sprężynowe. Dzięki temu, ciężar ciała jest równomiernie rozłożony, a wrażliwie partie (głowa, ramiona i biodra) właściwie zamortyzowane. System typu Multi na bieżąco reaguje na każdy ruch i zmianę pozycji, co eliminuje problem „efektu fali” - rozchodzenia się drgań po całej powierzchni materaca, które mogą zakłócać sen osoby śpiącej obok.

materac-sleepmed-hybrid-comfort-plus

2. Materac o 7 strefach twardości

W trosce o kondycję kręgosłupa zaleca się wybór materacy o wysokiej ergonomii, które zapewniają optymalne podarcie na całej długości ciała. Pod tym kątem wyróżniają się materace z poprzecznym podziałem na strefy twardości.

Materace kieszeniowe SleepMed są 7-strefowe. W praktyce oznacza to, że materac posiada siedem obszarów zbudowanych ze sprężyn o różnym stopniu twardości. Strefy te równoważą naturalny nacisk generowany przez ciało (mocniejszy w rejonach miednicy i ramion, a słabszy w okolicach głowy, kręgosłupa, kolan i stóp), dzięki czemu poszczególne partie są odciążone, a kręgosłup ma dobre warunki do regeneracji. 

Na wyprofilowanych materacach SleepMed śpi się bardziej komfortowo. Podział na specjalistyczne obszary umożliwia utrzymanie kręgosłupa w zdrowej pozycji, dzięki czemu rdzeń nie wygina się i nie jest narażony na deformacje. Materace z serii Hybrid Premium o 7 strefach aktywnie redukują doświadczane dolegliwości bólowe, a także działają profilaktycznie. Ich prozdrowotne właściwości potwierdza nadany status produktu medycznego i wiele międzynarodowych certyfikatów (np. Znak Jakości AEH).

materace-kieszeniowe

3. Innowacyjne technologie zamknięte we wnętrzu materaca

Dobry materac kieszeniowy jest połączeniem dobrych gatunkowo materiałów i pionierskich technologii:

a) regulacja twardości

Jeśli choć raz szukałeś nowego materaca, doskonale wiesz, że dobranie sprzętu o właściwych parametrach może być problematyczne. W odpowiedzi na potrzeby konsumentów powstały materace SleepMed z systemem ruchomych pianek. Luksusowe materace kieszeniowe Hybrid Plus dopełniono warstwą pianki visco, która (oprócz tego, że zwiększa komfort użytkowy) może być swobodnie przekładana. Możliwe konfiguracje pozwalają zmienić twardość sprzętu aż na 6 sposobów, a tym samym uzyskać materace twarde, miękkie lub średnio twarde.

b) pokrowiec z taśmą 3D

Wnętrze materaca jest ważne, ale równie istotny jest pokrowiec, który ma za zadanie chronić wierzchnią warstwę sprzętu. 

Materace kieszeniowe SleepMed zostały wyposażone w nowoczesny pokrowiec Probiotex. Dzianina posiada mikrokapsułki z probiotykami, które uwalniają się w trakcie snu, zwalczając roztocze, bakterie i grzyby. Higieniczność sprzętu podwyższa elastyczna taśma 3D umieszczona po bokach materaca. Dzięki temu, że jest wysoka przepuszczalna, umożliwia regularną wymianę powietrza, a tym samym ogranicza pochłanianie wilgoci i gromadzenie się ciepła we wnętrzu rozwiązania.   

Projektując materace i poduszki SleepMed, kieruje się misją. Oferują materace, które zapewnią wszystkim Klientom wyjątkową wygodę i zdrowy sen. Zadbali o konstrukcję gwarantującą trwałość i komfort codziennego użytkowania. Wykorzystali innowacyjne technologie oraz wprowadzili rozwiązania, dzięki którym każdy materac SleepMed można dostosować do indywidualnych preferencji. Innowacyjne rozwiązania zostały wyróżnione wieloma nagrodami, a medyczne właściwości, jakość i bezpieczeństwo potwierdzają międzynarodowe certyfikaty.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • doswiadczenie

    Ale nie wytrzymuja 130kg

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.