Wiadomości z Rudy Śląskiej

Lodówki na wino do sklepu oraz gastronomii

  • Dodano: 2023-06-30 11:45, aktualizacja: 2023-07-01 15:05

Przechowywane wino powinno mieć zapewnione odpowiednie warunki żeby zachowywało swoją świeżość. Przystosowane pod ten typ trunków lodówki z kategorii chłodziarki dadzą najlepsze otoczenie. Czym wyróżniają się lodówki na wino?

Warunki przechowywania wina

Lodówki na wino mają zapewnić napojom odpowiednie warunki. Okazuje się, że tego typu sprzęt jest dużo lepszy niż tradycyjne piwniczki.

Chłodziarki do wina dbają o to by wewnątrz nie pojawiła się nieodpowiednia temperatura, która może zagrozić jakości trunków. Najbardziej optymalną temperaturą jest od 10 do 14 stopni, wówczas wino może leżakować długi czas. Pamiętajmy jednak, że ten próg musi być utrzymywany. W przypadku wadliwego sprzętu, pojawiające się różnice temperatury będą groźne dla wina. Wbudowany w sprzęt termostat ma czuwać na różnicami w powietrzu i w razie potrzeby je niwelować.

Właściwa praca lodówki obejmuje również sposób jej działania. Sprzęt nie może wywoływać agregatem dużych wibracji. Jest to również zaletą, jeżeli chodzi o ogólne użytkowanie, ponieważ najczęściej wiąże się to z cichą pracą.

Chłodziarki swoją budową ograniczają dostęp jaki może mieć światło słoneczne, które może negatywnie wpłynąć na napój. Warto też ustawić ją w zaciemnionym miejscu.

Lodówka na wino

Chłodziarki do wina zapewniają możliwość przechowywania butelek w optymalnych warunkach.

Komora zbudowana jest ze stali oraz aluminium, które mają doskonałe właściwości izolacyjne. Niemniej ważne są drzwi wyposażone w hartowane szkło odporne na warunki zewnętrzne oraz mechaniczne uszkodzenia. Dla zwiększonego bezpieczeństwa lodówka powinna być oparta stabilnie, a część dotykająca bezpośrednio podłoża musi mieć antypoślizgową powierzchnię. 

Głowna komora lodówki, w której znajdują się wina posiada mocne i solidne półki przystosowane do obciążenia. Wyprofilowanie ich w poziomie sprawia, że napoje nie przemieszczą się samoczynnie.

Dla zapewnienia optymalnych warunków stosowane są wentylatory, które rozprowadzają równomiernie zimne powietrze i utrzymują jego stałość. Przydatną funkcja jest automatyczne odszranianie, które reguluje też poziom wilgotności.

Najnowsze modele lodówek do napoi posiadają elektroniczny termostat połączony z wyświetlaczem, dzięki czemu możemy w każdej chwili sprawdzić warunki panujące wewnątrz i w razie potrzeby uregulować je odpowiednio. 

Jakość sprzętu do przechowywania wina

Sam zakup chłodziarki to dopiero połowa sukcesu, bardzo ważna jest jakość sprzętu. Lodówka musi zapewniać stabilne warunki, ale też możliwość dostosowywania ich pod nasze potrzeby. Ze względu na niższe temperatury wewnątrz konieczna jest 100% szczelność każdego elementu.

Na stronie https://hendi.com/pl znajdą Państwo sprzęt najlepszej jakości. Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala firmie proponować swoim klientom nowoczesne rozwiązania, które usprawnią funkcjonowanie ich sklepu lub gastronomii. Najnowsze modele opierają się o staranie opracowane rozwiązania technologiczne, które pozwalają na jeszcze lepsze spełnianie swojej roli. 

Pośród dostępnych modeli produkty różnią się od siebie wysokością co przekłada się na liczbę półek oraz ogólną objętość. W zależności od preferencji możemy wybrać chłodziarki jedno, dwu lub trzy drzwiowe. Większa ilość drzwi oraz komór jest przydatna szczególnie przy przechowywaniu napoi rożnego typu. Odmienne warianty wielkościowe pozwolą zakupić taką lodówkę, która zmieści się w każdym pomieszczeniu.

Sklep Hendi oferuje swój sprzęt w ofercie sprzedaży oraz z możliwością podpisania atrakcyjnej umowy leasingowej.  

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.