Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak przygotować paczki do wysyłki do Polski?

  • Dodano: 2019-09-03 13:30

Planujesz wysyłkę paczki do Polski z UK? Jeśli tak, pamiętaj o jej odpowiednim przygotowaniu – w taki sposób, aby jej zawartość bezpiecznie przemierzyła kilka tysięcy kilometrów i dotarła do adresata w nienaruszonym stanie. Na co warto zwrócić uwagę, pakując paczki z Anglii? Podpowiadamy.

Kto wysyła paczki do Polski z UK?

Przesyłki do Polski z Wielkiej Brytanii są wysyłane coraz częściej. Dzieje się tak z dwóch powodów. Pierwszy i najważniejszy jest związany z tym, jak wielu rodaków pracuje i mieszka na Wyspach Brytyjskich. To oni przesyłają różnego rodzaju artykuły, np. do rodziny i znajomych do kraju. Po drugie, nie można zapomnieć o sezonowych wyprzedażach w UK, np. po świętach Bożego Narodzenia czy na Black Friday, które przyciągają Polaków wyruszających np. do Londynu na poszukiwanie niedrogich, markowych ubrań czy akcesoriów. Problem w tym, że powrót z dużymi zakupami tanimi liniami lotniczymi wiązałby się z kosztowną dopłatą do bagażu. Stąd wygodniejszym rozwiązaniem jest np. kurier do Polski.

Bez względu na to, z jakiego powodu interesuje Cię wysyłka paczki z UK do Polski, musisz wiedzieć, jak ją zabezpieczyć.

Zabezpieczenie przesyłki do Polski krok po kroku

Niezależnie od tego, co wysyłasz do Polski i jaką drogą, musisz mieć świadomość, że Twoja paczka przebędzie tysiące kilometrów, a po drodze może być narażona na rozmaite ryzyka. Choć dobre firmy kurierskie troszczą się o jakość obsługi klienta i dobrze zabezpieczają swój ładunek, rozsądnie jest kierować się zasadą „przezorny zawsze ubezpieczony” i samodzielnie zabezpieczyć przesyłkę. W jaki sposób to zrobić, podpowiada przedstawiciel firmy www.euro-paka.pl.

  1. Wybierz dobre opakowanie przesyłki do Polski

Nie powinno być zbyt małe – aby nie „przygniotło” zapakowanych przedmiotów, ani też zbyt duże – wówczas zawartość mogłaby poruszać się wewnątrz i ulec uszkodzeniom. Zwróć także uwagę na solidność – np. do przewozu elektroniki czy kruchych, delikatnych produktów najlepiej sprawdzą się porządne pudła kartonowe.

  1. Rozmiar kartonu ma znaczenie

Przed doborem kartonu sprawdź, czy jego rozmiary spełniają wymogi firmy kurierskiej, którą wybrałeś. Np. w DPD najdłuższy bok paczki nie może przekroczyć długości 175 cm, a w GLS – 200 cm. Istotna jest również waga – w zależności od kuriera ta maksymalna może wynosić od 25 do 70 kg.

  1. Zabezpiecz wnętrze przed uszkodzeniem

Pomogą Ci w tym specjalne wypełniacze. Może to być kupiona w sklepie folia bąbelkowa, a także kawałki miękkiej gąbki wypełniającej, styropian czy – w wersji DIY – stare gazety lub miękkie tkaniny, które zamortyzują ewentualne drgania. Sprzęt elektroniczny włóż zaś do oryginalnego opakowania z zabezpieczeniami styropianowymi.

  1. Folia, czyli zewnętrzne zabezpieczenie paczki z UK do Polski

Dla bezpieczeństwa wysyłki paczki do Polski oklej jej opakowanie taśmą pakową lub owiń folią typu stretch, aby zapobiec jej zamoknięciu oraz przypadkowemu uszkodzeniu.

  1. Oznakowanie paczki z Anglii

Choć kurier do Polski zapewne przygotuje własną etykietę na przesyłkę, która pozwoli na jej szybką rejestrację w systemie, do zadań nadawcy należy oznakowanie paczki. Umieść więc na niej imię i nazwisko odbiorcy, jego dokładny adres wraz z kodem pocztowym (najlepiej z dopiskiem „POLAND”) oraz nr kontaktowy. To zmniejszy niemal do zera ryzyko, że zajdzie jakakolwiek pomyłka.

Pamiętaj, jeśli paczkę do Polski z UK wysyłasz np. za pośrednictwem serwisu takiego jak Euro-Paka.pl, możesz liczyć na jej ubezpieczenie do wysokości 5 tys. zł w cenie standardowej. Oznacza to, że jeśli jej zawartość zostanie uszkodzona po drodze, otrzymasz z tego tytułu rekompensatę finansową.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.