Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nest Bank dokłada do oprocentowania nawet 30% premii

 • Dodano: 2016-12-07 15:15, aktualizacja: 2016-12-08 09:13

Nest Bank to nowa, a jednocześnie dobrze znana firma, która oferuje obecnie jedyną na rynku polskim propozycję kierowaną przede wszystkim do rodzin wielodzietnych. Dzieje się tak za sprawą konta oszczędnościowego, które ma dodatkowo nagradzać rodziny posiadające większą liczbę pociech. Czy jednak konto jest faktycznie tak korzystne?

Czym jest Nest Bank?

Nest Bank (nestbank.pl) to polski bank, który powstał stosunkowo niedawno, bo pod koniec października 2016 roku. Nie jest jednak całkiem nowy na polskim rynku – powstał bowiem z połączenia Biz Banku oraz banku SMART, jako nowa ich wersja. Ze swoją ofertą wychodzi przede wszystkim naprzeciw oczekiwaniom rodzin, zwłaszcza wielodzietnych, oferując im atrakcyjne warunki oszczędzania, ale również pozyskiwania dodatkowych środków finansowych na rozmaite inwestycje.

Co więcej, wszystkie środki walutowe oraz złotówkowe, wpłacone do banku przez osoby prawne i fizyczne, a także organizacje bez osobowości prawnej, szkolne kasy oszczędności i kasy zapomogowo-pożyczkowe w formie pracowniczej są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Nest Konto – darmowe konto indywidualne

Aby korzystać z większości ofert lokat czy kont oszczędnościowych warto, a w niektórych przypadkach wręcz trzeba, posiadać w Nest Banku konto. Na szczęście dostępne jest ono w dość korzystnych warunków, które obejmują m.in. darmowe otwarcie rachunku i jego prowadzenie przez cały okres. Co więcej, do rachunku wydawana jest za darmo pierwsza karta, która potem przez cały okres może być również bezpłatnie użytkowana.

Co istotne, Nest Konto gwarantuje darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, a także darmowe przelewy do wszystkich banków polskich i jedynie opłatę 1 zł za przelew natychmiastowy, skierowany do innego banku. Jednocześnie jednak konto jest nieoprocentowane, lepiej więc służy po prostu jako rachunek codzienny.

Nest Rodzinne Oszczędzanie

Konto oszczędnościowe Nest Rodzinne Oszczędzanie to propozycja zwłaszcza dla osób, które chcą odkładać środki przez z góry określony czas, a przy tym posiadają dzieci – im więcej, tym korzystniejsze są warunki oszczędzania; oferta jednak skierowana jest również do rodzin bezdzietnych. Środki standardowo są oprocentowane na rachunku na ok. 1,2%, co jest kwotą stosunkowo niewielką. Większym przychodem do oszczędności ma być bowiem premia, która naliczana jest według konkretnych wytycznych:

 • zadeklarowanej kwoty, wpłacanej comiesięcznie na rachunek;
 • regularności tych wpłat;
 • ilości posiadanych dzieci;
 • długości wybranego cyklu oszczędzania.

Zadeklarować można od 50 do 600 zł miesięcznie i liczy się to, aby kwota ta wpływała na konto regularnie – inaczej premia nie jest wypłacana. Przy regularnych wpłatach raz w roku obowiązuje miesiąc urlopu od oszczędzania. Rachunków jedna osoba może otworzyć aż 5, na okres od roku do 15 lat. Niestety, środki te muszą leżeć na koncie i nie mogą być naruszone w żaden sposób aż do zakończenia okresu oszczędzania.
Warto jednak wiedzieć, że reklamowane 30% premii obowiązuje jedynie w przypadku 15 lat regularnego odkładania tej samej sumy przy posiadaniu 4 bądź większej ilości dzieci.

Osoby bezdzietne przy roku oszczędzania otrzymają tylko 2% premii, zaś rodziny 2+2 – 4%.

Szczegółowa analiza warunków dostępna jest tutaj.

Opinia na koniec

Oszczędzanie z Nest Bankiem może być korzystne dla wielodzietnej rodziny przede wszystkim pod warunkiem, że środki będą regularnie wpływały na konto. W innym przypadku oszczędzanie nie jest już tak korzystne, dlatego tez trzeba dobrze je rozplanować, zanim sięgnie się po tę ofertę.

Komentarze (8)    dodaj komentarz »

 • tylcia

  Do tej pory byłam zadowolona. Dzisiaj jednak szlag mnie trafił. Rok temu zakładałam konto. Dostałam kartę,PIN miał przyjść osobnym listem. Nie dotarł. Na infolinii poinformowano mnie,że nie mogę po raz drugi otrzymać PIN-u. Jedyną opcją było zastrzeżenie karty jaką dostałam i wydanie kolejnej. Tym razem dotarła i karta i PIN (osobnym listem, nie rejestrowanym, zwykłym, bez dowodu nadania). Przez rok wszystko działało jako należy brak opłat, brak problemów.Dzisiaj jednak wchodzę na konto, a tam 25 zł za użytkowanie karty po roku.Okazuje się, że mimo iż to bank nawalił wysyłając PIN listem zwykłym, który nie dotarł (teraz się zastanawiam, czy w ogóle został wysłany), teraz moja karta traktowana jest jako druga, a za taką, jak się okazuje, po roku jest opłata 25 zł.Tyle w kwestii darmowych kart w banku SMART. Dziękuję. Rezygnuję.

 • juras

  Nest Bank ma bardzo ograniczony interfejs i wszytsko chodzi bardzo wolno.

 • bolo

  takie kwiatki sa wszedzie.

 • grundig

  Takie działania są podyktowane konkurencją na rynku bankowym. Klienci odchodzą do innych banków, które kuszą dużo lepszymi warunkami.

 • co za bzdety

  Jednocześnie jednak konto jest nieoprocentowane, lepiej więc służy po prostu jako rachunek codzienny - jeżeli byłoby oprocentowane, to dopiero byłby kłopot. Zastanów się co piszesz.

 • Jagoda

  To ty się zastanów, czy potrafisz czytać ze zrozumieniem:Nest Konto - podstawowe konto osobiste nieoprocentowaneNest Rodzinne Oszczędności - konto oszczędnościowe z oprocentowaniem i premią

 • do bani

  Głupota tez ma granice ale |twoja widocznie jeszcze jej nie osiągnęła.Przecież konto rozrachunkowe tez może być oprocentowane i nikomu nie szkodzi, ale lepiej wychwalać po niebiosa bank. A gdzie informacja o podatku belki?

 • grundig

  To podaj mądralo bank gdzie jest darmowy zwykły ROR (prowadzenie, przelewy, karta i wszystkie bankoamty) i jeszce oprocentowany.Czekam, zaraz się do niego przenosęUwielbiam takich mądralów, co tą są "specjalysty" od wszystkiego a tak naprawde pojecia nie mają

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.