Wiadomości z Rudy Śląskiej

OC coraz droższe - jak obniżyć składkę w Rudzie Śląskiej

  • Dodano: 2019-12-16 10:15

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy ceny obowiązkowego dla właścicieli pojazdów mechanicznych ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej bardzo powoli, ale jednak spadały. Dało to trochę wytchnienia kierowcom, jednak – jak się okazuje – nie trwało ono długo. Składki w Rudzie Śląskiej ponownie zaczynają bowiem rosnąć, dlatego warto poszukiwać sposobów na ich obniżkę.

Pierwsze wzrosty od 15 miesięcy

Wydawało się, że trend w branży ubezpieczeń jest jeden – ceny będą spadać, tak jak działo się to w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy. Takie można było snuć przypuszczenia, jednak ostatnie raporty z rynku pokazują, że sytuacja nie jest wcale tak jednoznacznie korzystna dla kierowców. Okazuje się bowiem, że składki ubezpieczeniowe zamiast kontynuować spadki zaczęły rosnąć. W trzecim kwartale średnia cena OC w Polsce była większa o 8 zł porównaniu z drugim kwartałem. Było to pierwszy wzrost od 15 miesięcy.

Podwyżki są więc symboliczne, jednak nie zmienia to faktu, że trend się odwrócił i dotyczy to również Rudy Śląskiej. Jak długo się utrzyma? Czas pokaże, jednak niezależnie od tego warto zrobić wszystko, żeby płacić za OC jak najmniej. Oto kilka sprawdzonych, w pełni legalnych, bezpiecznych i skutecznych sposobów na obniżenie składki na obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w Rudzie Śląskiej, ale nie tylko, bo działają one niezależnie od miejscowości.

Jak obniżyć składkę na OC w Rudzie Śląskiej

Cena obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej znacząco różni się w zależności od towarzystwa. Bywa tak, że ten sam kierowca otrzymuje diametralnie odmienne propozycje. Mimo że chce kupić polisę dla tego samego samochodu, to jej koszt może być w jednym towarzystwie nawet kilkukrotnie wyższy lub niższy niż w drugim. Tymczasem warunki OC są zawsze niezmienne i bez względu na cenę gwarantują identyczny zakres ochrony.

Wszystko to oznacza, że przy poszukiwaniu najlepszej oferty należy brać pod uwagę wyłącznie cenę, wybierając najtańszą na rynku polisę. Tylko jak ją znaleźć, skoro składkę proponowaną przez dane towarzystwo można sprawdzić wyłącznie poprzez jej indywidualną kalkulację? Aby nie marnować czasu na wyliczenia ceny dla każdej z firmy po kolei, warto skorzystać z jednej z ubezpieczeniowych porównywarek internetowych wyróżnionych na stronie http://porownywarki-ubezpieczen.pl/.

Dzięki porównywarkom internatowym można wykonać jedną kalkulację, w ramach której sprawdza się cenę OC w kilkunastu albo nawet kilkudziesięciu towarzystwach naraz. To ogromna oszczędność czasu i efektywna metoda na znalezienie najtańszej oferty spośród wielu propozycji dostępnych na rynku. W ten sposób da się oszczędzić setki, a w niektórych sytuacjach nawet tysiące złotych, bo właśnie tyle mogą wynosić różnice w cenie OC w zależności od towarzystwa. Skuteczne porównanie składek można zlecić także agentowi ubezpieczeniowemu, który dysponuje ofertami wielu towarzystw. W Rudzie Śląskiej bez problemu można znaleźć takiego specjalistę.

Porównanie składek w wielu firmach to kluczowy aspekt przy poszukiwaniu najlepszej oferty. Równie ważne jest jednak to, żeby mieć świadomość, iż więcej trzeba wyłożyć za polisę rozłożoną na raty niż opłaconą od razu po kupnie. Różnica może wynosić nawet 30% na niekorzyść ubezpieczenia w ratach, dlatego jeśli chce się uzyskać jak najniższą stawkę, należy zrezygnować z rat. O wykupieniu OC trzeba koniecznie pamiętać przed upływem terminu wygaśnięcia obecnej polisy, ponieważ jeśli się o tym zapomni, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może nałożyć wysoką grzywnę. Więcej informacji na temat kat za brak OC znajduje się pod adresem https://porownywarki-ubezpieczen.pl/b/121-kary-za-brak-oc.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.