Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Hosting dla nowej strony - jak zdecydować o najlepszym?

  • Dodano: 2019-07-30 06:15, aktualizacja: 2019-07-30 06:23

Uruchamiając stronę internetową, koniecznie trzeba pomyśleć o odpowiednio dobranym hostingu, który przede wszystkim powinien być właściwie dostosowany do charakteru realizowanej przez Ciebie działalności. Zupełnie inne będą wymogi hostingowe, gdy w grę wchodzić ma typowa strona firmowa, jaka jedynie reklamuje daną markę, a zupełnie inna serwis funkcjonujący jako sklep online, który ma nam przynosić zyski. Poniżej zwracamy uwagę na najważniejsze czynniki związane z doborem hostingu.

Nie za bardzo rozbudowane

Jeżeli dopiero co startujesz ze swoją witryną www, albo wiesz, że Twoja strona to tylko i wyłącznie jeden z dodatków reklamowych mających składać się na pozytywny PR, nie musisz wydawać gigantycznych kwot na solidny hosting stanowiący rozwiązanie z najwyższej półki. Przykładem takich wariantów są między innymi serwer VPS, czyli Virtual Private Server oraz serwer dedykowany. W tych wypadkach mowa o większych sumach pieniężnych, ale z drugiej strony też świetnej jakości. Gdy chodzi o sklep internetowy, czy platformę z potężną bazą danych, jak najbardziej któryś z wyżej wspomnianych hostingów okaże się przydatny i przede wszystkim dostrzeżemy, że korzystamy z ich możliwości. W momencie, gdy nie mamy aż tak pokaźnych wymogów, wystarczyć powinien standardowy hosting www, czyli hosting współdzielony, który jest znakomity na sam początek, ponieważ ogólnodostępny w każdej firmie dostarczającej tego rodzaju usługi oraz co za tym idzie – dość tani. Ponadto, nie jest wymagane wykazywanie się jakąkolwiek wiedzą techniczną, bowiem administracją serwerową zajmuje się dostawca.

Z perspektywami

Firmy, które bazują na działalności online są natomiast niejako zmuszone do inwestycji w o wiele lepsze rozwiązania hostingowe niż wyżej wspomniany hosting współdzielony. Powód? Im bardziej rozbudowana witryna, tym większe wymagania hostingowe, dlatego w tych serwisach zdecydowanym numerem jeden okazują się serwery VPS oraz serwery dedykowane. Na przykładzie znanej marki Hekko można się przekonać, że solidność takich wariantów jest nieporównywalna. Do dyspozycji klientów oddawane są naprawdę świetne maszyny fizyczne, cechujące się znakomitymi parametrami technicznymi i niezawodnością pracy. Wyobraź sobie bowiem, że prowadzisz sklep internetowy, który cieszy się dużą popularnością wśród internautów, w takim przypadku nie możesz sobie pozwolić na jakiekolwiek przestoje w wyświetlaniu się strony bądź na jej fragmentaryczne wczytywanie. Serwery VPS czy dedykowane to zatem hostingi, które idealnie sprawdzają się przy stronach o charakterze sprzedażowym oraz wizerunkowym.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.