Wiadomości z Rudy Śląskiej

Impregnacja kostki brukowej - czy warto?

  • Dodano: 2020-06-02 16:15

Impregnat do kostki brukowej tchnie nowe życie w Twój podjazd, ścieżkę lub werandę. To naturalne, że po kilku latach eksploatacji i oddziaływaniu czynników atmosferycznych kostka nie wygląda jak świeżo po założeniu. Na szczęście nie musisz ani jej od razu zrywać ani nawet malować. Impregnacja kostki brukowej załatwi sprawę. Tym bardziej, że możesz użyć zarówno zwykłego, jak i barwiącego preparatu, a także impregnatu dającego efekt mokrej kostki. W poniższym artykule przyglądamy się procesowi impregnacji za pomocą tradycyjnych emulsji i pokazujemy zalety tego rozwiązania.

Impregnat do kostki – po co się go używa?

Po kilku latach użytkowania kostka brukowa traci swój dawny wygląd – powstają na niej różne zanieczyszczenia, przez co prezentuje się mało elegancko i staje się niebezpieczna. Najczęstszymi problemami są mech, tłuste plamy i resztki farby lub tynku, które nie dość, że szpecą podwórko, to jeszcze można się na nich pośliznąć. Na szczęście na wszystko jest sposób. Wystarczy umyć podjazd lub ścieżkę i zastosować impregnat do kostki. Po co? Ponieważ zabieg ten odsłania pory kostki, przez co staje się podatna na zanieczyszczenia. Dobry impregnat kostki brukowej nie tylko ochroni ją przed powstawaniem zabrudzeń w przyszłości, ale także zabezpieczy powierzchnię kostki przed promieniowaniem UV, które powoduje blaknięcie koloru oraz uchroni kostkę przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych.

Jaki impregnat do kostki brukowej wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jaki impregnat do kostki wybrać, polecamy preparaty naszej marki z linii PAD-FLEGEN. Zapewniamy, że efekt pozytywnie Cię zaskoczy. Wyróżniają się bowiem:

  • właściwie dobranymi składniki, które pozwalają na prawidłową renowację;
  • ochroną przed czynnikami atmosferycznymi typu deszcz, śnieg czy mróz;
  • zwiększoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne;
  • silnie przylegającymi cząsteczkami, które tworzą zwartą strukturę;
  • zabezpieczeniem przed powstawaniem zanieczyszczeń biologicznych takich jak mech;
  • odbijaniem promieni słonecznych, które daje niesamowity efekt wizualny;
  • warstwą ochronna, która utrzymuje się przez długi czas;
  • estetycznym kolorem (w przypadku impregnatów barwiących).

Impregnacja kostki brukowej krok po kroku

Przystępując do impregnacji kostki brukowej, warto zacząć od dokładnego wyczyszczenia jej powierzchni z zabrudzeń i zanieczyszczeń biologicznych, takich jak plamy oleju czy mech. W tym celu należy dokładnie umyć kostkę, na przykład za pomocą myjki ciśnieniowej. Jeśli zabrudzenie jest wyjątkowo trudne, możesz użyć specjalnego środka do czyszczenia kostki brukowej. Kolejnym krokiem jest zastosowanie odpowiedniego impregnatu do kostki, najlepiej z linii PAD FLEGEN. Jeśli Twój chodnik jest poszarzały i wyblakły, możesz użyć impregnatu barwiącego do kostki brukowej, który nada mu nowy, oryginalny kolor i zabezpieczy powierzchnię przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Impregnaty do kostki brukowej – zalety produktów PAD FLEGEN

Impregnacja kostki brukowej zapewnia nie tylko estetyczny wygląd podwórka, ale także bezpieczeństwo domowników. Tłuste plamy, wybrzuszenia czy „dołki” w łatwy sposób mogą przyczynić się do potknięcia lub upadku. Poza tym zapobieganie wystąpieniom zanieczyszczeń takich jak mech w przyszłości, pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, które musiałbyś przeznaczyć na ponowne usuwanie zabrudzenia, nie mówiąc już o kładzeniu nowej kostki w przypadku pęknięć czy dziur. Odpowiedni impregnat do kostki gwarantuje długotrwały efekt i zapewnia skuteczną ochronę ścieżki lub podjazdu zarówno przed czynnikami atmosferycznymi, jak i uszkodzeniami mechanicznymi. Dzięki nim Twoje podwórko, a co za tym idzie cały dom, znów będzie prezentować się bez zarzutu.

Widzisz więc, że impregnacja kostki brukowej niesie ze sobą same korzyści. Pozwala nie tylko cieszyć się pięknym obejściem, ale także zaoszczędzić pieniądze, które musiałbyś wydać na renowację lub wymianę chodnika. Użycie impregnatu do kostki to najprostszy sposób na odzyskanie jej dawnego wyglądu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.