Wiadomości z Rudy Śląskiej

Kursy angielskiego dla dzieci - jakie powinny być i gdzie zapisać własne dziecko na taki?

  • Dodano: 2021-04-27 11:00

Angielski stał się ostatnimi czasy językiem, którego każdy chce się nauczyć. Powiedzieć, że jest on międzynarodowy to jak nie powiedzieć nic. Język ten bowiem potrafi być furtką do świetnej kariery, wielu znajomości. Rzeczą naprawdę istotną w życiu codziennym, zwłaszcza w przyszłości. Nie ulega wątpliwości fakt, że to właśnie za sprawą wzrostu jego znaczenia na popularności zyskują kursy angielskiego dla dzieci. Kraków, Łódź, Poznań - wszystkie większe i mniejsze miasta goszczą w swoim obrębie szkoły językowe gotowe do przeprowadzania takowych. Jak jednak znaleźć taką, która będzie w tym dobra? Czym tak właściwie powinien cechować się dobrze przeprowadzony kurs? O tym wszystkim postaramy się opowiedzieć w dzisiejszym wpisie.

Czym powinien się cechować dobry kurs angielskiego dla dzieci?

Dobry kurs angielskiego dla dzieci to taki, który po prostu nauczy je języka na poziomie, na jakim się go podejmuje - to dość oczywiste. Tak naprawdę jednak składa się na to mnóstwo mniejszych elementów, każdy z których przyczynia się do ostatecznej jego efektywności. Poniżej prezentujemy te najistotniejsze.

  • Profesjonalny wykładowca - osobą, która przeprowadza kurs powinien być wykwalifikowany nauczyciel, który ukończył nie tylko studia filologiczne, ale też dydaktyczne. To gwarantuje jego właściwe podejście. Ważne jest też jego odpowiednie podejście do dzieci - te muszą go lubić. To podstawa w osiąganiu efektywności.
  • Odpowiednia atmosfera - kluczem do przeprowadzenia dobrego i efektywnego kursu jest stworzenie wokół niego jak najbardziej odpowiedniej atmosfery. Co to jednak tak właściwie oznacza? Przede wszystkim to, że nie można wprowadzać tutaj tego, co jest obecne w szkole. Dzieci nie lubią do niej chodzić i mają ku temu odpowiednie powody. Kurs powinien zachęcać i motywować, a nie w żaden sposób zmuszać. W jego obrębie powinno się zatem podejmować takich aktywności, które będą wzbudzały zainteresowanie u najmłodszych, a które będą jak najbardziej adekwatne do średniego wieku każdego z nich.
  • Właściwy materiał - kurs angielskiego powinien rozpoczynać się od podstaw dla poziomu, dla którego jest przygotowany. Jeżeli zatem jest on kursem dla średnio-zaawansowanych, powinien na samym początku poruszać absolutne podstawy. Nawet jeśli dzieci doskonale będą je znały, wpłynie to pozytywnie na ich podejście. W końcu najmłodsi uwielbiają mieć rację. Ważne, aby materiał był stale wzbogacany o nowości i nie zarzucał młodych mnóstwem wiedzy. Nie może zniechęcać - ma uczyć, ale w sposób niezauważalny dla odbiorców.
  • Odpowiednia długość - angielskiego nie da się nauczyć na trzech spotkaniach. Potrzeba tutaj co najmniej kilkunastu, jeśli nie więcej. Warto też zwrócić uwagę na rozpiskę materiału - ta powinna być wręczana jeszcze przed zapisaniem się na kurs. Powinna ona towarzyszyć jego harmonogramowi.
  • Właściwy podział na grupy - aby kurs był w stanie przynosić należyte efekty, w jednej grupie muszą znajdować się wyłącznie osoby, które są na tym samym lub podobnym poziomie, ale też te w podobnym wieku. Ułatwi to komunikację między nimi i sprawi, że żadne nie będzie się czuło źle.

Gdzie znaleźć firmę, która takowy przeprowadzi?

Najlepsza sytuacja związana z poszukiwaniem firmy przeprowadzającej kursy angielskiego dla dzieci zakłada znalezienie takiej, która działa w mieście, w którym na co dzień się porusza. Będzie to wygodne i mniej czasochłonne. Zwłaszcza że kursy rzadko kiedy zamykają się w obrębie kilku wizyt. Najczęściej zakładają uczęszczanie na nie regularnie przez wiele miesięcy. Na szczęście w każdym większym mieście są szkoły językowe, które prowadzą takie kursy angielskiego dla dzieci. Kraków, Łódź, Warszawa - to, gdzie się szuka ma tutaj podstawowe znaczenie.

Idealnie byłoby znaleźć szkołę językową przez polecenie, a zatem po tym, jak inny rodzic poleci takową. Nie zawsze jednak jest taka możliwość. Należy więc zrobić research i dowiedzieć się, kto jest najbardziej znany i rozpoznawalny na rynku, a przy okazji i godny zaufania oraz profesjonalny. Szkoła MAK na przykład cieszy się renomą i jest jedną z najlepszych opcji właśnie w tym kontekście. Z uwagi na ilość podmiotów świadczących swoje usługi w tym zakresie, nie warto zamykać się na jednej opcji. Znacznie rozsądniej jest porównywać każdą z nich i szukać takiej, która rzeczywiście spełni wszystkie stawiane przed nią wymagania i oczekiwania. Niebezpodstawnie zresztą.

Podsumowanie

Kursy angielskiego dla dzieci nie bez powodu cieszą się współcześnie tak ogromnym zainteresowaniem. Wynika to przede wszystkim z prostego faktu - im wcześniej zajmie się nauką tego języka, tym więcej się z niej wyniesie i tym lepiej będzie się sobie radziło z nim w przyszłości. Jako że znaczenie samego angielskiego rośnie w bardzo dużym tempie, jest to najzupełniej naturalne. Jeżeli więc planuje się zapisanie dziecka na taki kurs, warto rozsądnie podejść do wyboru szkoły, po którą w takiej sytuacji się sięgnie. Choć ten nie będzie prosty, odpowiednio dokonany potrafi zmienić wiele i przyczynić się do większej efektywności całego przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.