Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak dobrze wybrać depilator laserowy?

  • Dodano: 2021-09-09 08:00, aktualizacja: 2021-09-09 08:03

Wyborem depilatora laserowego nie może rządzić przypadek. Warto wziąć pod uwagę szereg czynników zanim podejmiemy decyzję o jego zakupie. O jakich mowa? Które z nich będą wpływały zarówno na jakość użytkowania, jak również to, że sprzęt będzie wydajny? Podpowiadamy. 

Depilator laserowy - działanie

Jak działa depilator laserowy? Takie pytanie zadaje sobie wielu z nas przed podjęciem decyzji zakupowej. Warto więc wiedzieć to, że tego typu sprzęty dedykowane użytkowi domowemu wykorzystują najczęściej technologię IPL. Co to oznacza w praktyce? Otóż to, że mowa o intensywnym świetle impulsowym. Wiązka światła, jaka jest emitowana przed depilator przenika w głąb naszej skóry. Jej zadaniem jest działanie na mieszki włosowe w taki sposób, aby zmusić je do stanu spoczynku. Wszystko po to, aby po wykonanym zabiegu po prostu zaczęły wypadać. Jak długo utrzyma się taki efekt? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko dlatego, że zwyczajnie jest to kwestia mocno indywidualna. 

Dlaczego warto wykonywać depilację laserową w domu?

Przede wszystkim dlatego, że nie musimy się nikomu podporządkować. To my decydujemy o czasie wykonania zabiegu. Nie bez znaczenia pozostają także niższe koszty niż w przypadku częstego odwiedzania salonu kosmetycznego. Pamiętajmy o tym, że skuteczność wykonania zabiegu jest na podobnym poziomie. Jeśli zachowamy zasady higieny, to jedno urządzenie może posłużyć kilku domownikom. Warto oprócz tego stosować w trakcie depilacji maseczki ochronne, niezależnie od tego czy będziemy korzystać z niego sami czy też go współdzielić. 

Co brać pod uwagę przy wyborze depilatora?

Wybierając depilator laserowy warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Wśród nich warto wymienić między innymi sposób w jaki jest on zasilany. Nie bez znaczenia pozostaje także regulacja mocy działania i liczba trybów pracy. Kolejna kwestia to funkcje w jakie wyposażono urządzenie, aby ułatwić wykonywanie depilacji. W praktyce oznacza to, że można wziąć pod lupę różne tryby pracy i ułatwienia np. czujnik rozpoznawania koloru naszej skóry czy też to, że można zaplanować depilację za pomocą aplikacji. Ważna jest także marka - solidny producent, to w dużej mierze gwarancja jakości urządzenia, a ta powinna być dla nas kwestią nadrzędną. Sprawdźmy także pojemność oraz żywotność baterii oraz rzecz jasna cenę. Oczywiście nie ma co tu oszczędzać, w końcu inwestujemy w urządzenie jakie ma nam posłużyć przez długi czas. Więcej na ten temat można przeczytać na Biznes Polski.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.