Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak urządzić łazienkę w nowym mieszkaniu?

  • Dodano: 2021-02-18 14:30

Nowe mieszkanie to potężne pole do popisu w zakresie aranżacji wnętrz. Styl można wybrać samodzielnie albo poprosić o pomoc projektanta wnętrz.

Kupić mieszkanie czy jednak nie kupić? Takie pytania dręczą wielu Polaków. W Polsce nadal posiadanie mieszkania zdaje się być czymś w rodzaju luksusu, nawet jeśli lokal mieszkalny prezentuje się w sposób standardowy. Jest to poważny wydatek dla gospodarstwa domowego. W idealnej sytuacji są osoby, które mają gotówkę, ponieważ to właśnie one skorzystają z super okazji na rynku mieszkaniowym. Zdecydowana większość potencjalnych nabywców musi postarać się o kredyt hipoteczny. Wymogiem banków jest wkład własny oraz zdolność kredytowa (historia w Biurze Informacji Kredytowej powinna być nieskazitelna). Kredyt można zdobyć taniej lub drożej  tutaj niezwykle ważna jest wnikliwa obserwacja ofert banków, gdyż różnice w kosztach kredytu potrafią po prostu być... kosmiczne!

Cena świętego spokoju

Własne mieszkanie kojarzy się z podniesieniem swojego statusu społecznego. Właściciel mieszkania nie musi się martwić, że  przykładowo  ktoś mu wypowie umowę najmu, drastycznie podniesie czynsz czy zmieni warunki na wyjątkowo niekorzystne. Nikt nie lubi być stawiany pod przysłowiową ścianą  nawet najbardziej aktywne i szukające wrażeń osoby w kontekście mieszkaniowym chcą mieć święty spokój. Cena za takowy nie jest niska, ale każdy ma możliwość swobodnego decydowania, gdzie i w jakich warunkach będzie mieszkać. Co więcej  takie mieszkanie nie musi być wykorzystywane przez właściciela do celów mieszkaniowych, można na nim zarobić spore pieniądze poprzez najem. W tej sytuacji chodzi o dochód pasywny, który kojarzy się z łatwymi zyskami, bez większego wysiłku. Działa to na zasadzie inwestujesz i masz zysk. Przykładem doskonałych propozycji z ofertami mieszkań jest rynek pierwotny we Wrocławiu

Za atrakcyjnością mieszkania może przemawiać łazienka

Nie da się ukryć, że łazienka jest niezwykle ważnym elementem w procesie decydowania o kupnie mieszkania. W przypadku rynku wtórnego to właśnie łazienka może zahipnotyzować lub odrzucić potencjalnych nabywców. Niekonwencjonalna aranżacja łazienki nie każdemu przypadnie do gustu. Dlatego pod względem ekonomicznym i estetycznym dobrze jest stosować swoisty umiar co do kolorystyki (trzeba uważać na kolory, które mogą być modne tylko przez jeden sezon). W przypadku zupełnie nowych mieszkań nabywcy w ogóle nie mają problemu z ocenianiem estetyki łazienki. Mają dowolność kreowania łazienki na swój własny wymarzony sposób. Jeśli ktoś nie ma pomysłu na aranżację łazienki lub po prostu nie ma czasu na takie zadania, to może skorzystać z usług projektanta wnętrz. Znawcy dobrego stylu zawsze potrafią wywołać efekt wow

Łazienka na światowym poziomie

Jeśli nowe mieszkanie jest małe, to mała też będzie łazienka. Nie jest to problem, jeśli potencjalny właściciel szuka akurat mniejszego lokalu mieszkalnego. Niewielka łazienka też może być wspaniale urządzona. Ideałem jest posiadanie więcej niż jednej łazienki. Takie rozwiązanie jest stosowane w domach jednorodzinnych, ale nie tylko. Jest to normą w mieszkaniach dwupoziomowych lub w apartamentach. Dwie łazienki to ogromna wygoda, zwłaszcza jeśli rodzina jest duża, a dom zawsze pełen gości. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Marcyśka

    Kierowałam się funkcjonalnością i nowoczesnym wystrojem. Mam sporą łazienkę, mogłam pozwolić sobie i na wannę i na prysznic z czego jestem zadowolona. Z nowoczesnych gadżetów mam również deskę myjąca uspa. Deska ma nocne podświetlenie co naprawdę elegancko wygląda. Nie jedna osoba, która mnie odwiedza pyta o te urządzanie.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.