RudaSlaska.com.pl - 20 lat

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Fakturowanie w małej firmie

  • Dodano: 2022-07-22 10:30

Wystawianie faktur to czynność wykonywana codziennie przez przedsiębiorcę prowadzącego własny biznes. Szczególnie gdy firma się rozwija, przeprowadza coraz więcej transakcji z kontrahentami ważne jest, aby posiadała dobry program do fakturowania. Jaki program do faktur wybrać? Czym się kierować? Jakie funkcje powinno mieć przydatne oprogramowanie? Testujemy znany od lat program Faktura Small Business.

Mega fakturowanie z Mega-Tech 

Faktura Small Business to program opracowany przez łódzką firmę Mega-Tech. Narzędzie zostało przygotowane dla małych biznesów. Mogą z niego korzystać czynni podatnicy podatku VAT oraz zwolnieni z niego przedsiębiorcy. Wystarczy ustawić odpowiednie opcje i program będzie dostosowany do potrzeb użytkownika. W programie można wczytać własne logo, pieczątkę ustawić dane firmowe, które automatycznie będą zaczytywane na każdym wystawianym dokumencie. Co w Faktura Small Business jest wyjątkowe? Program można za darmo pobrać w wersji demo ze strony producenta i tym samym sprawdzić wszystkie przygotowanie funkcje. A jest ich naprawdę dużo. Faktura VAT, korekta, zaliczkowa, końcowa, wewnętrzna, uproszczona, WDT to tylko przykładowe dokumenty, które pozwoli wygenerować narzędzie. Program jest zgodny z obowiązującymi regulacjami i na bieżąco aktualizowany. Zawiera przydatne analizy i raporty ze sprzedaży produktów. Można w nim przygotować faktury cykliczne i wysyłać mailem do kontrahentów. Szybko tworzy się bazy klientów i towarów. Wbudowane opcje pozwalają zaoszczędzić czas na fakturowaniu. Program pobiera dane klientów z CEIDG po wpisaniu NIP-u firmy czy aktualny kurs waluty z NBP, gdy przedsiębiorca chce wystawić faktury w obcej walucie. To tylko przykłady licznych funkcji, w które zostało wyposażone narzędzie.

Bezpieczne fakturowanie z Faktura Small Business

Program Faktura Small Business wyróżnia bezpieczeństwo podczas fakturowania. Wszystko dzięki wbudowanej usłudze eArchiwum, którą może uruchomić każdy posiadacz licencji na program. Usługa ta pozwala tworzyć zdalne kopie bezpieczeństwa, które bezpiecznie przechowują wprowadzane dane na zewnętrznym serwerze. Funkcjonalność pozwala uchronić dane przez potencjalną utratą np. w przypadku zawirusowania komputera czy jego kradzieży. W takiej sytuacji przedsiębiorca bez trudu odzyska bazę wprowadzonych do aplikacji danych. Ciekawą opcją jest również zabezpieczenie przed duplikacją treści, gdy praca odbywa sią na wielu stanowiskach poprzez wersję sieciową. Opcja pracy na wielu stanowiskach jest wygodna, gdyż pozwala korzystać z narzędzia większemu gronu osób zatrudnionych w firmie. Potrzebna jest wówczas licencja na każde stanowisko. Wprowadzane dane nie są jednak powielane, gdyż programy łączą się do wspólnej bazy danych. Przedsiębiorca, któremu zależy na uporządkowaniu dokumentów i bieżącej ich kontroli z pewnością doceni tą możliwość.

Prowadzenie małej firmy i wystawianie w niej faktur warto powiązać z funkcjonalnym i docenionym przez przedsiębiorców oprogramowaniem. Propozycja Mega-Tech będzie dobrym rozwiązaniem również dla rozwijających się firm. W ofercie producenta znajduje się bowiem inne bardziej rozbudowane narzędzie – Faktura Small Business Handel. To program wzbogacony o moduł magazynowy. Możliwości jest wiele, można je również za darmo przetestować, dlatego tym bardziej warto sprawdzić programy i ich zastosowanie w prowadzonym biznesie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze    dodaj

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.