Wiadomości z Rudy Śląskiej

Jak zbudowane są materace piankowe i kto powinien je wybrać? Sprawdź porady specjalistów

  • Dodano: 2020-09-02 14:30, aktualizacja: 2020-09-07 13:12

Materace piankowe należą do najpopularniejszych rodzajów materacy, jakie można zakupić do swojej sypialni. Warto jednak wiedzieć, że o ile rodzaj wypełnienia takiego materaca sugeruje jego nazwa - gdyż jest to pianka - może ona mieć różną budowę i właściwości. Można wyróżnić trzy główne rodzaje materacy piankowych: te zbudowane z pianki termoelastycznej, wysokoelastycznej oraz lateksowej. Czy taki materac jest wygodny, dla kogo sprawdzi się w szczególności i co go charakteryzuje w praktyce?

Jakie zalety takich materacy warto wyróżnić?

Każdy rodzaj pianki spośród tych wykorzystywanych przez czołowych producentów materacy, ma tę właściwość, że jest materiałem o dużej sprężystości. Dzięki temu jednocześnie piana ta daje bardzo dobre podparcie dla całego ciała w każdym punkcie materaca, ale też nie wydaje się zbyt miękka i użytkownik nie ma uczucia "zapadania się".

Pianka, z której produkuje się materace jest materiałem oddychającym, dzięki temu zapewnia komfort wypoczynku nawet w bardzo upalne dni. Ze względu na swój charakter, pianka nie sprzyja rozwijaniu się roztoczy czy innych drobnoustrojów, co sprawia, że materace z niej wykonane będą odpowiednie nawet dla alergików.

Kolejną zaletą, jaką bez wątpienia posiadają dobrej jakości materace piankowe, jest ich trwałość. Stosowana obecnie technologia produkcji pianki oraz jej właściwości pozwalają na wieloletnie użytkowanie materaca bez obaw o jego odkształcanie się.

Jednym z wiodących producentów materaców piankowych jest firma Hilding Anders, której wyroby sprzedawane są pod markami powszechnie znanych sklepów z wyposażeniem do domów (takich jak IKEA czy Agata Meble), jak i bardziej niszowych dystrybutorów - jak marka Sleepmed, która specjalizuje się w sprzedaży online różnego rodzaju materacy.

Czym różnią się między sobą różne typy materacy piankowych? 

Przeglądając ofertę dostępnych materacy na stronie Sleepmed możemy zauważyć, że poszczególne typy materacy piankowych odrobinę się od siebie różnią.

Materace termoelastyczne są o tyle interesujące, że odwzorowują kształt na podstawie tego, jaka temperatura jest wydzielana przez użytkownika materaca. Pod wpływem wyższej temperatury, a co za tym idzie znacznie większego nacisku na konkretne partie materaca, ulega ona odkształceniu i perfekcyjnie dopasowuje się do sylwetki leżącej na materacu osoby.

Z kolei pianka wysokoelastyczna ma tę cechę, że jest wyjątkowo plastyczna i reaguje na pojawiający się nacisk. Jej kształt dostosowuje się więc do aktualnej pozycji i ciężaru osoby znajdującej się na materacu.

Pianka lateksowa jest natomiast nie tylko bardzo elastyczna, ale i sprężysta. Jej największymi zaletami są jednak wyjątkowa trwałość oraz właściwości hipoalergiczne.

Wszystkie materace piankowe Sleepmed to produkty innowacyjne, których wysoka jakość jest bardzo ceniona przez konsumentów. Za pewne wynika to z faktu, że za tą marką stoi renomowany producent Hilding Anders, który zapewnia tak wysoką jakość produktów sprzedając je pod marką dystrybutora. Co istotne, materac piankowy tej marki jest również polecany przez zdrowykregoslup.pl. Użytkując taki materac nie musimy się więc martwić o zdrowie naszego kręgosłupa, ani o to, że po nocy spędzonej na materacu pojawią się jakiekolwiek dolegliwości bólowe!

*****

Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla dużych sieci takich jak IKEA, Agata, BRW, jak i również innowacyjnych dystrybutorów takich jak Sleepmed.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.