Wiadomości z Rudy Śląskiej

Masz dzieci? Musisz być przygotowany na wszystko

  • Dodano: 2022-08-26 13:15

Wypadki chodzą po ludziach i doskonale sobie z tego zdajemy sprawę. Niestety różne rzeczy mają miejsce w najmniej oczekiwanych momentach. Czy mamy na to jakiś wpływ? Niestety nie. Jednak to tylko od naszego przygotowania wcześniejszego jesteśmy w stanie swojemu dziecku, czy też innej osobie pomóc. Podróżowanie, czy też nawet krótka wycieczka za miasto może się zakończyć źle. Bez specjalistycznego opatrunku ani rusz. Co mamy na myśli? Sprawdźmy to. 

Koniec ze standardową dezynfekcją

Jeszcze kilka lat temu, gdy nasze dziecko, czy też my sami nabawiliśmy się rany, to sięgało się tradycyjnie po wodę utlenioną oraz po plaster, czy też gazę. Musimy przyznać, że było to troszkę uciążliwe i niewygodne rozwiązanie. Na całe szczęście teraz w aptekach jest dostępny Bactigras. Co to takiego? Jest to specjalistyczny opatrunek antybakteryjny. Składa się on ze specjalnej gazy, która jest nasączona miękką parafiną. 

Opatrunek ten jest na tyle „inteligentny”, że wraz z biegiem czasu uwalnia substancje, które odpowiadają za ochronę rany przed rozwojem różnych bakterii. Z rany przez cały czas odpływają płyny. Jest tutaj zapewniona odpowiednia cyrkulacja. Na pewno pod tym opatrunkiem rany bardzo szybko się goją. Opatrunków nie trzeba wymieniać tak szybko, jak w przypadku tych zwykłych i przez to ograniczamy dotykanie rany i jej naruszanie. Nawet nie zdążymy zauważyć, kiedy rana będzie w stu procentach zagojona.

Bactigras możemy stosować nie tylko na otarcia, czy też skaleczenia. Jest świetny do niewielkich poparzeń oraz oparzeń. Lekarze polecają ten opatrunek również na rany pooperacyjne, także na odleżyny. Po tym możemy już stwierdzić, że mamy do czynienia z naprawdę profesjonalnym opatrunkiem, któremu niczego nie brakuje. 
Czy opatrunek ten występuje w jednym rozmiarze? Absolutnie nie. Występuje on w kilku rozmiarach. Wszystko po to, aby mógł zostać idealnie dobrany do rany. Bactigras nie tylko znajdować się powinien w naszych domowych apteczkach. Opatrunki te znajdują się również w szpitalach i innych medycznych placówkach. Nie ma co się dziwić – jego działanie jest naprawdę świetne. 

Stosowanie opatrunku Bactigras

Oczywiście, zanim opatrunek nakleimy, to rana powinna zostać dokładnie oczyszczona. Później usuwamy papier z opatrunku. Najlepiej to robić przy użyciu rękawiczek, aby zachować sterylność. Później pozostaje już opatrunek tylko nakleić i założyć opatrunek zewnętrzny.

To właśnie ten opatrunek zewnętrzny należy zmieniać. Bactigras cały czas pozostaje na ranie. Jak często należy zmieniać sam Bactigras? Jest to kwestia indywidualna. Nie powinniśmy tego robić jednak częściej niż raz na dobę i rzadziej niż dwa razy na tydzień.

Gdy z opatrunkiem tym ma się pierwszy raz styczność, to należy postępować w sposób ostrożny. Jak po wszystkich innych środkach, także po tym opatrunku może wystąpić reakcja uczuleniowa. Należy obserwować samo miejsce, w którym opatrunek został naklejony. W razie zauważenia czegoś niepokojące należy opatrunek niezwłocznie usunąć. 
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.