Wiadomości z Rudy Śląskiej

​​​​​​​Jak wyposażać biuro i nie tracić przy tym majątku?

  • Dodano: 2020-05-14 06:30, aktualizacja: 2020-05-14 06:42

Biuro jest stałą częścią każdej firmy. Zajmuje się bezpośrednią obsługą klientów, wykonując prace administracyjne, księgowe czy kadrowe. Specyfiką tego miejsca jest korzystanie z dużej ilości materiałów oraz wyposażenia niezbędnego do realizacji określonych zadań. Zaopatrzenie sekretariatu czy kancelarii w papier, tusze, długopisy i inne akcesoria może pochłaniać znaczne kwoty pieniędzy. Dowiedz się, jak na nim zaoszczędzić.

Urządzenia i meble biurowe – kupuj je taniej w promocji

Podstawę wyposażenia biura stanowią urządzenia, dzięki którym jest możliwe tworzenie i wysyłanie korespondencji, przygotowywanie dokumentów czy ich archiwizowanie, obsługa baz danych klientów i pracowników czy prowadzenie ksiąg rachunkowych. Zakup kserokopiarki lub komputera w dużym stopniu obciąża budżet firmy – zwłaszcza, jeśli jest ona młoda i dopiero rozwija działalność. Oszczędzanie na zakupie takiego wyposażenia jest w interesie zarówno nowych przedsiębiorców, jak i dużych firm.

Sposobem na zmniejszenie kosztów zakupu, a w późniejszym okresie również eksploatacji, jest korzystanie z różnych form promocji. Na portalu https://buykers.com/fr/ znajdziesz kody rabatowe do sklepów, które oferują komputery i sprzęt biurowy. Dzięki nim możesz zaoszczędzić 10-15% na zakupie urządzeń wielofunkcyjnych. Wielu sprzedawców oferuje też kupony na drugie zakupy, jeśli wydasz w ich sklepie określoną kwotę pieniędzy. W takich formach promocji specjalizują się placówki z branży meblarskiej czy elektroniki i AGD. Wyposażając biuro w meble lub komputery, z pewnością osiągniesz ten pułap, zyskując dodatkowe 200-250 zł np. na materiały eksploatacyjne.

Jak oszczędzać na papierze biurowym?

Zakupy stałego wyposażenia biura są jednorazowe, jednak pochłaniają spore środki. Pomimo to w ogólnym bilansie znacznie wyższe koszty poniesiesz, dbając o stałe zaopatrzenie w materiały biurowe. Jednym z nich jest papier, zużywany w ogromnych ilościach. Do oszczędzania papieru zachęca wiele instytucji i organizacji proekologicznych. Na stronie akcji „No printing Day” można znaleźć informacje o tym, jak wiele tego materiału zużywają Polacy. Powierzchnia zadrukowywanych każdego roku kartek jest trzykrotnie większa od powierzchni Jeziora Śniardwy.

Oszczędzać możesz, zarówno obniżając koszt zakupu papieru, jak i jego zużycie. W pierwszym aspekcie wykorzystuj kody rabatowe i różne promocje, jakie oferują sklepy branżowe. W drugim – wprowadź zdrowe reguły takie jak:

  • wyeliminowanie drukowania pojedynczych zdań, adresów, numerów telefonów czy bardzo krótkich notatek,

  • drukowanie na obu stronach kartki,

  • drukowanie ekonomiczne z węższymi marginesami i mniejszą czcionką,

  • zmiana faktur, rachunków i innych form dokumentów płatniczych na ich formy elektroniczne,

  • zastąpienie dokumentacji papierowej komputerowymi bazami danych.

Kupuj materiały eksploatacyjne z kodem rabatowym

Ograniczenie zużycia papieru nie tylko pozwoli zmniejszyć koszty jego zakupu, ale też przyczyni się do ochrony środowiska. Nie oznacza to jednak, że możesz całkowicie wyeliminować ten produkt z listy zakupów. Podobnie jak inne artykuły biurowe – długopisy, spinacze, taśmy klejące, zszywacze, koszulki, segregatory i wiele innych – będzie zawsze potrzebny. Możesz jednak kupować te produkty taniej. Pozwolą ci na to kody rabatowe, które znajdziesz na https://buykers.com/.

W kategorii sklepów z artykułami biurowymi i szkolnymi znajdziesz serwisy takie jak: papierowo.pl, DlaBiura24.pl, Dr Tusz, B365.pl, pioro.co, Biurwa i wiele innych. Przygotowane przez nie kody rabatowe, zniżki i inne formy promocji to doskonała okazja, aby zaoszczędzić kilkadziesiąt, a niekiedy nawet kilkaset złotych na wyposażeniu firmy. Wiele z tych propozycji zamieszczanych na portalu alerabat.com ma charakter bezterminowy. Inne są systematycznie wymieniane, dzięki czemu możesz z nich korzystać przy każdych kolejnych zakupach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.