Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kupujesz OC? Oszczędni kierowcy używają porównywarki ubezpieczeń!

  • Dodano: 2020-10-14 11:15

Jesteś młodym kierowcą, który właśnie kupuje pierwsze auto i nie wiesz, ile będziesz musiał wydać na OC? A może po prostu zastanawiasz się, czy ubezpieczenie Twojego samochodu nie mogłoby być tańsze? Porównując ceny w internetowym kalkulatorze, możesz to sprawdzić, a przy okazji sporo oszczędzić, wybierając najkorzystniejszą ofertę.

Każdy kierowca zna ten czas w roku, gdy zbliża się termin wygaśnięcia dotychczasowej umowy ubezpieczenia samochodu. Jedni podchodzą do tego poważnie, szukając nowych ofert i sprawdzając, czy mogą płacić mniej. Inni zupełnie zapominają, zdając się na automatyczne przedłużenie umowy. Wszyscy mogliby skorzystać na użyciu kalkulatora OC/AC (https://ranking-oc-ac.pl/blog/kalkulator-oc-ac/), za którego pomocą można łatwo znaleźć polisę tanią i idealnie dopasowaną do indywidualnych potrzeb.

OC online – jakie są zalety kupowania polisy przez internet?

Kupowanie OC przez internet? Co to w ogóle za pomysł? Wbrew pozorom, ubezpieczanie samochodu za pomocą porównywarki to nie wymysł dla garstki entuzjastów, ale możliwość, z której już regularnie korzysta wielu kierowców, a coraz większa grupa przekonuje się do zalet tego rozwiązania. Wymieńmy kilka z nich.

  • Oszczędność czasu

Dość czasochłonnego przeglądania i analizowania ofert – porównywarka zrobi to za Ciebie! Ty tylko wypełniasz prosty formularz, czekasz 30 sekund i przeglądasz przygotowane propozycje różnych firm, z których wybierasz najbardziej Ci odpowiadającą.

  • Wygoda

Zamiast umawiać wizyty u agentów lub odwiedzać oddziały firm, możesz załatwić wszystko w kilka minut, nie ruszając się z domu i używając komputera, tabletu lub smartfona. Nie ma też problemu, jeśli przypomnisz sobie o ubezpieczeniu za pięć dwunasta – porównywarka działa o każdej porze dnia i nocy.

  • Świadomy wybór

Wszystkie oferty przedstawione w porównywarce można rozwinąć, żeby zobaczyć ich szczegóły, a także zestawić w wygodny dla Ciebie sposób. Nie jesteś czegoś pewien? Zawsze możesz skorzystać z telefonicznej porady doradcy lub zapisać kalkulację i wrócić do niej w dowolnej chwili.

  • Niższy koszt

Dzięki porównywarce nie tylko masz pewność, że nie przegapisz najniższej oferty na rynku, ale możesz też liczyć na specjalne zniżki dla klientów kupujących ubezpieczenie online. Ponadto pamiętaj, że używanie kalkulatora jest zawsze darmowe – płacisz tylko za polisę.

  • Możliwość wyboru pakietu

Szukasz czegoś więcej niż samo OC? Porównywarka na stronie ranking-oc-ac.pl umożliwia wybór polisy zawierającej również dodatkowe ubezpieczenia autocasco, assistance czy NNW, których zakup w pakiecie jest zawsze tańszy niż osobno.

Młody kierowco, nie przepłacaj! Skorzystaj z porównywarki!

Jesteś młodym kierowcą, który dopiero co uzyskał prawo jazdy? Kup najtańsze ubezpieczenie OC samochodu za pomocą porównywarki OC/AC, obniżając koszty obowiązkowej ochrony, które dla najmłodszych (18-25 lat) użytkowników dróg są wyjątkowo wysokie. Średnia cena ich składki to aż 1491 zł, przy 839 zł dla wszystkich kierowców (dane z porównywarki Mubi z września). Skąd taka różnica?

Niestety, ale tak wysoka cena nie jest wymysłem ubezpieczycieli, lecz wynikiem interpretacji policyjnych statystyk. Te nie pozostawiają bowiem wątpliwości, że to właśnie świeżo upieczeni kierowcy w wieku do 25 lat powodują najwięcej wypadków na 10 000 populacji. Brak doświadczenia za kierownicą, młodzieńcza brawura, skłonność do nadmiernej prędkości – to wszystko sprawia, że ryzyko towarzyszące objęciu takiego kierowcy ochroną ubezpieczeniowa jest wysokie, dlatego musi on sporo zapłacić za swoją polisę.

Nie znaczy to jednak, że tych kosztów nie da się obniżyć. Nawet młodzi kierowcy mają szansę na tanie OC, ale muszą spełnić kilka wymagań.

  1. Wybrać odpowiednie auto – BMW można się wprawdzie popisać przed znajomymi, ale portfel będzie wdzięczny za wybór choćby taniej w ubezpieczeniu Dacii.
  2. Znaleźć współwłaściciela samochodu – dopisując do dowodu rejestracyjnego starszego kierowcę, można skorzystać z jego zniżek i obniżyć składkę nawet o kilkaset złotych.
  3. Używać porównywarki – są ubezpieczyciele, którzy oferują atrakcyjne stawki dla młodych kierowców, a dzięki kalkulatorowi OC na pewno nie przegapisz ich propozycji.

Jak jeszcze można obniżyć cenę OC?

Oczywiście tak jak taniego ubezpieczenia za pomocą porównywarki mogą szukać młodzi ludzie, tak samo powinni to robić pozostali kierowcy. Na koszt polisy wpływa mnóstwo czynników dotyczących ubezpieczonych oraz ich aut, a nawet najbardziej niepozorny z nich może w znaczący sposób obniżyć cenę polisy.

A czy o mniejszy koszt może zadbać sam kierowca? Oczywiście, że tak. Najbardziej za sprawą długiej i bezszkodowej historii ubezpieczenia, którą można nabyć latami bezpiecznej jazdy. Każdy rok bez spowodowania wypadku równa się uzyskiwaniu kolejnych zniżek u ubezpieczyciela, a te mogą osiągnąć nawet poziom 60-70%.

Istotny jest także sposób płatności za polisę. Firmy ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, oferując OC rozbite nawet na 12 rat, ale pamiętaj, że to zawsze wiąże się z wyższym finalnym kosztem. Jednorazowa płatność za ubezpieczenie, choć wydaje się bolesna, może być nawet o 35% mniej kosztowna niż w przypadku zakupu na raty.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.