Wiadomości z Rudy Śląskiej

​​​​​​​Konsolidacja kredytów

  • Dodano: 2020-03-27 16:45

Pożyczki pozabankowe kuszą atrakcyjnym (tylko na pierwszy rzut oka) oprocentowaniem i obietnicą szybkiego zastrzyku gotówki. Tymczasem bardzo często bywają ogniwem, które przyczynia się do wpadnięcia w spiralę długów. Wyjście z niej często jest niemożliwe bez pomocy rzetelnej instytucji finansowej. Osoby zwracające się o konsultację do pośredników, mogą za ich pośrednictwem złożyć wnioski o konsolidację kredytów.

Konsolidacja kredytów to proces, który pozwala zamienić kilka zobowiązań w jedno. Wnioskujący, o ile posiada zdolność kredytową i spełnia narzucone przez bank wymogi, może ubiegać się o spłatę zaciągniętych pożyczek. Dotyczy to różnego typu zadłużeń — ratalnych, gotówkowych, pod zastaw, odnawialnych, również tych, które zostały udzielone przez instytucje pozabankowe. Kredyt konsolidacyjny pokrywa wymagania wobec wierzycieli i, jeśli jest taka opcja, może zostać powiększony o dodatkowe środki finansowe. Decydując się na tego typu produkt warto skorzystać z pomocy ekspertów, którzy dysponują bogatą bazą zweryfikowanych ofert. Działanie tego typu pośredników, np. Habza ukierunkowane jest na pomoc klientom (indywidualnym i przedsiębiorcom) w ustabilizowaniu sytuacji finansowej.

Spłata zobowiązań pozabankowych

Zadłużenie posiadane w instytucjach pozabankowych to zazwyczaj największe obciążenie budżetu domowego czy firmowego. Zaciągnięcie takich zobowiązań jest ekspresowe i nie zostawia zbyt wiele czasu do namysłu. Częstym błędem kredytobiorców, decydujących się na to rozwiązanie jest niedokładnie wczytywanie się w warunki umów, które bywają skonstruowane w sposób zawiły i nie do końca zrozumiały.

Wiele z firm kusi obietnicą bardzo szybkiego rozpatrzenia wniosku i jeszcze szybszego przelania środków na wskazane konto. Sugerują nawet brak oprocentowania (popularne hasło — oddajesz tyle, ile wziąłeś). To wszystko zazwyczaj okazuje się prawdą tylko po części. Rozmaite kruczki, obostrzenia oraz wykluczenia sprawiają, że kredyt zaciągnięty w instytucji szybko traci na swojej atrakcyjności, a dłużnik pozostaje z widmem utraty płynności finansowej, a nawet środków do życia.

Co zrobić, gdy wpadnie się w spiralę zadłużenia mając szereg zobowiązań pozabankowych? Kredyt konsolidacyjny przyznany na jasnych zasadach i preferencyjnych warunkach to często najlepsza opcja. Jednak ubieganie się o niego w przypadku negatywnej weryfikacji w Biurze Informacji Kredytowej może być naprawdę bardzo trudne. Chyba, że skorzystasz z pomocy pośredników, którzy w Twoim imieniu będą negocjować elastyczne warunki przyznania wsparcia.

Jakie zalety ma konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów, czyli połączenie wszystkich zobowiązań finansowych w jedno, to spore ułatwienie dla dłużników. Zamiast kilku rat regulują należność tylko wobec jednego banku. Czasem jest to kwota niższa, co udaje się uzyskać dzięki wydłużeniu okres kredytowania nawet do 10 lat. To tylko jedna z możliwości, jakie stają przed kredytobiorcami. Szybkie porównanie ofert kilku banków przygotowane przez pośrednika uświadamia, że opcji jest więcej, jak choćby zaciągnięcie pożyczki pod zastaw.


 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.