Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak sprawnie oraz bezpiecznie nadać i odebrać przesyłkę?

  • Dodano: 2020-05-18 14:00

Masz coś do wysłania kurierem: paczkę, kopertę z dokumentami, ale nie chcesz wychodzić z domu? Skorzystaj z platformy usług kurierskich, która umożliwi zamówienie przewoźnika, który odbierze od Ciebie przesyłkę i bezpiecznie dostarczy ją do wybranego miejsca lub pod wskazany adres.

  1. Jak nadać przesyłkę bez wychodzenia z domu?
  2. Gdzie odebrać przesyłkę?

1. Jak nadać przesyłkę bez wychodzenia z domu?

To proste! Wystarczy, że wejdziesz na stronę Furgonetka.pl i klikniesz żółte okienko: ”Dodaj przesyłkę”. Następnie wypełnisz formularz nadania, podając dane nadawcy i odbiorcy oraz określisz rodzaj przesyłki, jej wymiary i wagę. Określ kształt i rodzaj opakowania, bo od niego zależy, czy przesyłka jest standardowa. Upewnij się również, że zawartość Twojej paczki nie znajduje się na liście towarów zakazanych. Następnie wybierz jednego z dziesięciu znajdujących się tam przewoźników, którego oferta najbardziej Ci odpowiada. Dokonaj płatności i czekaj na kuriera, który odbierze przesyłkę od Ciebie z dowolnego miejsca, np. domu czy pracy. 

2. Gdzie odebrać przesyłkę?

Skorzystanie z platformy usług kurierskich Furgonetka, która współpracuje z dziesięcioma firmami kurierskimi gwarantuje szybkie dostarczanie i  bezpieczny odbiór przesyłek w miejscu wskazanym przez nadawcę. Najprostszym i najczęściej wykorzystywanym sposobem jest odbiór przesyłki w paczkomacie. Znajdują się one w łatwo dostępnych miejscach: przy  sklepach i stacjach benzynowych. Inną alternatywą jest odbiór w punkcie obsługi paczek. Jeżeli natomiast chcesz zachować anonimowość i nie życzysz sobie, aby na przesyłce znajdował się Twój adres, możesz zdecydować się na odbiór paczki w oddziale. Wystarczy, że w polu adresu dostawy znajdzie się adres wybranego przez Ciebie oddziału oraz imię i nazwisko osoby odbierającej. W serwisie Furgonetka możesz nadać przesyłkę również bez zakładania konta i logowania, a następnie zanieść ją do punktu obsługi paczek lub paczkomatu. Wystarczy, że wypełnisz formularz, opłacisz usługę, wydrukujesz etykietę i opatrzysz nią paczkę, a na pewno szybko i bezpiecznie dotrze ona pod wskazany adres. 

Nadawaj szybko i bezpiecznie na Furgonetka.pl.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.