Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kiedy najlepiej robić zakupy odzieżowe? Odkryj magię Black Friday

  • Dodano: 2019-11-15 11:00

Z roku na rok wydarzenie, jakim jest "Black Friday" zyskuje na popularności. Do akcji włączają się niemal wszystkie sklepy stacjonarne i internetowe, które oferują swoim klientom zniżki na cały asortyment. Choć daleko nam do wyprzedaży, jakie w tym czasie organizują Amerykanie, to jednak czwarty piątek listopada również w Polsce jest dniem polowania na okazje i rabaty. A jest na co czekać.

Skąd się wzięło "Black Friday"?

"Black Friday" nie jest nowym pomysłem. Tradycja tego zakupowego święta trwa od 1981 roku i narodziła się oczywiście w USA. Więcej o początkach tego wydarzenia można przeczytać na stronie https://www.spidersweb.pl/2016/09/czarny-piatek-polsce.html. Krótko mówiąc, ustalono termin organizacji masowych wyprzedaży przypadający na czwarty piątek listopada. Data nie jest przypadkowa – to pierwszy piątek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia. W akcje angażowały się sklepy działające w różnych branżach, nie tylko w odzieżowej. Na zakupy w punktach stacjonarnych i na platformach online każdego roku daje się namówić miliony konsumentów. Nie zawsze kupują oni wyłącznie to, czego akurat potrzebują. Do nabycia kolejnej pary szpilek czy nowszego sprzętu elektronicznego zachęcają jednak przeceny nawet o 50%. Niekiedy można natrafić na jeszcze bardziej spektakularne okazje. W Stanach standardem są obniżki cen nawet o 90%! To wszystko sprawia, że na "Black Friday" każdego roku kupujący czekają z niemałym zniecierpliwieniem. Ci, którzy nie mogą się zdecydować co kupić w piątek, nie tracą okazji do skorzystania ze zniżek. Mogą wybrać się na zakupy trzy dni później – podczas "Cyber Monday" sklepy proponują im kolejne akcje rabatowe. Jeśli natomiast konsumenci nie lubią ograniczać swojej zakupowej aktywności do wyznaczonych terminów, mogą pobrać kupony rabatowe z Alerabat.com. Są one dostępne przez cały rok i pozwalają kupować odzież oraz inne produkty w niższych niż standardowo cenach.

Polacy lubią przeceny

Kupowanie odzieży na wyprzedażach to dla wielu dawka przygody i emocji, której trudno sobie odmówić. Dlatego w poszukiwaniu okazji sięgają oni po kupony rabatowe. O tym, gdzie są dostępne i jakie dają możliwości przeczytasz więcej na stronie https://www.wnp.pl/tech/black-friday-w-polskim-internecie-promocje-i-obnizki,334831_1_0_0.html. Udostępnione tam dane jednoznacznie wskazują na wzrost zainteresowania akcjami rabatowymi. Skąd taka popularność wyprzedaży? Modne ubrania kosztują, ale cena nie powinna ograniczać osób, które chcą wyglądać stylowo i czuć się komfortowo. Dlatego deklarują one, że pojęcie "Black Friday" jest im znane i, że zamierzają korzystać z ofert, jakie z tej okazji przygotowały sklepy odzieżowe.

Nie tylko odzież

Na "Black Friday" można kupować nie tylko ubrania. Warto przygotować sobie listę produktów, które chcesz nabyć, a następnie śledzić promocje w konkretnych sklepach. O tym, jak przygotować się do rabatowego szaleństwa i racjonalnie robić zakupy przeczytasz w artykule https://www.chip.pl/2016/11/jak-przygotowac-sie-na-201eblack-friday201d-1/.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.