Wiadomości z Rudy Śląskiej

Narzędzia ogrodowe Stihl do obróbki gleby

  • Dodano: 2024-04-19 22:00

Elektronarzędzia i maszyny spalinowe do obróbki gleby są niezbędne w nowoczesnym ogrodnictwie, umożliwiając efektywną i szybką pracę. Przygotowanie gleby należy do najważniejszych prac w ogrodzie. Spulchnianie stanowi podstawę do późniejszego wysiewu nasion traw lub sadzenia kwiatów i warzyw, jednak wymaga dużego nakładu

Urządzenia i narzędzia do pielęgnacji gleby

Wśród najbardziej popularnych narzędzi do obróbki gleby zaliczymy: Glebogryzarki (kultywatory) - służą do spulchniania i napowietrzania gleby, co jest szczególnie przydatne przed sadzeniem lub siewem. Mogą być napędzane elektrycznie lub spalinowo. Aeratory - narzędzia te przebijają glebę, tworząc otwory, które poprawiają cyrkulację powietrza, wody i składników odżywczych. Są dostępne w wersjach ręcznych, elektrycznych i spalinowych. Wertykulatory - urządzenia te usuwają filc i martwą trawę z powierzchni gleby, co poprawia jej jakość i zdolność do wchłaniania wody i składników odżywczych. Dostępne są w opcjach elektrycznych i spalinowych. Wiertnice glebowe - są to urządzenia służące do wykonywania otworów w glebie, na przykład pod słupki ogrodzeniowe, sadzonki drzew lub krzewów.

Czym są glebogryzarki?

Glebogryzarka to narzędzie ogrodnicze służące do mechanicznego przetwarzania ziemi w celu jej odmulenia, rozluźnienia i przemieszania. Jest często wykorzystywane do przygotowania gleby przed wysiewem nasion lub sadzeniem roślin, a także do odchwaszczania i przepychania ścieżek ogrodowych. Glebogryzarki są zazwyczaj wyposażone w silnik spalinowy lub elektryczny oraz rotory z ostrzami, które obracając się, przekopują i spulchniają glebę. Glebogryzarki Stihl to urządzenia przeznaczone do mechanicznej obróbki, spulchniania zwartej i ciężkiej gleby oraz do przecinania korzeni i innych materiałów roślinnych​​. Urządzenia te są dostępne w różnych wersjach aby zaspokoić potrzeby zróżnicowanych użytkowników. W ofercie producenta znajdziemy modele polecane do mniejszych bądź większych powierzchni oferujące różne szerokości robocze, dzięki czemu mamy możliwość znalezienia narzędzia, które idealnie nadaje się do efektywnej pracy, dla każdego ogrodu. Glebogryzarki Stihl są napędzane silnikami spalinowymi, co gwarantuje wysoką wydajność i moc potrzebną do efektywnego przygotowania gleby pod sadzenie czy uprawę.

Wertykulatory i aeratory - czym są i do czego służą?

Wertykulatory i aeratory to specjalistyczne urządzenia ogrodowe, które służą do poprawy jakości i struktury gleby, co z kolei przyczynia się do lepszego wzrostu roślin. Oba te urządzenia wykonują podobne funkcje, ale różnią się metodami działania i celami zastosowania. Aeratory, znane również jako napowietrzacze gleby, są urządzeniami przeznaczonymi do wykonywania otworów w glebie. Te otwory umożliwiają lepsze napowietrzenie korzeni, a także ułatwiają przenikanie wody i składników odżywczych do gleby. Regularne stosowanie aeratora pomaga w utrzymaniu zdrowej struktury gleby, co jest kluczowe dla wzrostu i rozwoju roślin. Aeratory mogą wykorzystywać różne metody tworzenia otworów, w tym wyciąganie korków z gleby (aeracja rdzeniowa) lub przebijanie jej bez usunięcia materiału (aeracja igłowa). Wertykulatory są narzędziami używanymi do usuwania filcu, czyli warstwy martwych traw, mchu i innych organicznych odpadów, które gromadzą się na powierzchni gleby. Filc może blokować dostęp wody, powietrza i składników odżywczych do korzeni roślin, co negatywnie wpływa na ich zdrowie i wzrost. Wertykulatory posiadają ostrza, które przecinają filc i wyrzucają go na powierzchnię, co ułatwia jego usunięcie. Przekopywanie gleby przez wertykulator również pomaga w poprawieniu jej struktury i przepuszczalności. Korzystanie z wertykulatorów i aeratorów jest szczególnie polecane w przypadku trawników, ale mogą być one również używane w innych typach ogrodów, gdzie poprawa struktury gleby może przynieść korzyści dla roślin. Wertykulatory marki Stihl to narzędzia, które skutecznie usuwają mech, sfilcowaną trawę i chwasty. Dzięki temu do podłoża dociera więcej powietrza, korzenie sa lepiej zasilane w wodę i substancje odżywcze. Głębokość roboczą siedmiu sztywnych noży można regulować precyzyjnie za pomocą ergonomicznego pokrętła.

Świder glebowy - do czego służą wiertnice glebowe?

Wiertnice glebowe to specjalistyczne urządzenia przeznaczone do wykonywania otworów w glebie na różne głębokości, wykorzystywane w celach badawczych, budowlanych oraz ogrodniczych. Służą one między innymi przy instalowaniu ogrodzeniowych słupów, sadzeniu drzew lub tworzeniu systemów nawadniających. Dostępne w różnych wersjach, od ręcznych po zaawansowane modele mechaniczne, są przeznaczone dla szerokiego grona użytkowników: od profesjonalistów z branży budowlanej i rolniczej, przez dendrologów i geologów, po amatorów ogrodnictwa chcących ulepszyć jakość i strukturę gleby w swoich ogrodach. Dzięki wiertnicom glebowym, można precyzyjnie i efektywnie przeprowadzać różnorodne prace ziemne, minimalizując jednocześnie wysiłek fizyczny i czas potrzebny do realizacji projektów związanych z glebą. Od pobierania próbek gleby, poprzez nawiercanie otworów, nasadzania roślin aż po budowę płotu - świdry glebowe STIHL to doskonała pomoc w każdej sytuacji. Trwałe świdry glebowe zawsze zapewniają niezawodną moc, a w asortymencie znajdują się różne rodzaje wierteł. Szybko i z dużą mocą wwieracją się w każdy rodzaj gleby, nadają się szczególnie do prac w twardym podłożu.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu RudaSlaska.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.