Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak wybrać studio tatuażu dla siebie?

  • Dodano: 2021-05-04 15:30

Tatuaże już od bardzo wielu lat stanowią jedną z najpopularniejszych, a zarazem najciekawszych form ozdabiania własnego ciała. Dowodem na to może być stale wzrastająca ich popularność oraz fakt, że na rynku działa coraz więcej studiów zajmujących się ich tworzeniem. W tym krótkim wpisie skupimy się na wyborze któregoś z nich. Jest on o tyle poważny, że bierze pod uwagę działania w obrębie własnego ciała. Naturalnym jest więc, że chce się postawić na podmiot jak najlepszy. Nawet kosztem ceny.

 

Studio tatuażu - czym powinno się odznaczać?

Istnieje wiele rzeczy, na które powinno się zwracać uwagę przy wyborze studia tatuażu dla siebie. Przede wszystkim należy wyjść z jednego założenia - cena nie ma tutaj pierwszorzędnego znaczenia. Prawda, nie powinna być przesadnie wysoka (ale i zbyt niska - to też wiele sugeruje). Znacznie istotniejsze są jednak inne aspekty, które wymieniamy poniżej.

  • Portfolio danego studia - jest to absolutna podstawa, od której powinno się rozpoczynać własne poszukiwania. Portfolio musi pasować do własnych indywidualnych gustów. Nie wystarczy tutaj wybrać takiego studia, które tworzy szeroko pojęte "ładne" czy "imponujące" tatuaże. Nie o to w tym wszystkim chodzi. Ważne jest, aby wybrać takie, które dysponuje pasującym konkretnemu klientowi stylem. Wielu tatuażystów tworzy przepiękne dzieła, których jednak nie chciałoby się mieć na skórze. Niektórzy wolą poważne tatuaże, inni minimalistyczne, a jeszcze inni kolorowe. Dlatego też portfolio jest w stanie pomóc w określeniu, czy dane studio spełnia w pełni indywidualne oczekiwania i wymagania.
  • Doświadczenie - studio, z którego usług się skorzysta powinno być jak najbardziej doświadczone w swoim fachu. Wyznacznikiem tego są pierwsze wpisy w jego portfolio (warto zwrócić uwagę również na częstotliwość ich dodawania, która sugeruje, iloma pracami chwali się studio), ale też po prostu staż danej firmy. Rynek jest brutalny, a kiepskiej jakości studia zazwyczaj nie są w stanie utrzymać się na nim zbyt długo.
  • Zadowolenie ze strony klientów - renoma to coś, o co dba każde studio tatuażu. Ocenić ją można chociażby po spojrzeniu na jego profile społecznościowe czy też opinie krążące po Internecie.
  • Sposób zaprezentowania się na bezpłatnych konsultacjach - każde studio tego typu powinno oferować bezpłatne konsultacje, w ramach których porozmawia na temat tatuażu, który będzie się chciało osiągnąć, zaprezentuje własne propozycje i określi, czy będzie w stanie podjąć się jego wykonywania. Profesjonalizm w czasie tego typu konsultacji może powiedzieć naprawdę bardzo wiele.
  • Załoga tatuażystów - ważne w tym wszystkim jest też to, by studio zatrudniało profesjonalistów, którzy znają się na rzeczy. Ci bardzo często prowadzą swoje własne profile w mediach społecznościowych i wyróżniają się swoim własnym stylem. Ważne jest, aby móc wybrać tego, który ostatecznie będzie wykonywał tatuaż - wtedy też będzie się miało pewność, że spełni on stawiane przed nim oczekiwania.

Warto pamiętać, że proces poszukiwania studia tatuażu powinno się opierać na własnym rozeznaniu na rynku. Nie warto więc zamykać się na pierwszym podmiocie, jakiego tylko się znajdzie. Wręcz trzeba dokonywać porównywania, by zdecydować się na podmiot nie tylko satysfakcjonujący, ale i lepszy od swojej konkurencji. Dokładna selekcja i porównywanie to zatem podstawa. Zawsze należy jednak mieć na uwadze fakt, że to nie cena powinna grać tutaj pierwsze skrzypce, a znacznie ważniejsza jakość wykonywanych przez studio tatuażu usług.

 

Gdzie tak właściwie szukać studia tatuażu?

Sytuacja idealna w kontekście poszukiwania studia tatuażu dla siebie zakłada zwrócenie uwagi na miejsca polecane przez znajomych lub takie, które cieszą się na rynku renomą. Dobrym przykładem jest tutaj studio tatuażu Kinky Needle, które jest znane na rynku, a zarazem polecane przez swoich klientów. Nie zawsze jednak ma się świadomość co do takowych. Wtedy też warto sięgnąć po pomoc.

Z tą może przyjść Internet, w obrębie którego można przeglądać rozmaite inspiracje właśnie pod względem tatuaży. To one powinny wskazywać drogę ku odpowiedniemu studio. Warto też zapoznać się w nich ze specjalnymi forami dla tatuażystów. Nade wszystko jednak należy skupić się tutaj na portalach społecznościowych, za pośrednictwem których wielu z nich chce znaleźć swoich klientów. Instagram, Facebook - tego typu miejsca obfitują w oficjalne profile tego typu studiów. Należy wykorzystać je na swoją własną korzyść. Są cenne zwłaszcza dlatego, że w ich obrębie można swobodnie komentować.

 

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach dość ciężko jest znaleźć dobre, solidne i godne zaufania studio tatuażu. Wynika to przede wszystkim z faktu, że tego typu miejsc w Polsce pojawiło się ostatnimi czasy całe mnóstwo. Dlatego też do wyboru powinno się jak najbardziej przyłożyć, biorąc pod uwagę nie tylko powagę, ale i permanentność wykonywanych przez tego typu miejsca działań. Tutaj nie warto podejmować decyzji pochopnie. Należy wszystko przemyśleć, by zdecydować się na opcję najbardziej dla siebie korzystną.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.