Wiadomości z Rudy Śląskiej

Hale imprezowe – nowy trend w branży eventowej

  • Dodano: 2022-12-09 08:00, aktualizacja: 2022-12-09 08:06

Od pewnego czasu, dużą popularnością cieszą się hale imprezowe, w których można zorganizować niemal każdego typu event – zarówno uroczystą galę, targi, konferencję, czy bankiet, jak i wesele lub inną imprezę okolicznościową. Zaletą tego typu konstrukcji jest możliwość dopasowania jej wielkości i wyposażenia, zarówno do charakteru wydarzenia, jak i liczby gości, a także organizacji imprezy w dowolnym miejscu. Czym charakteryzują się namioty imprezowe i jakie mają zalety? Podpowiadamy. 

Hala imprezowa – czym jest?

Namiot imprezowy to konstrukcja, która może być wykonana z różnych materiałów. Jej szkielet zazwyczaj jednak stanowi stelaż aluminiowy lub stalowy, pokryty dowolnie wybranym poszyciem. Hale imprezowe mogą być wykonane z PCV, ale także płyty warstwowej czy blachy trapezowej, a nawet ze szkła. 

Obecnie wyróżniamy obiekty sezonowe i całoroczne. Te pierwsze wykorzystywane są najczęściej w okresie wiosenno-letnim. Dodatkowo w krótkim czasie można je zamontować lub zdemontować. Wersje całoroczne z kolei mogą być ustawione w dowolnym miejscu i bardzo często wykorzystywane są przez hotele lub restauracje, które chcą dysponować większą powierzchnią eventową. 

Kiedy sprawdzi się namiot imprezowy?

W branży eventowej obecnie funkcjonuje wiele firm oferujących wynajem hal imprezowych, połączony z organizacją uroczystości. Hotel lub restauracja, która dysponuje taką konstrukcją, zajmuje się również dekoracją, przygotowaniem posiłków i obsługą kelnerską. Wynajem hal eventowych doceniany jest nie tylko przez przedsiębiorstwa, które organizują duże przyjęcia, a więc bankiety, konferencje czy targi, ale także przez klientów indywidualnych zainteresowanych organizacją wesela, komunii, chrzcin, urodzin czy innego przyjęcia okolicznościowego w dowolnym miejscu.

Ze względu na większą dostępność hal eventowych niż sal weselnych, a także nierzadko niższe koszty organizacji eventu i możliwość rozstawienia takiej konstrukcji w dowolnie wybranym przez siebie miejscu firmy, które oferują wynajem hali imprezowej i organizację ślubu cieszą się obecnie dużą popularnością wśród par młodych. Zwłaszcza że obecnie coraz mniej przyszłych małżeństw decyduje się czekać kilka lat na wymarzoną salę weselną.

Wynajem hali eventowej – czy to się opłaca?

Wynajem hali eventowej to opłacalne rozwiązanie dla klientów indywidualnych, którzy chcą zorganizować w takim miejscu swoją wymarzoną uroczystość. Jednak w przypadku przedsiębiorstw, które działają w branży eventowej, lepszą opcją jest kupno własnej hali, która będzie udostępniana klientom. Jednak nie zawsze firmy dysponują wystarczającymi środkami finansowymi, aby sfinansować zakup hali imprezowej. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może być leasing takiego obiektu oferowany na przykład przez firmę Protan Elmark. Cena takiej usługi porównywalna jest z wynajmem, lecz po pewnym czasie mamy możliwość wykupienia hali na własność.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.