Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak dorobić do głównej pensji? Pomysły na 2024 rok!

  • Dodano: 2024-05-17 17:15

Współczesny świat niekiedy zaskakuje cenami produktów i usług. Z tego powodu niektórzy szukają sposobów na dorobienie do pensji. Każdy powinien wiedzieć, jak może zwiększyć swoje przychody, by w razie konieczności móc rozkręcić nowy biznes. Oto pomysły na ten rok i nie tylko!

Jak dorobić w Rudzie Śląskiej? Kilka pomysłów

Mieszkańcy Rudy Śląskiej mają takie same szanse dorobienia do pensji co osoby z innych części kraju. Dzieje się tak, ponieważ aktualnie dominują sposoby zwiększania przychodów online. Praca przez internet daje globalne możliwości, wykraczając poza lokalne ograniczenia.

Jednym ze sposobów na to, jak dorobić, jest udzielanie korepetycji online. Nie trzeba być profesjonalnym nauczycielem, by znacznie pomóc komuś w zrozumieniu niektórych kwestii i ułatwieniu nauki w szkole. Wystarczy przypomnieć sobie wiedzę ze szkoły, przygotować odpowiednie materiały naukowe i wystawić ogłoszenie w sieci.

Ciekawą metodę stanowi również copywriting. Osoby, które cechują się tzw. lekkim piórem, mogą spróbować swoich sił w takiej pracy w formie freelance’u. Aby zacząć, należy stworzyć własne portfolio tekstów, a następnie ogłaszać się np. na grupach w mediach społecznościowych.

Dla osób, które chciałyby skupić się na pracy lokalnej, a podróżowanie nie stanowi dla nich problemu, mogą zajść się np. fotografią lub realizacją contentu video. Klientów na sesje czy filmy nie brakuje. Korzystają z nich, m.in. pary, rodziny z dziećmi, osoby biorące ślub czy początkujące modelki i modele. Sesje można wykonywać zarówno w plenerze, jak i wynajmowanych studiach.

Dropshipping jako sposób na dodatkowy zastrzyk gotówki

Jedną z najlepszych form na dorobienie do pensji stanowi dropshipping. Polega on na sprzedaży produktów bez konieczności przechowywania ich na stanie. Zamiast tego, kiedy klient dokonuje zakupu, produkt jest wysyłany bezpośrednio przez dostawcę do klienta.

Sprzedawca uruchamia sklep internetowy (lub dołącza do platformy sprzedażowej), a następnie poszukuje hurtowników i producentów, których produkty dołącza do swojej oferty. Dzięki temu może konstruować dowolny asortyment bez własnej linii produkcyjnej czy wynajmowania magazynu.

W porównaniu z tradycyjnymi modelami sprzedażowymi dropshipping wymaga znacznie mniejszej inwestycji początkowej. Nie trzeba przeznaczać oszczędności na zapasy, magazyny czy sprzęty do produkcji. Właściciel e-sklepu nie ponosi ryzyka związanego z niezbyt szybkim sprzedawaniem produktów. Nie musi martwić się o przechowywanie, co oszczędza jego czas i pieniądze.

Działania dropshippingowe łatwo się skaluje. Można dodawać nowe produkty i rozszerzać asortyment bez konieczności inwestowania w dodatkowe zapasy czy infrastrukturę. Pozwala to również dopasować ofertę do bieżących trendów rynkowych czy pory roku.

Sklep w formie dropshippingu da się prowadzić w pełni zdalnie, a ważną rolę w całym biznesie odgrywa odpowiednia promocja. Działania marketingowe to klucz to efektywnej sprzedaży, która przynosi pożądane zyski. Sprzedawca powinien zatroszczyć się m.in. o wysokiej jakości opisy produktów i kategorii, artykuły sponsorowane czy kampanie w mediach społecznościowych.

Jeśli zyski z takiego dorabiania przekroczą pewną granicę, możliwe, że trzeba będzie założyć nawet firmę. Czasami taki biznes pozwala zastąpić codzienną pracę na etacie, ale przedtem powinno się poznać wszelkie techniki sprzedażowe i marketingowe. To dobra opcja dla osób, które chcą spróbować czegoś zupełnie nowego i sprawdzić, jak działa branża e-commerce.

Warto pamiętać, że dropshipping stawia przed sprzedawcą również wyzwania, takie jak ryzyko opóźnień w dostawach czy brak pełnej kontroli nad jakością produktów. Korzysta się przecież z ofert hurtowników i samemu nie można czuwać nad procesem produkcji. Ważne, by przeprowadzić dokładne badania rynku i odpowiednio przygotować się do takiej działalności.

W poszukiwaniu sprawdzonych dostawców najlepiej odwiedzić portal Sky-Shop. To platforma, która pozwala nie tylko na skomponowanie asortymentu, ale i sprawną integrację systemów sprzedażowych z magazynowymi.

Plusy i minusy dorabiania poza godzinami pracy

Plusem dorabiania poza godzinami pracy jest, oczywiście, dodatkowy zastrzyk gotówki. Większa ilość środków to większe możliwości realizacji celów, szansa na podniesienie standardów życia czy sposób na budowanie poduszki finansowej. Dzięki większej sumie pieniędzy każdego miesiąca łatwiej utrzymać siebie i rodzinę.

Dorabianie pozwala także rozwijać nowe umiejętności, realizować pasje i poznawać nowe osoby. Poszerzanie sieci kontaktów czy nowe zainteresowania to coś, co urozmaica codzienne życie i otwiera na nowe doświadczenia.

Trzeba mieć jednak na uwadze także minusy takiego funkcjonowania. Nadmierna praca może prowadzić do dużego zmęczenia, a nawet wypalenia zawodowego. Dorabianie poza etatem mocno ogranicza też czas, jaki pozostaje na spędzanie chwil z bliskimi czy odpoczynek. Niekiedy prowadzi to do problemów w relacjach z innymi.

Każda osoba decydująca się na dodatkową formę zarabiania powinna odpowiednio zaplanować swój czas. Work-life balance to klucz do efektywnego zwiększania przychodów bez szkód dla samego siebie.

Dorabianie – dla kogo jest?

Dorabianie do pensji sprawdza się m.in. u dłużników, którzy mają do spłaty pożyczki, karty kredytowe czy inne formy wsparcia finansowego. Często korzystają z niego także osoby, którym standardowa wypłata nie wystarcza, by utrzymać rodzinę na takim standardzie, jakiego dla niej pragną.

Niekiedy na dorabianie decydują się studenci, którzy nierzadko pracują tylko na część etatu, bo łączą obowiązki zawodowe z zajęciami na uczelni. To dobry sposób na poznanie rynku pracy i kształtowanie samodzielności. Dodatkowa praca przydaje się także wszystkim, którzy chcą odłożyć pieniądze na określone cele, ale nie są w stanie zrobić tego ze swojej comiesięcznej wypłaty.

Dorabianie do pensji to świetna metoda na zbudowanie poduszki finansowej, którą każdy powinien mieć. Przydaje się ona podczas niespodziewanych wydatków czy przy inwestycjach takich jak zakup mieszkania.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.