Ruda Śląska - portal miejski RudaSlaska.com.pl

Wiadomości z Rudy Śląskiej

Nowy zakres widzenia

  • Dodano: 2019-10-03 06:30, aktualizacja: 2019-10-03 06:37

Spojrzenie na otaczający nas świat może znacznie się różnić. Zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujemy się nosić okulary. Te zwykle mają zadanie chronić nasz wzrok, ale i także przywrócić do normy spojrzenie na otaczającą nas rzeczywistość. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie kolejnej pary oprawek?

Pamiętaj o ochronie wzroku

Zdrowie mamy tylko jedno, choć nie zawsze o tym pamiętamy. Dlatego też powinniśmy przykładać właściwą wagę do ochrony np. wzroku, który jest w szczególny sposób narażony na uszkodzenie w słoneczne dni. Tych mamy na nieszczęście coraz więcej, więc tym bardziej nie możemy pozostać wobec tego obojętni.

Przyodziani w odpowiednie okulary przeciwsłoneczne możemy jednocześnie korzystać z dobrodziejstw ekspozycji skóry na światło słoneczne, a jednocześnie skutecznie chronić wzrok. Co więcej, nie musimy wyglądać w okazjonalnych oprawkach karykaturalnie, o ile dopasujemy je do naszej twarzy.

Jakość szkieł ma ogromne znacznie, choć nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Markowe okulary przeciwsłoneczne zapewnią nam najwyższą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, a także posiadają filtr polaryzacyjny. Takie modele dostępne są m.in. tutaj: https://www.twojesoczewki.com/51-okulary-przeciwsloneczne.

Naprawić to, co zepsute

Z wadami wzroku zwyczajnie się rodzimy lub na skutek różnych okoliczności często sami przyczyniamy się do ich powstania. Z diagnozą okulisty nie mamy co polemizować, w końcu faktycznie odczuwamy, że widziany przez nas obraz jest zniekształcony. To jednak nie wyrok, skoro możemy sięgnąć po właściwe okulary korekcyjne damskie.

Wybór szkieł nie może być przypadkowy. Po pierwsze zaufajmy okuliście i na podstawie jego pomiarów dokonujmy ewentualnego zakupu. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy samodzielnie decydować o tym, jakie szkła korekcyjne zastosować w zależności od oka. Inaczej możemy sobie poważnie zaszkodzić.

Obecnie mamy tak duży wybór różnych ramek, że okulary damskie będą nie tylko korygować nasz wzrok, ale i zdobić nas jako część integralnej stylizacji. Najszybciej kupimy nowe ramki przez Internet jak choćby tutaj: https://www.twojesoczewki.com/67-okulary-korekcyjne-damskie. Z reguły będą one też dużo tańsze niż u pobliskiego optyka.Założenie nowych okularów może sprawić, że nasze widzenie świata ulegnie wyraźnej poprawie. Z reguły jest to zmiana na lepsze, gdyż nagle zaczniemy dostrzegać to, co być może dotychczas było tylko rozmytym tłem. Podobnie w słoneczne dni, kiedy to otrzymamy odpowiednią ochronę i przestaniemy być oślepiani przez intensywne promienie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.