Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak uchronić się od siniaków na stoku narciarskim?

  • Dodano: 2019-08-28 06:15, aktualizacja: 2019-08-29 12:21

Spędzanie wolnego czasu na stoku narciarskim jest aktywnością wybieraną przez coraz większą liczbę osób.

Wielu z nas wyczekuje właściwej pory, aby móc oddać się tej zimowej pasji. Szykowanie sprzętu, szukanie odpowiedniego miejsca na wyjazd czy systematyczne dbanie o kondycję fizyczną stanowi tylko część naszych przygotowań przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego. Musimy jednak pamiętać o tym, żeby przede wszystkim dbać o bezpieczeństwo na stoku i jak najbardziej zminimalizować ryzyko powstawania kontuzji bądź rozmaitych urazów. Nie wszystkie sytuacje można przewidzieć, jednak najnowsza technologia oraz coraz nowsze elementy odzieży sprawiają, że możemy czuć się pewniej, a tym samym bezpieczniej podczas uprawiania tego sportu. Kask, żółw i zbroja chronią nas przed większymi ewentualnymi kontuzjami, my natomiast w tym miejscu zwrócimy uwagę na zabezpieczenie głównie przed powstawaniem mniejszych urazów. Na rynku można znaleźć wiele produktów, które ochraniają różne części ciała w trakcie upadku. Istotne jest, aby odpowiednio dobrane – nie ograniczały swobody ruchów i nie przeszkadzały w czerpaniu radości z jazdy. Na co zatem należy zwrócić uwagę przy kompletowaniu odzieży czy sprzętu narciarskiego?

  

Ochraniacze na nadgarstki minimalizują skutki upadków

Podczas jazdy na stoku zdarzają się upadki, które w zależności od naszych umiejętności występują rzadko lub często. Powstające urazy głównie dotyczą nadgarstków, gdyż właśnie nimi najczęściej podpieramy się o podłoże. Skutki tego typu zdarzeń mogą być rozmaite oraz odczuwalne długoterminowo tj. stłuczenia, skręcenia bądź złamania. Zazwyczaj dzieje się to przy dużej prędkości, a mocne przeciążenia tym bardziej wpływają niekorzystnie na ich funkcjonowanie. Niezbędne w tym temacie są zatem ochraniacze na nadgarstki, pozwalające na minimalizowanie tego typu ryzykownych następstw po upadku. Przede wszystkim powinniśmy o nich pamiętać w trakcie pierwszych dni na stoku, kiedy to jeszcze nie czujemy się pewnie i często się przewracamy. Ochraniacze mają wbudowane specjalne szyny, które usztywniają nadgarstki, a duża możliwość ich regulacji pozwala na dobre dopasowanie oraz komfortowe użytkowanie.

  

Nakolanniki snowboardowe chronią cały staw kolanowy

Przede wszystkim osoby rozpoczynające przygodę na stoku narciarskim wiedzą, jak bardzo kolana narażone są na stłuczenia. Upadki są szczególnie bolesne oraz niebezpieczne, jeśli znajdujemy się na oblodzonej lub mocno ubitej śniegiem trasie. Zakładając ochraniacze na kolana, zabezpieczamy cały staw kolanowy, który narażony jest na wiele stłuczeń i innych urazów podczas jazdy. Istotne jest, aby były one odpowiednio dobrane oraz przymocowane do kolan. Tak właściwie spięte rzepami nakolanniki nie będą spadać w trakcie naszej aktywności i dzięki tym, będą lepiej pełniły swoją funkcję. Ochraniacze na kolana są przydatne nie tylko podczas upadków bądź zderzeń, ale także podczas klęczenia na często spotykanym twardym podłożu. Wybierając odpowiedni dla nas model, najlepiej przymierzyć różne warianty i rozmiary, co da nam możliwość lepszej orientacji, w czym czujemy się najlepiej.  

ochraniacze na kolana snowshop

Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Mniej popularne, ale również przydatne nałokietniki

Kolejnymi częściami ciała narażonymi na doznawanie kontuzji są łokcie, które również często służą nam do podpierania podczas upadku. Znacznie rzadziej możemy spotkać się z tego typu urazami, jednak osoby dopiero zaczynające przygodę na stoku narciarskim docenią ich przydatność. Właściwie dobrane nałokietniki bowiem ochraniają cały staw łokciowy  przed wszelkimi uderzeniami.

Należy pamiętać, że wszelkiego typu ochraniacze nie zapobiegają wystąpieniu urazów, jednak znacznie minimalizują ryzyko ich powstania. Wybierając się na stok narciarski warto przewidywać i w miarę możliwości zapobiegać pewnym sytuacjom, dlatego
wybierz odpowiednie dla siebie ochraniacze, aby w pełni cieszyć się całym sezonem. W innym przypadku wystąpienie kontuzji może popsuć nam cały wyjazd. 

Nie masz jeszcze ochraniaczy narciarskich i snowboardowych na nowy sezon? Kup w sklepie online -> snowshop.pl/ochraniacze-snowboardowe-wyprzedaz lub odwiedź jeden z naszych punktów stacjonarnych: 


1 i 2) Warszawa

ul. Wrocławska 25 oraz ul. Ostrobramska 38b


3) Gdynia

ul. Chwaszczyńska 68


Źródło: Sklep narciarski i snowboardowy SnowShop.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.