Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak wybrać najlepszy dezodorant dla mężczyzn?

  • Dodano: 2021-06-16 08:30, aktualizacja: 2021-06-16 08:40

Dezodorant to bez wątpienia kosmetyk, który znajdziemy na każdej półce w łazience. To produkt, który stosowany jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku. Jego głównym zadaniem jest ograniczenie nieprzyjemnego zapachu wydzielanego przez nasze ciało, choć to nie jedyne zastosowanie tego produktu. Choć dezodorant dla mężczyzn to bardzo popularny produkt, który z łatwością znajdziemy na każdej półce sklepowej, jego wybór może nie należeć do najprostszych. Sprawdź, co warto wiedzieć o tym kosmetyku i w jaki sposób wybrać najlepszy dezodorant dla mężczyzn.

Dezodorant i antyperspirant – poznaj różnice

Niestety najczęstszym błędem, jakiego dokonujemy przy zakupie tego typu produktów, jest mylenie dezodorantu z antyperspirantem. Choć niektórzy uważają, że można używać ich zamiennie, jest to duży błąd, którego efektem często bywa niezadowolenie z tego, jak dany produkt działa na naszą skórę. 

Niektóre osoby, które mogą mieć problem z przykrym zapachem potu, sięgają właśnie po antyperspirant. Jest to pierwszy istotny błąd. Antyperspirant to kosmetyk, którego zadaniem nie jest niwelowanie przykrego zapachu potu, a zmniejszenie wydzielania potu poprzez zwężenie porów naszej skóry, dlatego powinny sięgać po niego osoby z nadmierną potliwością.

Z kolei produktem, którego zadaniem jest ograniczenie nieprzyjemnego zapachu potu, jest właśnie dezodorant dla mężczyzn i kobiet. W tym przypadku warto pamiętać o tym, że pot nie posiada zapachu, dlatego osoby, które nadmiernie się pocą nie zawsze muszą sięgać po dezodorant. Jeśli jednak wydzielony pot wejdzie w interakcję z bakteriami, które żerują na powierzchni naszej skóry, wtedy zwykle zaczyna wydzielać się przykry zapach i powinniśmy sięgnąć po dezodorant.

Dezodorant – poprawna aplikacja

Aby dezodorant dla mężczyzn oraz kobiet mógł zadziałać w prawidłowy sposób, bardzo ważna jest jego prawidłowa aplikacja. Pamiętajmy, że podobnie jak w przypadku antyperspirantu, należy aplikować go na czystą i suchą skórę. Różnicą jest pora aplikacji produktów. Antyperspiranty zaleca się nakładać wieczorem, tuż przed pójściem spać. Dzięki temu zawarte w nich składniki aktywne mogą w pełni zadziałać. Z kolei dezodorant możemy zaaplikować o dowolnej porze dnia, np. rano, tuż przed nałożeniem odzieży. Pamiętajmy jednak, aby nasza skóra pod pachami nie była spocona.

Dezodorant dla mężczyzn – jaki wybrać?

Szeroki asortyment i bardzo duża różnorodność dezodorantów dostępnych na rynku sprawiają, że wybór właściwego dla niektórych może okazać się nie lada wyzwaniem. Dla wielu osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn głównym kryterium wyboru takiego produktu jest jego zapach. Warto pamiętać, że dezodoranty to produkty, które często są mocno perfumowane, dlatego przed zakupem konkretnego kosmetyku warto rozważyć, czy jego woń będzie we właściwy sposób komponować się z perfumami, których używamy. Osoby, które nie lubią intensywnych zapachów lub posiadają bardzo wrażliwą skórę, mogą liczyć na dezodoranty bezwonne, które są równie skuteczne jak te z kompozycją zapachową.

Dostępne na rynku dezodoranty oferują także różne sposoby aplikacji, dzięki czemu możesz wybrać ten, który będzie dla Ciebie najpraktyczniejszy i będzie odpowiadał Twoim preferencjom. Możesz wybierać spośród klasycznych dezodorantów w aerozolu lub sięgnąć po te w kulce czy sztyfcie.

Dezodorant – na co zwracać uwagę?

Jeśli rozważamy zakup dezodorantu, oprócz kompozycji zapachowej powinniśmy także zwrócić uwagę na zawarte w nim składniki. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które posiadają skórę bardzo wrażliwą, skłonną do podrażnień lub alergiczną. W takich przypadkach należy przede wszystkim unikać dezodorantów, w których znajduje się alkohol. To składnik, który może mocno wysuszać i podrażniać wymagającą skórę. Dobrze, aby oprócz aktywnych substancji maskujących zapach potu w dezodorancie znalazły się składniki nawilżające, np. witamina E, pantenol, aloes czy alantoina. Dzięki nim zapobiegniemy powstawaniu nowych podrażnień i złagodzimy te już istniejące.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.