Wiadomości z Rudy Śląskiej

Klienci wypożyczalni samochodów - kto najczęściej wynajmuje auta w Katowicach?

  • Dodano: 2019-10-24 07:45, aktualizacja: 2019-10-24 07:59

Katowice to jedno z wielu polskich miast, w których z powodzeniem działają wypożyczalnie samochodów. Korzystanie z wynajętego pojazdu jest dziś coraz popularniejszą alternatywą dla zakupu własnego auta i ma to swoje uzasadnienie.

Kilka kliknięć i samochód jest do dyspozycji

Trudno w Katowicach o łatwiejszy dostęp do samochodu osobowego, dostawczego albo busa niż wizyta na stronie carfree.pl, wybór klasy i marki oraz zamówienie. Wszystko można załatwić on-line, a samochód odebrać w ustalonym punkcie miasta. Formalności są ograniczone do minimum, a umowę może podpisać każdy, kto ma ukończone 21 lat i dysponuje prawem jazdy co najmniej od roku. Przylatujący do Katowic samolotami mogą też wypożyczać auta na lotnisku.

Czasem lepiej wypożyczać niż kupować

Polacy kochają samochody i uwielbiają mieć je na własność, ale nie wszyscy. Nie każdemu samochód potrzebny jest na co dzień. Jeśli ktoś jest np. freelancerem, pracuje w domowym zaciszu przy własnym komputerze, a z klientami kontaktuje się wyłącznie przez Internet i telefon, to jego samochód stałby przez większość czasu bezczynnie pod domem. Taki ktoś może jednak potrzebować samochodu na urlop albo w jakimś krótkim czasie, kiedy ma do załatwienia wiele spraw na mieście lub w okolicach.

Samochody wypożyczają też ludzie planujący zakup. Jeżeli wybrany przez nich samochód znajduje się w ofercie wypożyczalni, wynajem jest najlepszym sposobem na poznanie go w praktyce. Można wtedy dowiedzieć się, jakie zalety i wady ma dany model, jak się sprawdza na trasie, a jak w mieście. Wynajem to także możliwość nauczenia się prowadzenia danego pojazdu. Wyjazd z autosalonu lub od prywatnego sprzedawcy będzie wtedy bezpieczniejszy i pewniejszy.

Wynajęte samochody przydają się na specjalne okazje, np. rodzinne, na urlopy, wyjazdy biznesowe, a także wtedy, gdy podejmuje się gości, którym warto pokazać Katowice i okolice miasta.

Wynajem samochodu to opcja korzystna dla firm

Stronę https://carfree.com.pl odwiedzają często osoby reprezentujące firmy i instytucje. Są to klienci zainteresowani z reguły wynajmem średnio- i długoterminowym. Samochody z wypożyczalni mogą im służyć miesiącami, a bywa, że i latami. To się opłaca każdej firmie, która z różnych powodów nie chce lub nie może zakupić własnych pojazdów. Byłby to ogromny wydatek, nierzadko wymagający zaciągnięcia kredytu. Zamiast tego lepiej podpisać umowę wynajmu i korzystać z pojazdów na zasadzie abonamentu, płacąc co miesiąc ustaloną kwotę.

Takie rozwiązanie ma i tę zaletę, że klient nie musi dbać o stan techniczny pojazdów: wszelkie przeglądy, naprawy czy wymiany opon leżą w gestii wypożyczalni. Klient tankuje i jeździ, nic ponadto go nie obchodzi. Koszty takiego abonamentu bardzo łatwo rozliczyć, z góry wiadomo, ile będzie do zapłaty za miesiąc, jest to też mniej skomplikowane niż leasing.

Firmy wynajmują też chętnie busy i samochody dostawcze. Pojazdy osobowe służą serwisantom, odwiedzającym klientów, przedstawicielom handlowym i inspektorom wizytującym rozmaite miejsca.

Nie jest problemem wynajęcie luksusowej limuzyny, jeśli firma podejmuje jakiegoś prominentnego gościa, ani taniego auta miejskiego, zużywającego niewiele paliwa i łatwo dającego się zaparkować. Busami można przewozić całe ekipy, dowozić ludzi do pracy etc. Dostawczaki zapewnią transport surowców i materiałów oraz dostawy towarów do klientów. Brak limitu kilometrów sprawia, że nawet intensywna eksploatacja pojazdów i ich duże przebiegi nie generują dodatkowych kosztów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.